Piąte przykazanie

Bellona
2014-07-03
2014-07-03
Watykan rękopis tajemnica

Książkę czytało mi się bardzo mozolnie. Pomimo, że lubię taką tematykę to ta książka była dla mnie ogromnym rozczarowaniem. Tym bardziej, że kupiłam ją z myślą, że pochłonę ją jednego dnia. Niestety było zupełnie inaczej. I tak jak nie mogłam się doczekać kiedy ją zacznę, tak bardzo chciałam już ją skończyć i mieć ją z głowy. Nie polecam.

Manuskrypt Woynicza - intrygująca od wieków, nieodczytana, nieodgadniona księga pełna tajemniczych rysunków i znaków jest główną bohaterką tej książki.
No! - myślę sobie - to noc będzie nie przespana.
A gdzie tam!
Po pierwsze za dużo różnych,nudnych, historycznych ( nie wiem, czy zgodnych z prawdą historyczną ) opisów - to było męczące.
Po drugie - nic nie dowiadujemy się o manuskrypcie, a akcja polega tylko na tym, że zdeprawowani mnisi jeżdżą od kraju do kraju i zabijają różnych naukowców.
Zakończenie też nie satysfakcjonuje.
Jak dla mnie wielkie rozczarowanie.

No! - myślę sobie - to noc będzie nie przespana.
A gdzie tam!
Po drugie - nic nie dowiadujemy się...

Tajne służby Watykanu, Manuskrypt Wojnicza, wielka tajemnica która może wstrząsnąć posadami kościoła, wewnętrzne rozgrywki podczas konklawe... Wartka akcja pełna napięcia, trup ściele się gęsto a akcja rozgrywa się w różnych zakątkach świata... Gorąco polecam...

Spodziewałem się czegoś lepszego, ale co zrobić, tym razem trafiłem na kiepską książkę.

Przewidywalna aż do bólu, 10-ta kalka z Aniołów i Demonów. Dla fanów spiskowej teorii dziejów i antyklerykalistów.

• Powieść kryminalna
  • 2016
  • literatura piękna
  • Tajemnice
  • Do przeczytania w 2015
  • Posiadam 2015

Dodaj cytat z książki Piąte przykazanie