Babcia robi na drutach

Tłumaczenie: Uri Orlev
Wydawnictwo: Wytwórnia
Sawta soreget
mozartiwieloryb

Do miasteczka przybywa niezwykła babcia. Nie znajduje tam nikogo, kto by przyjął ją pod własny dach. Babcia nie ma nic oprócz wełny, szydełka i dwóch drutów. Dzierga z tej wełny własny świat: dom, w nim wszystkie sprzęty, a na koniec... wnuczkę i wnuczka. Przychodzi dzień, w którym dzieci mają pójść do szkoły. Okazuje się, że dzieci z wełny nie przystają do obowiązujących norm, inność naraża ich na szykany i wykluczenie. Szczęście pryska, a babcia przeżywa bolesne rozczarowanie. Pruje wydziergany świat i dzieci. Wędruje dalej i ma nadzieję, że w następnym miasteczku będzie inaczej.

źródło opisu: http://wytwornia.com

źródło okładki: http://wytwornia.com

jagarkar | 2013-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2013

Przeczytane przez panią Annę Seniuk w Bajkonurrrze :)

elen77 | 2011-09-14

Opinia Córki: Bardzo ciepła i pozytywna opowieść o akceptacji inności