Kokoro Connect #4

Cykl: Kokoro Connect (tom 4)
Wydawnictwo: Studio JG
Kokoro Connect 4
manga, liceum
komiksy
nightshade

Yui dowiaduje się, że jest obiektem westchnień swojej... koleżanki. Czy tego rodzaju znajomość może okazać się sposobem na wyleczenie jej lęku przed mężczyznami?
Tymczasem Klub Badania Kultury ponownie pada ofiarą szatańskich zamysłów Powoja. Czy i tym razem uda im się wyjść cało z tej okrutnej próby?

źródło opisu: http://studiojg.pl

źródło okładki: http://studiojg.pl

Esme | 2016-04-15
Przeczytana: 13 kwietnia 2016

Przyzwyczaiwszy się (wreszcie!) do "kawaii" stylu rysowania postaci w tej serii mogłam tym razem skupić się wyłącznie na fabule, której poziom na szczęście wraca do normy w porównaniu z poprzednim tomikiem.
Widzimy tu kontynuację motywu z Yui i Osawą, na co zresztą liczyłam. Cała historia jest bardzo pięknie, dojrzale i słodko opowiedziana - o dziwo, niesamowicie mi się podoba, mimo że nie kręcą mnie motywy damsko-damskie. Zaczyna się też kolejna intryga Fūsen Kazura / Heartseed'a, która tym razem jest jeszcze ciekawsza (i mniej oklepana) niż poprzednia.
Chociaż historia niemal już dobiega końca, to dopiero teraz widać jak twórca dobrze zaplanował wszystkie wątki. Pod tym względem ta manga to naprawdę majstersztyk. Tomik 4 nie ma też tak wielu infantylnych tekstów czy momentów jak poprzednie, przez co naprawdę dobrze się go czyta.
Na minus - niestety - można zaliczyć polskie tłumaczenie, które zawiera rażące błędy w różnych utartych frazach czy zwrotach, jak również kalkę z...