A--

Czy wulkanizator naprawia wulkany? Gdzie można spotkać nurka golfowego? Dlaczego hodowcy dżdżownic są potrzebni? Jak nazywa się lekarz drzew? Czy pisarz widmo straszy w bibliotece? Co ukrywa tajemnicza klientka? Gdzie pracuje wyciskacz węży? Nie znasz odpowiedzi? Przeczytaj "Co z Ciebie wyrośnie?" - wystrzałowy leksykon najbardziej oryginalnych, najciekawszych i najzabawniejszych zajęć i...

Czy wulkanizator naprawia wulkany?
Gdzie można spotkać nurka golfowego?
Dlaczego hodowcy dżdżownic są potrzebni?
Jak nazywa się lekarz drzew?
Czy pisarz widmo straszy w bibliotece?
Co ukrywa tajemnicza klientka?
Gdzie pracuje wyciskacz węży?

Nie znasz odpowiedzi? Przeczytaj "Co z Ciebie wyrośnie?" - wystrzałowy leksykon najbardziej oryginalnych, najciekawszych i najzabawniejszych zajęć i zawodów świata: od antypodysty do zwierzęcego fryzjera.

Autorzy "D.O.M.K.U." i "Miasteczka Mamoko" po raz kolejny wykazali się pomysłowością, rozmachem i poczuciem humoru. Efektowny, tętniący kolorami album pełen sympatycznych postaci i zaskakujących ciekawostek bawi, uczy i zachwyca atrakcyjną szatą graficzną.

"Co z Ciebie wyrośnie?" to znakomita pożywka dla dziecięcej wyobraźni i inspiracja do snucia nieskrępowanych marzeń o własnej dorosłej przyszłości. Książka zachęca do zabawy, a przy tym w lekki sposób przekazuje młodym czytelnikom wiedzę z najróżniejszych dziedzin i pozwala im dostrzec bogactwo i różnorodność współczesnego świata.

Ilustrował Maciej Byliniak.

źródło opisu: Wydawnictwo Dwie Siostry, 2010

źródło okładki: http://wydawnictwodwiesiostry.pl/

jusola | 2011-04-26
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 26 kwietnia 2011

Hmmmm... ci, którzy mnie znają, wiedzą, żem inteligentna i urodziwa na dodatek. A taka urodziwa i inteligentna na dodatek mama, to syna może mieć li i jedynie inteligentnego (i, owszem, jest) i urodziwego (i, owszem, jest) i zostanie naukowcem - na pewno. No, ewentualnie mógłby jeszcze jakimś znanym pisarzem wielce inteligentnym być.
Takie przekonanie żywię szczere i nieugięte.
Żywiłam właściwie.

Od kilkunastu wieczorów czytamy "Co z ciebie wyrośnie". Mój czteroletni syn zaczyna z ogromną ciekawością buszować po zawodach, wyznaczać role członkom rodziny, jest zabawnie (ja mam hodować dżdżownice!) i niestety coś dla siebie znalazł także: kanalarz. Każdy wieczór kończy się tak - będę kanalarzem!
Jakżeż ja, inteligentna i urodziwa mama, takie wyzwanie udźwignę!
10-letnia córka też się zainteresowała, aż strach, co ona sobie wypatrzy!

p.s. świetna książeczka!

julia-orzech | 2015-10-15
Przeczytana: sierpień 2015

Haaaaa!!!! Hurrra będę hodowcą dżdżownic – zawołało moje dziecię!
Skąd ten pomysł? Ten, kto czyta nasze wpisy wie, że Tymek przejawia niezrozumiałą dla mnie miłość do dżdżownic, ślimaków i innych robali jeszcze. Kiedy pada deszcz my nie siedzimy w domu tylko ratujemy dżdżownice przed utopieniem. Wygląda to tak, że mój syn biega po kałużach i wyławia z nich dżdżownice, które niechybnie by tam pewnie poginęły i przenosi je na ziemię, żeby mogły przeczekać ulewę, a potem się schować. Pytany o to, co będzie robił w przyszłości zawsze odpowiada to samo: hodowcą zwierząt i kierowcą rajdowym. No to teraz sobie wyobraźcie jego radość, kiedy przeczytaliśmy w pewnej książeczce, że jest ktoś taki jak hodowca dżdżownic! Teraz już nie ma zmiłuj się :)

Niezwykły przewodnik po oryginalnych, często zabawnych i zadziwiających zawodach wygrzebaliśmy w czeluściach naszej ulubionej biblioteki w Gliwicach. Zobaczyłam okładkę i od razu wiedziałam, że duet Mizielińskich maczał w tym palce pod pieczą...

Róża_Bzowa | 2015-03-29
Przeczytana: 29 marca 2015

Pomysł świetny.
Niestety nie trawię tej kreski i estetyki, która przywodzi na myśl karykatury.
Znalazłam też kilka błędów rzeczowych.

Ewa Kowalska | 2011-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2011

Wspaniała pozycja do wyboru zawodu, który chcemy wykonywać

Tymciu | 2016-01-10
Przeczytana: 2015 rok