Nowy Testament. Postacie i epizody

Seria: Leksykon: Historia, Sztuka, Ikonografia
Wydawnictwo: Arkady
historyczna

Kolejny tom z serii Leksykon historia, sztuka, ikonografia , przedstawia postacie i epizody z Nowego Testamentu. Pierwszy rozdział poświęcony Ewangelistom i ich symbolom, drugi omawia Rodzinę Jezusa. W trzecim przedstawiono Narodziny i dzieciństwo Jezusa, czwarty zaś porusza Dzieje Jana Chrzciciela. Piąty ukazuje działalność publiczna Jezusa w szóstym pokazane są cuda i przypowieści. Męka Pańska omówiona została w rodziale siódmym. Zaś ostatni rozdział został poświęcony okresowi po zmartwychwstaniu.

Trithemius | 2016-07-16
Na półkach: Sztuka, Posiadam, Przeczytane