Zagadkowa koperta listonosza Artura

Wydawnictwo: Format
Paweł Pawlak
Róża_Bzowa

W ogromnej torbie listonosza Artura wśród wielu przesyłek i kart pocztowych jest jeden szczególny list. Tajemniczy. Zagadkowy. List zjawa! Kto go nadał? Do kogo? W jakim celu? Artur musi się dowiedzieć. Chce rozwiązać tę niezwykłą zagadkę. Francusko-polski duet Moncomble – Pawlak to w przypadku literatury dla dzieci gwarancja najwyższej jakości. Paweł Pawlak, jeden z najbardziej...

Francusko-polski duet Moncomble – Pawlak to w przypadku literatury dla dzieci gwarancja najwyższej jakości. Paweł Pawlak, jeden z najbardziej „eksportowych” ilustratorów (łącznie zilustrował ponad 60 książek we Francji, Anglii, Korei i w Polsce), zachwyca kunsztem, dążeniem do doskonałości w najmniejszym detalu i zjawiskową wprost precyzją. A w przypadku tej książki to szczególnie ważne, bo „zrobiona” została w całości ręcznie, techniką przestrzennej wycinanki i kolażu, z wykorzystaniem autentycznych znaczków pocztowych, oryginalnych druków i pieczęci. Moncomble to z kolei jeden z najsłynniejszych francuskich autorów książek dla dzieci. Wydał ich ponad sto w najbardziej prestiżowych francuskich i belgijskich wydawnictwach. Ciepła i zabawna opowieść, którą snuje w tej książce, to tylko z pozoru rzecz o pracy listonosza. Po mistrzowsku pokazując prostą codzienność mieszkańców jednej ulicy, skłania do refleksji na temat otwartości wobec innych, przyjaźni oraz radości, jaka z nich płynie.

źródło opisu: http://www.wformat.com/page.php?p=242

źródło okładki: http://www.wformat.com/page.php?p=242

Emka | 2014-05-25
Przeczytana: 24 maja 2014

Książka, tu dla malutkich dzieci ale(bądźmy szczerzy)zachwyca ilustracjami. Nie mam więc pojęcia co o niej napisać. :(
Tekst: krótki, nie zabawny, nie smutny, przekaz:obawiam się, że książka nie ma nam wiele do przekazania(jak praktycznie wszystkie książki dla małych dzieci). Wnioski:książka jest po prostu nijaka.

Abdita | 2013-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2013

Może to trochę smutne, że świat w którym pisuje się listy/kartki a mają one duże znaczenie w życiu różnych ludzi przechodzi powoli do bajek, ale co by o tym nie myśleć książka po prostu cudna.

parfois | 2013-09-02
Na półkach: Przeczytane, Recenzenckie, 2013
Przeczytana: 30 sierpnia 2013

Zdecydowanie polecam dla dzieci w wieku 4-5 lat. Ciekawa, miejscami zabawna, ale i przenikliwa historyjka o listonoszu Arturze, który odwiedza jedną z fikcyjnych ulic Wrocławia, aby dostarczyć mieszkającym tam adresatom listy i przesyłki. Mały czytelnik dowie się, jaka jest treść i forma każdego listu oraz jaka historia się z nim wiąże. No i pojawia się też zagadka - kto jest adresatem jednej z kopert? Książka jest bardzo ładnie wydana, z dbałością o szczegóły, na końcu też znajdują się naklejki-znaczki - świetna zabawa dla dziecka związana z treścią. Warto też zwrócić uwagę na barwne ilustracje, które robią wrażenie - są ciepłe, trochę karykaturalne, czasem zabawne, ale przede wszystkim - pięknie wykonane. Polecam tę książkę każdemu dziecku (a i rodzicom na pewno przypadnie do gustu) :)