Kto kogo zjada

Wydawnictwo: Znak
978-83-240-1344-9
A--

Książka autorów nagradzanego tytułu D.O.M.E.K. Tym razem dwójka młodych grafików w zabawny sposób przedstawia działanie łańcucha pokarmowego w przyrodzie, a dzieci poznają wzajemne zależności naturalnego świata. Najważniejsze w książce są oczywiście ilustracje : zwierzęta rysowane prostą, niemal dziecięcą kreską, niezwykle przyjazne dla młodego odbiorcy.

źródło opisu: merlin.pl

źródło okładki: merlin.pl

Karotka | 2016-05-20
Na półkach: Dla dzieci, Przeczytane

Jedna z naszych najulubieńszych i najczęściej oglądanych książek. Pierwsza książka, której nauczył się na pamięć mój syn (nie jest to specjalnie trudne), świetne wprowadzenie do przyrody, łańcucha pokarmowego i tego, jak działa natura. Chłopcy doskonale zrozumieli, dlaczego ktoś kogoś zjadł - ilustracje bardzo im się podobały. Jednyny minus to wydanie - książka została tak sklejona, że nie da się jej swobodnie rozłożyć, więc część ilustracji "ginie" na styku kartek.

Pisałam o niej także tutaj:

Róża_Bzowa | 2011-10-10
Przeczytana: 07 października 2011

Świetna książka dla dzieci, rewelacyjne ilustracje.
Dwa małe zastrzeżenia:
1. natury ekologicznej (ekosystemowej): dlaczego nie ma człowieka? Czy on nie uczestniczy w łańcuchu zjadania i bycia zjadanym? Przy okazji można by zacząć dzieci oswajać z tabu śmierci;
2. psychologiczne: przy większości tego typu książek dla dzieci mam wciąż pytanie tego rodzaju: skoro jest to książeczka edukacyjna, przekazująca pewną wiedzę, to dlaczego zawiera treści nieprawdziwe (tu: w warstwie ilustracji)? Dzieci wiedzą już kto kogo zjada, ale myślą, że zjedzone zwierzę (roślina) siedzi sobie w całości w brzuchu drapieżcy. Może nawet wciąż żyje?

Reminiscencja | 2013-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2013

Graficznie genialne, "akcja" momentami zaskakująca (to nie żart!), doceniam też zakończenie. Jedyne, do czego mogłabym się przyczepić, to sposób wydania "Kto kogo zjada" - nie da się bez uszkadzania książki rozłożyć jej tak, aby w pełni zobaczyć ilustracje.
Ps. czepianie się, że zwierzę w brzuchu drapieżnika jest narysowane w całości jest jak doszukiwanie się rasizmu w "Murzynku Bambo" Tuwima. Dzieci naprawdę nie muszą widzieć rozczłonkowanych, na wpół przetrawionych zwierząt żeby zrozumieć jakąś prawdę o świecie.

Monika Michalczewska | 2011-04-08
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 08 kwietnia 2011

Książki Hipopotamów kupuję z dwóch powodów (i żadnym z nich nie jest dziecko bo takowego nie posiadam:P):
1. Cudowne, inspirujące ilustracje!
2. Mogę z nimi siąść i chociaż na chwilę powrócić do tego etapu poznawania świata.

Maya | 2014-03-19

Idea łańcucha pokarmowego dla dzieci. Lub dla opornych. Trup ściele się gęsto! ;)

Ewa Kowalska | 2011-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2011

Zajrzyj i zobacz, kto kogo zjada. Nie tylko dla dzieci :)

kadath | 2013-03-31
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci
Przeczytana: 2013 rok

Mój 2,5 letni syn był zachwycony i chciał czytać jeszcze raz - ja też :)

książek: 1986
Adrian Tync | 2016-01-26
książek: 1921
Dominika | 2016-01-04
Przeczytana: 17 stycznia 2016
Co czytać dzieciom w wakacje?

​Wakacje to taki okres, kiedy rodzice mają czas na nadrobienie swoich zaległości lekturowych, ale także kiedy mogą wreszcie w spokoju usiąść ze swoimi dziećmi i z nimi poczytać. Wszak jest to jeden z najlepszych sposobów na wspólne spędzanie czasu.

ROOKIE BOOK IDEAS/ Wykłady, spotkania

ROOKIE BOOK IDEAS to kontynuacja targów książek ROOKIE. Tym razem, organizatorzy zapraszają na cykl wykładów i spotkań poświęconych zagadnieniom książki i druku.