Zagadkowa koperta listonosza Artura

2013-09-10
40 min.
Paweł Pawlak

Okładka książki Maska lwa Paloma Valdivia, Margarita del Mazo
Maska lwa Paloma Valdivia, Ma...
Okładka książki Esben i duch dziadka Kim Fupz Aakeson, Eva Eriksson
Esben i duch d... Kim Fupz Aakeson, E...
Okładka książki 30 lutego Wanda Chotomska, Mirosław Pokora
30 lutego Wanda Chotomska, Mi...
Okładka książki Niebieska niedźwiedzica Joanna Maria Chmielewska, Jona Jung
Niebieska nied... Joanna Maria Chmiel...
Okładka książki Moje - nie moje Liliana Bardijewska, Krystyna Lipka-Sztarbałło
Moje - nie moje Liliana Bardijewska...

Pewnego dnia listonosz Artur w swojej torbie znajduje list. Niby nic w tym dziwnego, bo w torbie listonosza pełno listów ...ten jednak jest zaadresowany do rodziny, której nikt nie zna.
Listonosz wyrusza do swojej pracy, a my razem z nim. Poznajemy mieszkańców jednej z ulic i możemy zajrzeć do ich przesyłek. Mamy tu paczki od babuni, ubrania czy listy miłosne. Listonosz niejednokrotnie pomaga adresatom listów. Ale czy Arturowi uda się odnaleźć i doręczyć również list do tajemniczych Figuerasów?
Ciekawa i barwna opowieść o codzienności ludzi- ich troskach i problemach oraz o tym, że warto pomagać, a sprawianie radości innych daje radość również nam. Czasem wystarczy mały gest ❤
Na uwagę zasługują ciekawe ilustracje, wykonane techniką jak ja to mówię wycinankową😁 smaczku dodają poodbijane gdzieniegdzie pieczątki pocztowe oraz znaczki na końcu książki 👍 to naprawdę ciekawa książka, a jeśli wasze dzieci lubią zawód listonosza to już totalny must have 😄
My polecamy serdecznie ❤

👶 Wiek: +5 , ale nam bardzo się spodobała więc myślę że sprawdzi się też u nieco młodszych ❤

Książka, tu dla malutkich dzieci ale(bądźmy szczerzy)zachwyca ilustracjami. Nie mam więc pojęcia co o niej napisać. :(
Tekst: krótki, nie zabawny, nie smutny, przekaz:obawiam się, że książka nie ma nam wiele do przekazania(jak praktycznie wszystkie książki dla małych dzieci). Wnioski:książka jest po prostu nijaka.

Zdecydowanie polecam dla dzieci w wieku 4-5 lat. Ciekawa, miejscami zabawna, ale i przenikliwa historyjka o listonoszu Arturze, który odwiedza jedną z fikcyjnych ulic Wrocławia, aby dostarczyć mieszkającym tam adresatom listy i przesyłki. Mały czytelnik dowie się, jaka jest treść i forma każdego listu oraz jaka historia się z nim wiąże. No i pojawia się też zagadka - kto jest adresatem jednej z kopert? Książka jest bardzo ładnie wydana, z dbałością o szczegóły, na końcu też znajdują się naklejki-znaczki - świetna zabawa dla dziecka związana z treścią. Warto też zwrócić uwagę na barwne ilustracje, które robią wrażenie - są ciepłe, trochę karykaturalne, czasem zabawne, ale przede wszystkim - pięknie wykonane. Polecam tę książkę każdemu dziecku (a i rodzicom na pewno przypadnie do gustu) :)

Może to trochę smutne, że świat w którym pisuje się listy/kartki a mają one duże znaczenie w życiu różnych ludzi przechodzi powoli do bajek, ale co by o tym nie myśleć książka po prostu cudna.

• Dla dzieci
  • Dla szkrabów