Kot i diabeł

Tłumaczenie: Michał Ronikier
Wydawnictwo: Media Rodzina
The Cat And The Devil

Kiedy Stevie, wnuk sławnego pisarza Jamesa Joyce'a, był małym chłopcem, otrzymał od dziadka List. Był to bardzo ciekawy list, ponieważ zawierał historyjkę o pewnym burmistrzu z pewnego niewielkiego francuskiego miasteczka o diable i kocie. List został zilustrowany i powstała bardzo piękna i ciekawa książeczka - dla dzieci i dla dorosłych.
Ilustracje Roger Blachon.

źródło opisu: Wydawnictwo Media Rodzina, 2008

źródło okładki: http://mediarodzina.pl/

Róża_Bzowa | 2011-06-02
Przeczytana: 20 maja 2011

No, proszę: również wielcy pisarze (i niekoniecznie zrozumiali dla przeciętnego czytelnika) czasem mówią ludzkim głosem, a nawet mają wnuki! ;-)

Jak na Joyce trochę średnia opowieść, ale warto - z ciekawości.

jagarkar | 2013-03-26
Przeczytana: 26 marca 2013

Bardzo przewidywalne...

Syl_wina | 2016-10-23

Bardzo zabawna historyjka o sprytnym diable i jeszcze sprytniejszym burmistrzu z małego francuskiego miasteczka. Przyznam się, że bardzo niechętnie wzięłam książkę do ręki - pamiętam jak trudno czytało mi się Ulissesa. Niepotrzebnie się jednak obawiałam - Diabeł i kot to świetna opowiastka: zabawna, w umiejętny sposób budująca napięcie, a przede wszystkim napisana bardzo prostym językiem. James Joyce napisał ją dla swojego czteroletniego wówczas wnuka. Cieszę się, że mogłam "poznać " autora Ulissesa od innej strony. Moim dzieciom ta przypowiastka bardzo się spodobała.

Meowth | 2016-03-06
Monika Posiadała | 2015-09-30