Odbudowa miast wschodniopruskich po I wojnie światowej

Seria: Biblioteka Borussii
Wydawnictwo: Stowarzyszenie WK Borussia
historyczna

W książce omówiona została problematyka odbudowy i przeobrażeń w krajobrazie wschodniopruskich zespołów miejskich po działaniach wojennych 1914-1915. Autor porusza zagadnienia nieznane do tej pory polskiemu czytelnikowi. Prezentuje zapomniane dzieła grupy kilkudziesięciu architektów. W kręgu jego zainteresowań znalazły się ośrodki miejskie zarówno z obecnego obszaru Warmii i Mazur, jak i obwodu kaliningradzkiego. W książce zamieszczono kilkaset fotografii i planów o dużej wartości dokumentacyjnej, część z nich publikowana jest po raz pierwszy.
Praca Jana Salma jest cennym przyczynkiem do historii odbudowy miast po pierwszej wojnie światowej.

źródło opisu: wyd. Stowarzyszenie Wspólnota Kulturowa

Joanna | 2015-11-14