Ronaldo. Obsesja doskonałości

Sine Qua Non
2013-11-06
2012-02-22
Barbara Bardadyn
piłka nożna Real Madryt Manchester United Cristiano Ronaldo futbol Barbara Bardadyn sport

Chciałem zgłębić losy jednego z najlepszych piłkarzy w historii, a trafiłem na biografię (moim zdaniem), napisaną w naprawdę kiepski sposób. Coś było nie tak, bo nudziłem się w trakcie lektury. 4/10.

Caioli prezentuje jedną ze swoich biografii o piłkarzach - jak zwykle narracja miejscami jest bardzo interesująca, statystyki i liczby jakie wykręca Ronaldo były niebywałe. Gratka dla fanów Realu jak i samego Ronaldo.

Kolejna typowa piłkarska biografia Caioli'ego.
Po prostu dość dobre zebranie informacji w całość.

Piłka nożna jest bodaj najpopularniejszym i najbardziej znanym sportem na świecie. To ten rodzaj zmagań drużynowych i zespołowych w sporcie, po części również osobniczych, i ten rodzaj wysiłku fizycznego, które mają prawo być wszędzie. A dlaczego? Dzieje się to od wielu, wielu lat, głównie za sprawą bezbrzeżnej, wszechobecnej kultury masowej: szybkiemu rozwojowi mass...

Zapraszam do posłuchania mojej recenzji na YouTube (mniej niż 3min):

Przystępnie napisana historia o jednym z najlepszych piłkarzy jacy chodzili na tej planecie. Nie tylko dla fanów piłki nożnej

Uwielbiam go jako człowieka i niech mówią co chcą, jest mistrzem w swojej dziedzinie i niezwykłą osobą. Za upór, walkę, dążenie do celu i dobre serducho - zasługuje na szacunek.

Ronaldo. Obsesja doskonałości. Luca Caioli (wydanie I, 2012 rok).

Biografia jednego z dwóch najlepszych piłkarzy obecnej dekady. Cristiano Ronaldo to przede wszystkim człowiek utalentowany, który doszedł do obecnego miejsca swoją ciężką pracą. Bogate życie prowadził nie tylko na boisku, co również ukazuje ta książka. Pozycja pełna cytatów, opinii i faktów czyni ją...

Krótka i przyjemna historia jednego z najlepszego piłkarza świata zawarta na kartkach papieru.

Długo zwlekałem z przeczytaniem tej książki i chyba słusznie, bo książka do najciekawszych nie należy. Dla fanów Realu i samego Ronaldo jest ok, ale nie prezentuje ona żadnych ciekawych informacji, także można sobie spokojnie odpuścić.

• Sport
  • Biografie