Historia jednego wykładu, czyli gender zdemaskowany

Okładka książki Historia jednego wykładu, czyli gender zdemaskowany Paweł Bortkiewicz
Okładka książki Historia jednego wykładu, czyli gender zdemaskowany
Paweł Bortkiewicz Wydawnictwo: Prohibita nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Prohibita
2014-01-01
2014-01-01
Psychologia gender studies

Okładka książki Tyrania postępu Paweł Bortkiewicz, Waldemar Chrostowski, Patryk Jaki, Ryszard Kantor, Janusz Królikowski, Jerzy Kruszelnicki, Grzegorz Kucharczyk, Piotr Łuczak, Jakub Maciejewski, Wiesław Mering, Aleksander Nalaskowski, Andrzej Nowak (historyk), Dariusz Oko, Wojciech Polak, Wojciech Roszkowski, Leszek Sosnowski, Zbigniew Stawrowski
Tyrania postępu Paweł Bortkiewicz,&...

Całkiem niedawno zapadł wyrok sądu w sprawie osób zakłócających wykład księdza prof. Pawła Bortkiewicza. Wszyscy uniewinnieni. Co ciekawe, nieco wcześniej w podobnej sprawie, jednak o innym przebiegu wypadków - "sprawcy" wrzeszczeli przekleństwa w stronę prof. Zygmunta Baumana (byłego majora KBW - przybudówki Urzędu Bezpieczeństwa do walki z Żołnierzami Wyklętymi),zapadły ostre wyroki skazujące. W pierwszym wypadku doszło do kontaktu fizycznego, obrażania i zakłócania, w drugim jedynie do wulgarnych wrzasków. W pierwszym mamy działaczy lewackich, w drugim prawicę różnej maści (NOP oraz KoLiber). Rodzi się naturalne pytanie, czy lewica w Polsce jest uprzywilejowana?

Towarzyszy to pytanie dalej w trakcie lektury książki księdza Bortkiewicza, bowiem już sama otoczka towarzysząca przygotowaniom do wykładu oraz włączenie się po stronie lewackiej krytyki wpływowych osób z kręgów naukowych i politycznych, a także ich zorganizowanie i solidaryzm tejże "ekipy", wskazuje na odpowiedź twierdzącą. Sam Gender to temat wydmuszka, rzekoma teoria o kształtowaniu się płci poprzez kulturę (a nie wrodzone cechy płciowe) nie wytrzymuje rzetelnej krytyki. Sama lektura prac genderowych, świadczy o miałkości intelektualnej osób szerzących takowe idee. Ksiądz Bortkiewicz wyjaśnia na stronicach książki szkodliwość gender, prezentuje również tekst wykładu, który został tak chamsko przerwany w grudniu 2013. Opisane zostają także kulisy przygotowań do wykładu i przeszkody, których się ani organizatorzy, ani gość nie spodziewali. Polecam lekturę, ponieważ ewidentnie jeszcze brakuje rzetelnych prac krytycznych wobec Gender, a ta książka jest bez wątpienia ważnym przyczynkiem do dalszego rozwijania tematu.

Książka została ładnie wydana w miękkiej oprawie ze skrzydełkami przez wydawnictwo Prohibita.

• Chcę kupić
  • Esej, Popularnonaukowa, Poradnik, Reportaż
  • Psychologiczne
  • Polityka

Dodaj cytat z książki Historia jednego wykładu, czyli gender zdemaskowany