Orange #1

Wydawnictwo: Waneko
Orange ( 高野苺 )
komiksy
nightshade

Początek roku. Wiosna. Liceum. Otrzymuję list od samej siebie z przyszłości odległej o 10 lat. Zapisana jest w nim prośba skierowana do nastoletniej mnie...

źródło opisu: Waneko, 2014

źródło okładki: http://waneko.pl

Wkp | 2017-04-27
Przeczytana: 26 kwietnia 2017

LIST Z PRZYSZŁOŚCI

Życie szkolne, połączone z oczywistym w takim wypadku romansem, to jeden z tych gatunków mangi, które sprawdzają się znakomicie i bez przełamywania w jakikolwiek sposób konwencji. W przypadku „Orange” autorka postanowiła jednak wyjść nieco poza doskonale znany schemat i zabarwiła go nutą tajemnicy o korzeniach mocno zapuszczonych w fantastyce. Wyszła z tego bardzo ciekawa, urocza i ciepła opowieść o nastoletnich uczuciach, od której wprost nie można się oderwać.

6 kwietnia staje się dniem przełomowym w życiu licealistki Naho Takamii i to wcale nie dlatego, że po raz pierwszy w życiu zasypia do szkoły. Rano czeka na nią list, co dziwniejsze nadawcą jest… ona sama. Dziewczyna śpiesząc się, zabiera kopertę ze sobą, otwiera dopiero na lekcji i… Czy to jakiś żart? Autorka listu twierdzi, że jest nią samą, tylko o dziesięć lat starszą i pisze z przyszłości, ponieważ ma do niej prośbę związaną z nowym uczniem, który tego właśnie dnia ma dołączyć do klasy. Kiedy...

Kattowitz | 2014-11-14
Przeczytana: 13 listopada 2014

Pierwsza manga, która tak głęboko wpłynęła na moje emocje... niesamowita pod względem graficznym, jak i fabularnym.

PolishPopkulturę | 2016-03-21
Przeczytana: 21 marca 2016

Typowy mangowy wyciskacz łez, do bólu naiwny i infantylny, ale jednak przyjemnie się czyta. Na plus przepiękna kreska oraz sympatyczna historyjka poboczna. Ogromny minus za to za kreacje dwojga głównych bohaterów, których co kilka stron ma się ochotę strzelić w pysk, żeby wreszcie się ogarnęli. / ocena dla wszystkich pięciu tomów

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture

czarna_maggie | 2018-12-12
Przeczytana: październik 2018

Dobra manga, zapełniająca chociaż trochę lukę po anime "Twoje kwietniowe kłamstwo".

Dziewanna | 2015-03-09

Nigdy nie popierałam mang ale od kiedy zaczęłam czytać Orange wiele się zmieniło. Nie mogę doczekać się kolejnych wydarzeń związanych z Nacho. Ta manga jest CUDOWNA :)

patusia_dorota | 2015-03-14
Na półkach: Przeczytane, Manga, 2014
Przeczytana: 22 grudnia 2014

List z przyszłości

Jako pierwszą przedstawię Wam mangę nowo rozpoczętą, nie tylko przeze mnie, ale i przez wydawnictwo. "Orange" bo taki jest tytuł została stworzona przez Takano Ichigo. Już patrząc na samą okładkę wiedziałam, że mi sie spodoba. Otwierając, pierwsze co rzuca się w oczy jest wyśmienita, czytelna i dokładna kreska. Dalej poznajemy już tylko treść.

Opowiada ona o młodej dziewczynie, uczennicy liceum, nieśmiałej, cichej i uczynnej. Pewnego dnia, gdy pierwszy raz ma się spóźnić do szkoły, na stole widzi list, który jest zaadresowany do niej. Śpiesząc się nie czyta go od razu. Okazuje się, że to list z przyszłości, który ona sama do niej napisała, by zmienić to, czego żałuje...

Przewracając strony coraz mocniej czułam wypływając ze stron magię i przyciąganie. Mimo przepełnia stron(i bohaterów) urokiem i słodyczą nie czułam przesycenia i niesmaku. Wszystko było wyważone, romans nie był nachalny, a poznając fakty z przyszłości zaczęłam odkrywać jego ciemniejszą stronę,...

sanki | 2014-12-02

Najlepsza manga, jaką dotychczas czytałam.

👑AleksandrA👑 | 2015-12-11
Na półkach: Przeczytane, Mangi
Przeczytana: 10 grudnia 2015

Jak na razie moja ulubiona manga. Cudna kreska, fabuła bardzo wciągająca nie mogę się doczekać zakupu kolejnych tomów <3

Kinga | 2015-11-03
Przeczytana: listopad 2015

Czy istnieje ktoś, kto nigdy nie marzył o podróży w czasie, o szansie zmienienia czegoś, jakiegoś błędu popełnionego w przeszłości?
Szczerze w to wątpię, naprawdę.
Mangę "Orange" pokochałam. Za postacie (Kakeru, ech...), za kreskę, za nienachalną treść, za logiczny ale nie nudny rozwój akcji. I za możliwość utożsamienia się z nią.
Sytuacja przedstawiona w tej mandze jest wręcz banalna. Więc czemu jest jedną z nielicznych książek tego typu?
Ludzie lubią czytać o tym, o czym sami marzą. To pozwala im wejść na nowy poziom wczucia się w historię.
Ja po kilku stronach musiałam na chwilę przestać czytać. Fala wspomnień uderzyła mnie z niespodziewaną siłą. Miałam taką sytuację 3 lata temu, która poza samobójstwem Kakeru była niemalże identyczna. I te 3 lata zadręczałam się pytaniami "a co by było, gdybym wtedy postąpiła inaczej?".
Powtarzam się, wiem. Ale "Orange" jest historią magiczną. Polecam każdemu, z całego serca.

„Orange” było w moich planach przez dłuższy czas. Kiedy w końcu przybyły do mnie tomiki, nie mogłam się za nie zabrać. Wiedziałam, że ta historia jest na swój sposób smutna, ale nie sądziłam, że aż tak.

Naho Takamiya, chodząca do liceum uczennica, pewnej wiosny dostaje list. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że list ten jest od niej samej, tylko o dziesięć lat starszej.
Dziewczyna zaczyna czytać opisy, które się w nim znajdują i które zostały podzielone na dni, a także opisane bardzo szczegółowo. Z początku nie chce jej się wierzyć, że to prawda i myśli, że ktoś robi sobie z niej żarty. Z biegiem czasu jednak, w szkole zaczyna dziać się tak samo, jak zostało to opisane w listach. Pojawia się nowy uczeń Kakeru, który zachowuje się tak samo, jak jest to opisane w listach.
Szybko wpada w paczkę starych znajomych Naho i dogaduje się z nimi od samego początku. Idą razem na...