Ronaldo. Obsesja doskonałości

2013-11-06
2012-02-22
Barbara Bardadyn
Sine Qua Non
piłka nożna Real Madryt Manchester United Cristiano Ronaldo futbol Barbara Bardadyn sport
Ronaldo: The Obsession for Perfection
biografia, autobiografia, pamiętnik
2013-11-06
Barbara Bardadyn

Piłka nożna jest bodaj najpopularniejszym i najbardziej znanym sportem na świecie. To ten rodzaj zmagań drużynowych i zespołowych w sporcie, po części również osobniczych, i ten rodzaj wysiłku fizycznego, które mają prawo być wszędzie. A dlaczego? Dzieje się to od wielu, wielu lat, głównie za sprawą bezbrzeżnej, wszechobecnej kultury masowej: szybkiemu rozwojowi mass...

Zapraszam do posłuchania mojej recenzji na YouTube (mniej niż 3min):

Przystępnie napisana historia o jednym z najlepszych piłkarzy jacy chodzili na tej planecie. Nie tylko dla fanów piłki nożnej

Uwielbiam go jako człowieka i niech mówią co chcą, jest mistrzem w swojej dziedzinie i niezwykłą osobą. Za upór, walkę, dążenie do celu i dobre serducho - zasługuje na szacunek.

Ronaldo. Obsesja doskonałości. Luca Caioli (wydanie I, 2012 rok).

Biografia jednego z dwóch najlepszych piłkarzy obecnej dekady. Cristiano Ronaldo to przede wszystkim człowiek utalentowany, który doszedł do obecnego miejsca swoją ciężką pracą. Bogate życie prowadził nie tylko na boisku, co również ukazuje ta książka. Pozycja pełna cytatów, opinii i faktów czyni ją...

Krótka i przyjemna historia jednego z najlepszego piłkarza świata zawarta na kartkach papieru.

Długo zwlekałem z przeczytaniem tej książki i chyba słusznie, bo książka do najciekawszych nie należy. Dla fanów Realu i samego Ronaldo jest ok, ale nie prezentuje ona żadnych ciekawych informacji, także można sobie spokojnie odpuścić.

Dobra, solidnie napisana biografia, choć spodziewałem się większej ilości historii z młodszych lat Ronaldo, gdyż te nowsze lata jego kariery bardzo dobrze znam i pamiętam przez co książka zmieniła się w święto rodzaju wspólne wspominki.

Książka mojego syna :) Przeczytałam na wakacjach, gdy już nie było czego czytać:) :) Ciekawa pozycja dla fanów piłki nożnej.

Kilak ciekawych faktów, reszta to wszystko dobrze znane informacje.

Dyskusje

• Sport