Ronaldo. Obsesja doskonałości

Tłumaczenie: Barbara Bardadyn
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Ronaldo: The Obsession for Perfection
Ciacho

Gdy młody, dobrze rokujący Portugalczyk pojawił się w Manchesterze United w 2003 roku, sir Alex Ferguson bez wahania ubrał go w koszulkę z numerem 7, którą kiedyś dumnie nosiły takie gwiazdy jak George Best, Eric Cantona czy David Beckham. Oczekiwania były ogromne, a Ronaldo nie rozczarował. Jako pierwszy piłkarz Premier League zdobył w 2008 roku tytuł Piłkarza Roku FIFA. Podczas prezentacji...

Podczas prezentacji na Estadio Santiago Bernabéu 80 tysięcy kibiców przyszło oglądać swojego nowego idola. Od czasu słynnego transferu za 96 milionów euro do Realu Madryt trwa jego dobra passa w zdobywaniu goli, która sprawia, że rywalizacja między nim a Leo Messim z FC Barcelony staje się jeszcze bardziej zaciekła. Król strzelców Primera División już teraz na stałe zapisał się złotymi zgłoskami w historii piłki nożnej.

Luca Caioli opisuje historię Ronaldo nie tylko z perspektywy boiska, ale – jak nikt wcześniej – dociera do sekretów życia prywatnego, co w przypadku tak rozpoznawalnego piłkarza­‑celebryty nie jest sprawą łatwą. Zapraszamy w wyjątkową podróż, zaczynającą się na małych boiskach podwórkowych, a kończącą w blasku reflektorów największych stadionów świata, dokąd prowadzi tylko jedna droga: ciężka praca i obsesyjne dążenie do doskonałości.

To już drugie wydanie Ronaldo. Obsesja doskonałości, wzbogacone nowymi rozdziałami napisanymi specjalnie dla polskich czytelników. Dla fanów CR7 – pozycja obowiązkowa.

źródło opisu: Wydawnictwo Sine Qua Non, 2016

źródło okładki: http://www.wsqn.pl/

radoslaw | 2019-06-27
Przeczytana: 22 kwietnia 2018

Przystępnie napisana historia o jednym z najlepszych piłkarzy jacy chodzili na tej planecie. Nie tylko dla fanów piłki nożnej

FreekBookReading | 2018-07-16

Uwielbiam go jako człowieka i niech mówią co chcą, jest mistrzem w swojej dziedzinie i niezwykłą osobą. Za upór, walkę, dążenie do celu i dobre serducho - zasługuje na szacunek.

Ronaldo. Obsesja doskonałości. Luca Caioli (wydanie I, 2012 rok).

Biografia jednego z dwóch najlepszych piłkarzy obecnej dekady. Cristiano Ronaldo to przede wszystkim człowiek utalentowany, który doszedł do obecnego miejsca swoją ciężką pracą. Bogate życie prowadził nie tylko na boisku, co również ukazuje ta książka. Pozycja pełna cytatów, opinii i faktów czyni ją obowiązkową w bibliotece każdego kibica piłki nożnej.

Danpe | 2017-10-14

Krótka i przyjemna historia jednego z najlepszego piłkarza świata zawarta na kartkach papieru.

Szejk | 2017-03-24
Przeczytana: 16 marca 2017

Długo zwlekałem z przeczytaniem tej książki i chyba słusznie, bo książka do najciekawszych nie należy. Dla fanów Realu i samego Ronaldo jest ok, ale nie prezentuje ona żadnych ciekawych informacji, także można sobie spokojnie odpuścić.

Kuba Kuba | 2017-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2017

Dobra, solidnie napisana biografia, choć spodziewałem się większej ilości historii z młodszych lat Ronaldo, gdyż te nowsze lata jego kariery bardzo dobrze znam i pamiętam przez co książka zmieniła się w święto rodzaju wspólne wspominki.

elwma | 2017-01-18
Przeczytana: 2016 rok

Książka mojego syna :) Przeczytałam na wakacjach, gdy już nie było czego czytać:) :) Ciekawa pozycja dla fanów piłki nożnej.

Dawid Woźniak | 2017-01-02

Kilak ciekawych faktów, reszta to wszystko dobrze znane informacje.

ZojaHawryło | 2016-12-22

Ukazanie gwiazdy poprzez pryzmat zwyklego zycia i jego wad, ale takze wyjasnienie skad biora sie wszystkie negatywne emocje. Pamietam jak dzisiaj, kiedy zaczelam czytac ta ksiazke i dostalam ja od meza, lezac w szpitalu z klopotami z ciaza. Dla fanow Ronaldo goraco polecam, ale dla hejterow takze, bo moga spojrzec na "wroga" jak na normalnego czlowieka.

Piotr Ćwik | 2016-11-12
Na półkach: Przeczytane, Sportowe, Biografie
Przeczytana: 06 listopada 2016

Jestem kibicem Barcelony, fanem Messiego. Tę książkę wziąłem do ręki z myślą, że dzięki niej nieco lepiej poznam Ronaldo. I mi się to udało. Bardzo solidnie, dobrze i ciekawie napisana biografia. Co prawda kilka razy można mieć zarzuty co do przemilczania wątków Blaugrany lub Leo - koniecznych do sprawiedliwego pokazania całej sytuacji - ale są one niezwykle delikatne.
Największy minus? Nazwanie Michaela Schumachera sześciokrotnym Mistrzem Świata Kierowców F1. Wszyscy przecież wiemy, że Schumi sięgał po tytuł razy siedem ;-)