Ronaldo. Obsesja doskonałości

tłumaczenie
Barbara Bardadyn
Ronaldo: The Obsession for Perfection
Pavel

Gdy młody, dobrze rokujący Portugalczyk pojawił się w Manchesterze United w 2003 roku, sir Alex Ferguson bez wahania ubrał go w koszulkę z numerem 7, którą kiedyś dumnie nosiły takie gwiazdy jak George Best, Eric Cantona czy David Beckham. Oczekiwania były ogromne, a Ronaldo nie rozczarował. Jako pierwszy piłkarz Premier League zdobył w 2008 roku tytuł Piłkarza Roku FIFA. W czasie prezentacji...

W czasie prezentacji na Estadio Santiago Bernabéu 80 tysięcy kibiców przyszło oglądać swojego nowego idola. Od czasu słynnego transferu za 96 milionów euro do Realu Madryt, trwa jego dobra passa w zdobywaniu goli, która sprawia, że rywalizacja między nim a Leo Messim z FC Barcelona staje się jeszcze bardziej zaciekła. Król strzelców Primera División już teraz na stałe zapisał się złotymi zgłoskami w historii piłki nożnej.

Luca Caioli w swojej książce opisuje historię Ronaldo nie tylko z perspektywy boiska, ale – jak nikt wcześniej – dociera do sekretów życia prywatnego, co w przypadku tak rozpoznawalnego piłkarza­‑celebryty nie jest sprawą łatwą. Zapraszamy w wyjątkową podróż, zaczynającą się na małych boiskach podwórkowych, a kończącą w blasku reflektorów największych stadionów świata, gdzie prowadzi tylko jedna droga: ciężka praca i obsesyjne dążenie do doskonałości.

Polskie wydanie "Ronaldo. Obsesja doskonałości", wzbogacone niepowtarzalnym wstępem napisanym przez Jerzego Dudka, jest światową premierą pełnej wersji książki. Dla fanów CR7 – pozycja obowiązkowa.

źródło opisu: Wydawnictwo Sine Qua Non, 2012

Wieża
Robert J. Szmidt

7,67 (3 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
kjakksiazka | 2014-02-19

Lektura wzbogacona jest o cytaty z wywiadów najlepszego piłkarza świata oraz osób ściśle związanych ze sportem. Jerzy Dudek oraz Darek Dobek, Mateusz Kupiec mają wiele do powiedzenia na temat środowiska, w jakim obraca się CR7. Opinie Polaków to jedne z wielu, które znajdziemy w książce. Perełkami są wspomnienia kolegów z murawy, to one budują stosunek jaki mają do niego mężczyźni, którzy zapewne zazdroszczą mu wielu sukcesów. Ciekawostką jest stworzone przez autora porównanie Ronaldo z Messim. Swoista potyczka pod względem technicznym wzmacnia pozycję klasyków piłki nożnej, a ponadto stwarza ciekawy pojedynek.

czytaj więcej: http://kjakksiazka.blogspot.com/2014/02/recenzja-luca-caioli-ronaldoobsesja_6412.html

Jakieś nieporozumienie. To coś nazywacie biografią? Jestem całkowicie zawiedziony. Autor poszedł na łatwiznę i powklejał kilkanaście cytatów z Ronaldo, dodał do tego kilkustronnicowe opisy ważniejszych meczów, a także posiłkował się opiniami innych piłkarzy o Ronaldo.
To nie jest żadna biografia. Zresztą, czy może być to dobra książka skoro bohater nie skończył 30. i bardzo chroni swoją prywatność?
Książka o pewnym słynnym piłkarzu dla dzieci i młodzieży, a nie żadna biografia wybitnego sportowca! Szkoda kasy. Lepiej kupcie dzieciakowi autobiografię Gerrarda, bo tam przynajmniej można poczuć, co ten człowiek ma w głowie i sercu. A jeszcze lepiej będzie, jak zapoznacie się z autobiografią Andrzeja Iwana. To jest książka zapierająca dech w piersiach. A Caioli... cóż, żeruje na młodych dzieciakach, którzy chcą przeczytać o swoich idolach. Ale to nie są prawdziwe książki!!!

ania | 2016-03-05
Przeczytana: 05 marca 2016

Ze stuprocentową odpowiedzialnościa stwierdzam, że była to najgorsza biografia, jaką miałam nieprzyjemność przeczytać.
Z każdej strony bije nuda.
Prawie zerowe przedstawienie postaci Ronaldo, mało o tym jaki jest prywatnie, tylko suche fakty, żywcem wytargane z google, wyrwane z kontekstu fragmenty wypowiedzi, szczegółowe opisy niemal wszystkich zagranych przez CR7 meczy i statystyki, statystyki, liczby i statystyki.
Po co? Dla kogo? Why???

Dominika | 2015-10-08
Przeczytana: 08 października 2015

Lektura nie tylko dla fanów piłki nożnej.Ukazuje CR7 jako doskonałego sportowca.Uważam osobiście że na prawdę Ronaldo zasługuje na najwyższe tytuły i odznaczenia,bo i jako piłkarz jest rewelacyjny ale też jako człowiek,nie przechodzi obojętnie obok ludzkiej tragedii udziela się i pomaga .

książek: 2098
Kasiek m | 2012-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2012

Nie wstydzę się kilku rzeczy, których kobieta wstydzić się powinna(jestem bezwstydna – wiem nie od dziś) nie wstydzę się, tego że kocham piłkę nożną, oraz tego że mam już swoje lata. Wiek bywa dla kobiet tematem wrażliwym, ale dzięki temu pamiętam coraz więcej rzeczy o których czytam w biografiach. Po tą opisującą fenomen CR7 wiedziałam, że sięgnę, było to li i jedynie kwestią czasu… Gwiazda… gwiazda mojego klubu za który oddałabym wszystko, wyjąwszy moją Rodzinę i książki…

Młodsi fani zapewne nie pamiętają kiedy zalśniła gwiazda Cristino Ronaldo… ja pamiętam. Bardzo dobrze. Wspomnienia mają słony smak łez, wielkiego rozczarowania…. Kiedy cały świat i wszystkie fanki zachwycały się młodym chłopaczkiem z błyszczącymi kolczykami w uszach. A później płakały razem z nim. Ja pamiętam, dla mnie Euro w Portugalii kojarzy się z gorącą modlitwą o sukces Hiszpanów, którzy w derbach Iberii odpadli z Mistrzostw już na etapie grupy. Przegrali właśnie z Portugalią i chociaż od tego czasu...

Ciacho | 2014-10-13
Przeczytana: 13 października 2014

Czy jest ktoś, kto nie słyszał o Cristiano Ronaldo? Czy ktoś taki istnieje na świecie, kto nigdy nie usłyszał gdziekolwiek choć raz: "CR7", "Cris", Crstiano Ronaldo"? Ja nikogo takiego nie znam i założę się, że nawet dzikie plemiona Amazonii, które odwiedza Wojciech Cejrowski, choć raz słyszały kibiców skandujących na stadionie Realu, lub jakimkolwiek innym, głośne "Ronaldo!" z pogardą lub uwielbieniem.

Pamiętam jak dziś, kiedy słynny brazylijski piłkarz Ronaldo, którego uwielbiałem, opuścił mój ukochany Real Madryt i odszedł do Interu Mediolan, a niedługo potem zakończył karierę piłkarską. Kapitalną karierę, co trzeba podkreślić, bo był to piłkarz genialny, ale jego czas się skończył. Jednak w mass mediach zaczęło się mówić po raz kolejny o Ronaldo, nowym Ronaldo, i do tego nie brazylijskim, a portugalskim, i nie występującym w Realu Madryt, a w Manchesterze United! Kim on jest?! Kto go tak nazwał?! Jak on śmie posługiwać się tą nazwą?! O co tu kurde chodzi?! Już na wstępie go...

tajemniczeksiazki | 2016-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2016

"Wygrałem już wszystko, ale nigdy nie zmęczę się wygrywaniem, aż do zakończenia kariery. Taki jest mój sposób bycia. Akceptuję niewielkie zniżki formy, ale nie spadki. Żeby osiągnąć cele,niezwykle ważna jest mentalność. A kluczem jest to, że zawsze trzeba wyznaczyć sobie cel."
Cristiano Ronaldo, str.22

Cristiano Ronaldo. Czy istnieje choć jedna osoba, która nigdy wcześniej o nim nie słyszała? Ten - obecnie trzydziestotrzylatek - wychowany w biednej, portugalskiej dzielnicy w ciągu kilku lat stał się jednym z najbogatszych i najbardziej wpływowych piłkarzy na świecie. Jednakże, pomimo przeogromej fortuny na koncie i miłości milionów fanów on nadal pozostaje tym samym, normalnym chłopcem, nad życie kochającym swoją rodzinę i piłkę nożną.
Dzięki książce Luca Caioli pt. "Ronaldo. Obsesja doskonałości." możemy poznać prawdziwe oblicze CR7 i zrozumieć jego fenomen.

Zacznę od tego, iż owa książka nie...

Ewa K | 2014-02-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Sprzedam, 2014
Przeczytana: 07 lutego 2014

Jest piłkarzem kompletnym, a przy tym niezwykle atrakcyjnym mężczyzną. Mimo swoich 29 lat, osiągnął w świecie piłki nożnej więcej niż inni, dużo starsi od niego zawodnicy. Medialny szum wokół jego osoby nigdy nie ustaje. Kilka tygodni temu po raz kolejny został uhonorowany Złotą Piłką FIFA. O niemal wszystkich najnowszych sukcesach Cristiano Ronaldo przeczytacie we wznowionej niedawno przez Wydawnictwo SQN, popularnej biografii tego piłkarza pt.: "Ronaldo. Obsesja doskonałości".

Luca Caioli to włoski dziennikarz sportowy, który w swoim literackim dorobku ma już nie jedną biografię piłkarza. Włoch oddał w ręce czytelników opowieść o karierze Ronaldinho, Torresa, czy Zidane`a. Największą popularnością cieszą się jednak książki tego autora traktujące o życiu i zawodowym rozwoju dwóch najlepszych obecnie piłkarzy świata: Leo Messiego i Cristiano Ronaldo. O ile nie miałam jeszcze przyjemności poznać biografii Leo (tego autora), o tyle historia życia i talentu CR7 niezwykle przypadła mi...

Piotr | 2012-09-14

Mistrzostwa Euro mamy za sobą, emocje związane z tym wydarzeniem powoli opadają i wszystko wraca do normy. Kiedy napisało do mnie wydawnictwo wsqn z propozycją współpracy nie wahałem się ani chwili, chociaż dla mnie futbol może nie istnieć. Co innego człowiek, jego życie zamknięte w liczbie kilkaset stron. Oczywiście mam na myśli biografie znanych ludzi. Wybrałem dwie pozycje. Dzisiaj napiszę o pierwszej. To książka o najlepszym (podobno) piłkarzu na świecie. O Ronaldo nie sposób nie słyszeć.

Wstęp do książki napisał Jerzy Dudek. Przyznaję, bardzo ciekawy. Wciągnął mnie język, jakiego używa ta znana w świecie piłkarskim postać. Kiedy wczoraj rozpocząłem lekturę, stojąc w długiej kolejce, pomyślałem że dziwne jest czytać o człowieku który przecież żyje i jest w szczytowej formie. Nie miałem pojęcia czego można się spodziewać. Po wstępie przeglądnąłem zdjęcia, które są wplecione między rozdziałami. A potem już tekst właściwy. Narodziny, młodość, kariera, kluby itd. To historia o...

Jesion | 2012-12-13
Przeczytana: 13 grudnia 2012

Swoisty pean na cześć Ronaldo i jego, co by nie było, pracowitości. Plusem tej książki jest to, że pisana jest przez dziennikarza, przez co dobrze się czyta. Jednak tym sposobem mało wiemy o tym co dzieje się wewnątrz samego bohatera. Poznajemy go niejako z zewnątrz poprzez wypowiedzi, które pojawiały się w prasie czy telewizji. Wszystko zebrane w jedną zgrabną całość.