Książka Roku 2018

Piąte przykazanie

Wydawnictwo: Bellona
Watykan, rękopis, tajemnica
Bożena

W prestiżowej bibliotece uniwersytetu Yale przechowywany jest zagadkowy rękopis, tajemniczy Manuskrypt Wojnicza, wyjątkowy kodeks z XV wieku, napisany w niezrozumiałym języku. Na przestrzeni dziejów ten niesamowity tekst tropili papieże, cesarze, szpiedzy i mędrcy, którzy pragnęli poznać jego zawartość… lub zataić ją na zawsze. Stary profesor Avner już dotarł do tajemnicy księgi, na której...

Stary profesor Avner już dotarł do tajemnicy księgi, na której badanie poświęcił prawie całe swoje życie. Podczas ostatnich trzech lat zdołał odczytać część tekstu. Wówczas pojawia się nad nimi i wszystkimi, którzy mu pomagali, śmiertelne niebezpieczeństwo.

Zagrożenie stanowi tajemniczy Krąg Octogonus, powołany w obronie religii katolickiej przez ośmiu duchownych i kierowany przez makiawelicznego kardynała Augusta Lienarta. Członkom kręgu zostaje wyznaczona misja powstrzymania za wszelką cenę wycieku informacji z zaszyfrowanego Manuskryptu Wojnicza. W swoich poszukiwaniach profesor Avner i jego współpracownicy docierają aż do serca Kościoła katolickiego, Watykanu, i odkrywają, jak łatwe dla niektórych członków Kurii Rzymskiej jest łamanie Piątego Przykazania.

źródło opisu: http://ksiegarnia.bellona.pl

źródło okładki: http://ksiegarnia.bellona.pl

Thomas886 | 2016-09-02
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 02 sierpnia 2016

Spodziewałem się czegoś lepszego, ale co zrobić, tym razem trafiłem na kiepską książkę.

Ella | 2018-10-28

Manuskrypt Woynicza - intrygująca od wieków, nieodczytana, nieodgadniona księga pełna tajemniczych rysunków i znaków jest główną bohaterką tej książki.
No! - myślę sobie - to noc będzie nie przespana.
A gdzie tam!
Po pierwsze za dużo różnych,nudnych, historycznych ( nie wiem, czy zgodnych z prawdą historyczną ) opisów - to było męczące.
Po drugie - nic nie dowiadujemy się o manuskrypcie, a akcja polega tylko na tym, że zdeprawowani mnisi jeżdżą od kraju do kraju i zabijają różnych naukowców.
Zakończenie też nie satysfakcjonuje.
Jak dla mnie wielkie rozczarowanie.

Bartosz | 2017-09-29
Przeczytana: 17 września 2017

Tajne służby Watykanu, Manuskrypt Wojnicza, wielka tajemnica która może wstrząsnąć posadami kościoła, wewnętrzne rozgrywki podczas konklawe... Wartka akcja pełna napięcia, trup ściele się gęsto a akcja rozgrywa się w różnych zakątkach świata... Gorąco polecam...

gumiak | 2015-06-14

Przewidywalna aż do bólu, 10-ta kalka z Aniołów i Demonów. Dla fanów spiskowej teorii dziejów i antyklerykalistów.

Soyer | 2019-01-21
Przeczytana: 11 lutego 2019