Medal pana Zająca

Wydawnictwo: Muchomor
Hare and the tortoise
83-89774-05-4
filipinka

W pewnym lesie zwierzęta wciąż się ze sobą kłóciły. Nie kłócił się tylko pan zając - był najszybszym zwierzakiem w lesie i nikt w to nie wątpił. Aż do czasu, kiedy do lasu przybyła bardzo miła panna zółw, która zaczęła uprawiać... bieganie. Historia o tym, że w sporcie liczy się nie tylko wynik. Piękne ilustracje Pawła Pawlaka nagrodzonego w roku 2003 główną nagrodą w konkursie KSIĄŻKA ROKU...

Piękne ilustracje Pawła Pawlaka nagrodzonego w roku 2003 główną nagrodą w konkursie KSIĄŻKA ROKU IBBY za ilustracje do książki "Historyjki o Alicji, która zawsze wpadała w kłopoty".

źródło opisu: Wydawnictwo Muchomor, 2004

źródło okładki: http://www.muchomor.pl/medal-pana-zajaca

Syl_wina | 2016-10-23

W pewnym lesie zwierzęta wciąż się ze sobą kłóciły. Nie kłócił się tylko Pan zając - był najszybszym zwierzakiem w lesie i nikt w to nie wątpił. aż do czasu, kiedy w lesie pojawiła się sympatyczna panna żółw, która zaczęła uprawiać..... bieganie.
Tytułowy zając musi teraz udowodnić mieszkańcom lasu, czy rzeczywiście jest najszybszym biegaczem w lesie - za takiego przecież uchodził (pomagały mu w tym kupione na pchlim targu medale).
Książka - mimo, że zawiera sporą "dawkę" dydaktyzmu (typu sport łagodzi obyczaje, mobilizuje do pracy nad sobą, zwycięstwo nie zawsze jest równoznaczne z byciem pierwszym itp) tjest świetna - moja czterolatka "wyłapuje" cały komizm w niej zawarty.
Na osobną uwagę zasługują naprawdę świetne ilustracje Pawła Pawlaka - pod względem graficznym jest to jedna z ulubionych książek córki.