Wodny labirynt

Aleksandra Krakowska
religia tajemnica historia

więcej Więcej

2031

Zapowiadało się dobrze, a wyszła podróbka Dana Browna. Czyli dość przewidywalnie, chwilami przydługo, chwilami nudnawo. Spodziewałam się czegoś lepszego i bardziej wciągającego, bo całość miała potencjał. Ale niestety, autor nie podobał. Irytowały mnie niedokończone wątki, i zbyt małe napięcie.

Bardzo dobra

To książka peruwiańskiego autora, który "zna osobiście wszystkie opisane miejsca, korzysta ze swojej rozległej wiedzy na temat tajnych służb watykańskich". To bardzo mnie zachęciło, nie ukrywam, lubię, gdy autor wie o czym pisze.
Gatunek określony jako thriller historyczny.
Młoda historyk i archeolog, o wdzięcznym imieniu Afdera, otrzymuje od babci klucz do skrytki...

Nie jest to lektura wysokich lotów, ot kolejna książka do przeczytania i odłożenia. Temat poruszany w książce może ciekawy ale pokazany w nieciekawy sposób. Zbyt długie fragmenty o "niczym" by nagle w jednym akapicie w szybki i jasny sposób główna bohaterka wyjaśniał kolejny element "układanki". Wątek z Maxem i miłością (zakochaniem) niezrozumiały - chyba niezbyt uważnie...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Czytałam już ciekawsze książki tego gatunku. Tutaj za mało było zagadek do rozwiązania, ukrytych miejsc i skarbów, a za dużo intryg i bezsensownych śmierci niewinnych osób. Koniec mnie rozczarował, chociaż odgadłam, kim jest Archanioł. Nie wiem, czy przeczytam jeszcze coś tego autora, chyba wolę innych.

,,Wodny labirynt" Erica Frattini trzeba przyznać, że czyta się przyjemnie i szybko. Na samym początku książka mnie wciągnęła i z ciekawością przedzierałam się przez kolejne strony, by dowiedzieć się jaki będzie finał. Jednak w pewnym momencie książka zaczęła mnie nużyć, a wręcz irytować. Morderstwa kolejnych bohaterów, są jak dla mnie są absurdalne. Ludzie giną, chociaż...

Całkiem fajna. W miarę dobrze się czyta; mało zdań wielokrotnie złożonych, mało zbędnych opisów nie mających wpływu na akcję. Natomiast sama fabuła przeciętna.

Cudowna, wspaniała, wciągająca. Nie nudziłam się ani przez sekundę. Zwroty akcji i niespodziewane zakończenie. Polecam każdemu :)

Ciekawa lektura dla tych, którzy lubią kryminały.
Filarem tej książki jest przeszłość historyczna, zresztą bardzo dobrze naszkicowana, ale nie mogłabym nazwać tego ‘dziełem historycznym’.
Łacińskie wyrażenia uzupełniają całość i są interesującym dodatkiem.
Osobiście najbardziej podobał mi się punkt widzenia autora na Watykan, daje dużo do myślenia.

Nieźle się czyta jako tak, natomiast pierwsze skojarzenie po skończeniu - średnia kopia Dana Browna. Jeśli rozgryzam kim jest tajemniczy Archanioł jeszcze przed połową książki, to słabiutko... Brown potrafi zaskoczyć, tutaj wszystko idzie gładko i tym dobrym i tym złym bohaterom.

• 2013
  • 2015
  • 2012
  • 2011
  • Polecane przez kącik z książką
  • 2019

Eric Frattini Wodny labirynt Zobacz więcej