Odessa i tajemnica Skrybopolis

Wydawnictwo: Egmont Polska
De kleine Odessa - Het levende boek
poszukiwanie ojca, pisarstwo,
Ivy

Odessa ma trzynaście lat, głowę pełną pomysłów i jedno pragnienie – chciałaby odszukać ojca, którego nigdy nie poznała. Pewnego dnia znajduje książkę wydzielającą z siebie dziwne światło. Chwilę później matkę dziewczynki porywają dziwne stwory. Córka musi ją ratować. Trop prowadzi do Skrybopolis, miasta pisarzy, w którym prawdopodobnie przebywa również… ojciec. Niestety w mieście dzieje się...

Trop prowadzi do Skrybopolis, miasta pisarzy, w którym prawdopodobnie przebywa również… ojciec. Niestety w mieście dzieje się źle – upadły pisarz Mabarak chce przejąć władzę i robi wszystko w swojej mocy, by pozbawić pisarzy inspiracji. Jak będą się bronić Szekspir, Dostojewski i Kafka? Co grozi Skrybopolis, w którym zadomowiły się stworzenia wypuszczone z najstraszniejszych historii? I jaką rolę w tym wszystkim odegra Odessa i towarzyszący jej nieznośny, gadający kanarek?

Odessa to niezwykła podróż przez świat postaci i motywów literackich, pełna humoru, magiczna opowieść o tym, co się dzieje, kiedy rzeczy opisane w książkach zdarzają się naprawdę.

źródło opisu: Wydawnictwo Egmont, 2013

źródło okładki: www.empik.com

Yoasiczka | 2017-08-25
Przeczytana: 02 lipca 2017

Fajna książka dla młodzieży. Książkę bardzo szybko i łatwo się czyta. Jest pełna zaskakujących zdarzeń.

kleopa24 | 2017-01-29

Wciągająca i genialnie napisana!Na zimne i ciepłe dni,wieczory,noce i dnie.

Jerus | 2016-12-14
Przeczytana: 2015 rok

Książka świetna

Galaxy_Unity | 2016-12-08
Przeczytana: sierpień 2016

To jest takie SUPER , że żeby to zrozumieć trzeba się nad tym skupić za każdym razem gdy skończyłam czytać kilka rozdziałów czułam się jakbym właśnie skończyła oglądać jakiś serial. Cieszyłabym się gdyby wyszła jakaś druga część!!!

kamila | 2016-07-28

Książkę łatwo i szybkobsię czyta. Zakończenie- przewidywalne.

Anastazja | 2016-07-03

BARDZO FAJNA CIEKAWA POLECAM

Wiktoria | 2016-07-03
Przeczytana: 01 czerwca 2016

rewelacyjna książka przeczytałam w trzy dni bardzo wciągająca

nuwaika | 2016-04-10
Przeczytana: 07 kwietnia 2016

Ciekawa książka dla młodzieży, która oprócz perypetii tytułowej Odessy zapoznaje czytelnika z ciekawostkami z życia wielkich pisarzy i bohaterów ich książek. Czyli łączy przyjemne z pożytecznym na dobrym poziomie. Czyta się szybko i przyjemnie, rozdziały nie są ani za długie ani nudne, co rusz pojawia się coś nowego, jakaś tajemnica, którą rozwiązujemy wraz z naszą bohaterką, zbuntowaną 13-latką. I choć pewnych wydarzeń można się domyśleć bądź wywnioskować z treści, niemniej stanowi ciekawą lekturę dla czytelnika.

lunia | 2016-02-10

Książka opowiada o pisarzach, którzy pisali w dawnych dziejach i dziewczynce, która z normalnego życia musiała w bardzo szybkim czasie odnaleźć się w zupełnie nowym świecie. Ale co tam zobaczy? Sprawdźcie sami!

sushimaker | 2015-12-12

Super książka, pełna zaskakujących zdarzeń, tajemnicza i genialnie wykonana! Chciałabym, aby ukazały się kolejna części! Genialna! :)