Kokoro Connect #2

Cykl: Kokoro Connect (tom 2)
Wydawnictwo: Studio JG
Kokoro Connect 2
manga, liceum, szkoła, klub
komiksy
pure

W prywatnym Liceum Ogólnokształcącym Yamaboshi członkowie Koła Badań nad Kulturą doświadczają nadprzyrodzonego zjawiska - zamieniają się ciałami. Czy przyjaźń pięciu nastolatków przetrwa próbę?

źródło opisu: Studio JG, 2013

źródło okładki: http://www.studiojg.pl

Jade | 2018-10-31
Przeczytana: 31 października 2018

Drugi tom nieźle podtrzymuje klimat i dynamikę serii :)

Esme | 2016-03-23
Przeczytana: luty 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Drugi tomik prezentuje się o wiele lepiej niż jego poprzednik. Przede wszystkim mniej roztrząsa problemy, które nie istnieją, za to jest o wiele bardziej humorystyczny (np. wspomniane "robótki ręczne").
Jeśli chodzi o nieistniejące problemy, to bardzo dobrym przykładem jest osoba Nagase Iori i jej "dopasowywanie się do sytuacji". O ile licealiści - faktycznie - mogą zastanawiać się nad takimi rzeczami nie do końca rozumiejąc jeszcze siebie, to dla dorosłego czytelnika jej ciągłe dramaty są po prostu nudne i świadczą o zaburzeniach psychicznych. Z tego też powodu zakończenie tego tomiku - podszywanie się pod kogoś - jest w moich oczach dość odpychające, bo zapowiada tylko dalsze dramaty w następnym. Jeśli ktoś nie znosi postaci kreowanych na "słodkie idiotki z problemami", to z pewnością podzieli moje zdanie.
Spodobał mi się natomiast motyw postrzegania wrogów związany z Inaban ("Ja wam nie ufam.") oraz Yui ("Nie stać mnie w tej chwili na poważniejsze uczucie."). Być może...

CanisCzytelniczka | 2014-11-06
Przeczytana: 30 grudnia 2013

I czytanie - 30.12.2013
II czytanie 26.12.2014

nightshade | 2013-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2013

Nie spodziewałam się, że ta manga będzie taka dobra.