Dziecko pokuty

Wydawnictwo: POLWEN
The atonement child
Rivers
literatura piękna

Była zimna styczniowa noc, kiedy zdarzyła się ta rzecz niewybaczalna, nie do pomyślenia”. Tak zaczyna się opowieść o Dinie Carey, której życie - poukładane i w szczegółach zaplanowane - w krótkiej chwili rozpadło się niczym kryształ na dziesiątki drobnych kawałków. Wracała z pracy... Akurat zepsuł się jej samochód... Co prawda było już późno, ale kampus był blisko... Nim jednak tam dotarła,...

Wracała z pracy... Akurat zepsuł się jej samochód... Co prawda było już późno, ale kampus był blisko... Nim jednak tam dotarła, dopadł ją ten mężczyzna ze starego kombi... W jednym momencie jej przyszłość stała się ciemną plamą, która z każdym dniem zdawała się coraz bardziej przerażać.
Potem nadeszły dni, o jakich chciała zapomnieć. Pojawił się Jim. Był lekarzem. Ginekologiem. Spotkała go, kiedy postanowiła zatrzeć wszelkie ślady po tamtym zdarzeniu, po którym jej życie legło w gruzach. Wydawało się, że to jedyna możliwość, by zacząć od nowa. „Trzeba tylko – usłyszała chyba w klinice – pozbyć się tego, co poczęło się w tych przerażających okolicznościach... To niegroźny zabieg…" Czy jednak na pewno? To pytanie formułowane na różne sposoby wracało do niej niczym echo, przynosząc same wątpliwości… Tymczasem wszyscy w napięciu czekali na jej odpowiedź, jakby ta miała uruchomić jakiś niewidzialny ładunek wybuchowy…

źródło opisu: Polwen

źródło okładki: Wydawca

agnieszka1515 | 2018-09-18
Przeczytana: 18 września 2018

"Dziecko pokuty" to książka, która porusza trudne tematy: gwałt, ciąża po gwałcie i w związku z tym dylemat: przerwać ciążę czy nie. Zawarte w niej historie różnych ludzi i ich spojrzenia na aborcję pozwalają dostrzec, że kwestia aborcji nie jest czarno-biała. W książce tej możemy także dowiedzieć się, jak wygląda życie po aborcji: jak trudno jest się po tym pozbierać, o dręczących wyrzutach sumienia i o tym ciężarze na sercu, który nie pozwala cieszyć się życiem. "Dziecko pokuty" jest bardzo poruszającą książką, ponieważ jest w nim ukazane, jak Pan Bóg kieruje ludzkim życiem, gdy tylko człowiek Mu powierzy swoje życie. Cieszę się niezmiernie, że mogłam ją przeczytać. Polecam!

majlin483 | 2018-08-09
Przeczytana: 08 sierpnia 2018

Cudowna książka! Autorka bardzo wnikliwie przedstawia różnych bohaterów, ich hipokryzję, czułość, miłość, współczucie. Zdecydowanie moim ukochanym bohaterem jest Joe! Ach, znaleźć takiego mężczyznę w prawdziwym życiu! <3
Ogromnie polecam szczególnie zwolennikom aborcji. Nie po to, by ich na siłę zmuszać do zmiany zdania, ale do zapoznania się z tym tematem od kuchni. Autorka wiele wyjaśnia, jak to wygląda "od kuchni"; jak tłumaczy się aborcję, jaką korzyść przynosi to lekarzom, jak pacjentki są oszukiwane oraz jak bardzo może to zagrażać zdrowiu zarówno fizycznemu jak i psychicznemu takiej kobiety.

Turlot | 2018-07-09

Książkę ogólnie można określić mianem dobrej. Aczkolwiek mi bardzo przeszkadzało ciągłe rozprawianie o Bogu. Mimo że jestem osobą wierzącą, tutaj była to dla mnie przesada. Może wyjdę na idiotkę, bo w sumie każdy bohater w tej książce jest związany z wiarą i cała historia opiera się właśnie na tym, jednak nie potrafię tego zaakceptować. To było najtrudniejsze w tej lekturze. Do plusów mogę zaliczyć to, iż opowiedziana historia zmienia podejście do aborcji. A nawet jeśli nie zmienia, to pokazuje problem z różnych perspektyw, co ułatwia zrozumienie i wyrobienie własnego stanowiska w tym temacie.

Wiola | 2017-10-08
Przeczytana: 06 października 2017

Sięgając po tę książkę przyznam szczerze, że spodziewałam się większych emocji. Nie mogę powiedzieć, że książka jest zła natomiast nie ma szału. Bardzo dużo autorka poświęciła aspektowi wiary i usuwaniu ciąży gdy jest się wierzącym bardzo głęboko. Napewno książka daje sporo do myślenia nad rolą Boga w naszym życiu i czy rzeczywiście warto wierzyć i dlaczego czasami Bóg wystawia nas na takie ciężkie próby. Czy jest to kara czy po prostu sprawdzian dla nas samych.
Czytałam tej autorki również Potęgę nadziei i Potęgę marzeń i muszę stwierdzić, że bardziej mnie wciągnęły. Było tam więcej na pewno akcji, więcej się działo i bohaterowie byli bardziej wyraziści. Widać w tej powieści, że głównym zamysłem autorki był aspekt wiary i przedstawienie tego jak najgłębiej. Nie mówię, że to źle natomiast jak dla mnie było tego za dużo a za mało akcji.

Emerald | 2017-08-14
Na półkach: Przeczytane, Ebooki, 2017
Przeczytana: 12 sierpnia 2017

Trochę jestem zawiedziona samą fabułą - od początku wiedziałam, że Etan okaże się tym złym, a jego przyjaciel uratuje sytuację. W książce poruszany jest problem aborcji i próba jego omówienia z różnych stron - kobiet, lekarzy, osób postronnych.

Kasia b | 2017-08-12

Książka o wydźwięku bezsprzecznie antyaborcyjnym i to przedstawionym w sposób całkowicie jednostronny, zbyt dosłowny i dość histeryczny. Mimo to czyta się dobrze, akcja wciąga, łatwo wczuć się w sytuację bohaterów. Po za tym, porusza kwestie całkowicie pomijaną w dyskusjach o aborcji: prawa kobiety do... rezygnacji z niej, do zachowania ciąży. Niezależnie od sposobu poczęcia dziecka, sytuacji rodzinnej i materialnej.

Jolanta | 2017-05-19

Bardzo smutna książka, dużo w niej religijnych przemyśleń, problemy kobiet o wyrzutach sumienia. Ludzkie rodzinne dramaty.

Ewwa11 | 2016-12-29

"Sięgnęłam" po tę książkę, bo lubuję się w trudnej tematyce. Tutaj są opisane traumatyczne przeżycia zgwałconej studentki. Cóż, wszystko byłoby ok, gdyby nie fakt,że jako " katoliczka" zapytania o przyczyny swojego nieszczęścia kierowała do Boga. PRZEZ KILKADZIESIĄT STRON. " Boże dlaczego? Dlaczego ja". Usunąć, nie usuwać ciąży? Współczuję bardzo, ale tragedię można przedstawić ciekawie, bez niepotrzebnych rozterek religijnych na każdej stronie,które zwyczajnie nużą i stają się nudne.
Suma sumarum opinie innych, dobre oceny i ciekawość wciąż kuszą, więc może kiedyś uda mi się dokończyć...

Dona | 2016-12-11
Przeczytana: 07 grudnia 2016

Książki Francine Rivers zdobywają liczne nagrody i przyciągają miliony czytelników.
„Dziecko pokuty” to kolejna książka autorki z typowymi dla niej chrześcijańskimi przesłaniami, dotykającymi moralności i prawdy jako podstawowych wartości człowieka.
Głównym tematem książki jest gwałt na młodej dziewczynie i „ święte” prawo do aborcji w takim przypadku. Historia Diny porusza , przeraża krzywdą i niesprawiedliwością jaka ją dotknęła.
Okazuje się iż dziewczyna jest w ciąży, kolejne zdarzenia doprowadzają do tego, że ucieka z domu. Jej głęboka wiara nie pozwala na pozbycie się dziecka .
Co postanowi Diana i jak ułoży się jej życie?
To nie jest książka, którą po przeczytaniu odłożysz na półkę i o niej zapomnisz, to książka, która porusza najczulsze zmysły i zmusza do przemyśleń .
POLECAM !!!
[TWK 73]

Travisx85 | 2016-10-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 13 października 2016

W całym zamieszaniu odnośnie czarnych marszów itd sięgnąłem po tę książkę. Muszę szczerze powiedzieć, że mi się podobała i mimo że spodziewałem sie jak się skończy, czytałem z ogromną przyjemnością. Ostatnie rozdziały przypadły na godziny nocne więc nockę zawaliłem, bo przecież każdy porządny czytelnik nie zostawia swojej ukochanej samotnej do rana :D.
Polecam zwlaszcza tym, którzy chcieliby mieć swoje zdanie odnośnie aborcji.