Otuleni deszczem

Seria: Labirynty. Kolekcja prozy
Wydawnictwo: WAM
Wrapped in Rain. A Novel of Coming Home
miłość, przebaczenie

Tucker kochał tylko trzy osoby: przyrodniego brata Mutta, towarzyszkę dziecięcych zabaw Katie oraz opiekunkę, o której mówił mama Ella. I choć Ella Rain zmarła wiele lat temu, Tucker ciągle słyszy jej głos. Zmuszony jest wrócić w rodzinne strony, uporać się z tragicznymi wspomnieniami. Los sprawia, że Mutt i Katie znów pojawiają się w jego życiu... "Otuleni deszczem" to wzruszająca powieść o...

"Otuleni deszczem" to wzruszająca powieść o przebaczeniu i różnych odcieniach miłości. Choć miłość jest ryzykiem, bardziej niebezpieczne jest życie bez niej.

Wybory, jakich dokonują bohaterowie są trudne, bolesne i przeczące logice, ale możliwe.

Ujmująca historia o uzdrowieniu i zwycięstwie miłości.

źródło opisu: http://wydawnictwowam.pl/

źródło okładki: http://wydawnictwowam.pl/

wiech | 2016-10-07
Przeczytana: 07 października 2016

Pisarz obdarzony niezwykłą wrażliwością napisał książkę dla wrażliwego czytelnika.
O cierpieniu. O przebaczeniu. O tęsknocie za miłością. O tym, jaki ślad na życiu dorosłych mężczyzn zostawiły wspomnienia z dzieciństwa. Te złe. I te dobre.
Bezduszny ojciec - bestia z piekła rodem. I opiekunka - niezwykła kobieta - światełko w ciemności dla dwóch małych samotnych chłopców.
Czy można przebaczyć komuś, kto na przebaczenie nie zasługuje?
Czy można zgromadzić w sobie tyle nadziei, by zamknęły się rany w sercu?
Wzruszająca książka. Sprawia, że mięknie serce.

allison | 2015-01-12
Przeczytana: 11 stycznia 2015

"Otuleni deszczem" to interesująca i trzymająca w napięciu powieść obyczajowa. Od czasu do czasu fabuła nieco trąci czytadłem, ale nie psuje to przyjemności lektury, od której trudno się oderwać.

Losy bohaterów są skomplikowane, a wzajemne zależności między nimi obfitują w różne niespodzianki.
Ciekawie pokazane są także wewnętrzne przeżycia, motywy postępowania, psychologiczne uwarunkowania oraz to, w jaki sposób przeszłość wpływa na przyszłość człowieka.

Przyznam, że finał niektórych wątków można przewidzieć, ale autor przygotował też dla czytelnika kilka fabularnych niespodzianek, które rekompensują ten feler.

Duże wrażenie robią retrospekcje, dzięki którym stopniowo poznajemy prawdziwe oblicze postaci. Przynoszą one też odpowiedzi na wiele pytań, jakie rodzą się w trakcie lektury.
Poza tym dzięki cofaniu akcji mamy okazję przenieść się w świat dzieciństwa bohaterów dorastających w prowincjonalnym miasteczku Alabamy. Klimat tych części robi niezapomniane wrażenie....

Monika | 2012-09-10
Przeczytana: wrzesień 2012

To wzruszająca historia o miłości, przyjaźni, o traumatycznych przeżyciach z lat dzieciństwa, które niestety mają ogromny wpływ na dorosłe życie bohaterów.
Jednak miłość, dobre uczynki są wstanie ukoić i uleczyć duszę Tuckera, Katie i Mutta .
To książka o demonach przeszłości , o tym, że dopóki nie przebaczymy dawnych krzywd nie uda nam się odzyskać wewnętrznego spokoju , a już na pewno nie znajdziemy miłości i szczęścia.
Dla mnie to bardzo wartościowa lektura i z przyjemnością sięgnę po inne książki Charlesa Martina.

Przemysław Zyra | 2015-02-19
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 19 lutego 2015

To już czwarta książka autora, która wpadła w moje ręce. Trzy poprzednie postawiły poprzeczkę dość wysoko. I mimo, że książka jest dobra, to przez te oczekiwania mam wrażenie, że coś jest nie tak.

Gdy mam stwierdzić, co mi nie pasuje, wskażę na spokojną fabułę. W książce mniej się dzieje (jeżeli spojrzymy na wydarzenia i akcję). Dużo dzieje się natomiast w sferze emocjonalnej. Bohaterowie mają bowiem rany zadane sercu w wieku dziecięcym, z którymi muszą się uporać. Mam nadzieję, że nie będzie spoilerem stwierdzenie, że miłość zwycięża!

Mimo, że wolniejsze tempo niż w innych lekturach, to wciąż warto czytać, do czego zachęcam.

kasandra_85 | 2011-08-13
Przeczytana: sierpień 2011

Grażyna | 2012-10-09
Przeczytana: wrzesień 2012

"Miłość jest wybore. To decyzja.....miłość wpływa, przepływa i wypływa z każdej osoby niczym rzeka. Jeżeli będziesz próbował ją powstrzymać, będzie się wiła obok, aż znajdzie inne serce i zawładnie nim".

Grażyna | 2012-11-19
Przeczytana: 19 listopada 2012

To pierwsza książka tego autora,którą przeczytałam.I już wiem ,że jest moim jednym z ulubionych.Książka fantastyczna-poruszająca jakże ważne sprawy . A najważniejsza z nich to miłość,ale i przebaczenie -jedno i drugie tu wspaniale pokazane ,jak jedno wypływa z drugiego.Główny bohater -Tucker ,jego brat Mutt jako mali chłopcy dręczeni ,bici,nie kochani przez ojca mają jednak szczęście - w osobie Elli Rain,ich kochającej opiekunce..Po latach Tucker przebacza swojemu ojcu ,co jest bolesne i trudne do wykonania ....ale jednocześnie dzięki temu zwycięża miłość....W niektórych momentach czytania myślałam,czy potrafiłabym- tak komuś przebaczyć krzywdy - tak szczerze -to nie jestem o tym taka przekonana.....A powieść dla mnie bardzo wzruszająca
dająca nadzieję -że zawsze zwycięża miłość.........Nie muszę nic więcej pisać bo wiadomo ,że bardzo zachęcam do "Otulonych deszczem"-tytuł bardzo wg mnie trafny....

Maleństwo | 2011-01-18
Przeczytana: 15 stycznia 2011

Znacie to uczucie, kiedy jedziecie samochodem przez spokojną okolicę i nagle czujecie, że musicie zwolnić tylko po to, aby przedłużyć tę chwilę, posłuchać ptaków, podelektować się spokojem i ciszą... Po chwili wracacie do rzeczywistości, znowu pędzicie do celu, ale ta chwilka na długo pozostanie w Waszej pamięci. Taka właśnie jest książka "Otuleni deszczem". Jeżeli trafi ona w ręce czytelnika po kilku pozycjach z szybką akcją, częstymi dialogami i "głośną" fabułą, to doprowadzi do zatrzymania się i zamyślenia. Bo właściwie po co pędzić? Może lepiej podelektować się każdą napotkaną literką, dbałością o szczegóły, pięknem opisów i tematem - niekoniecznie błahym?
Tucker - zawodowy fotograf jest człowiekiem z przeszłością, z którą nie może się uporać. Aby zapomnieć oddaje się podróżom i pasji fotografowania. Jednak życie zmusza go, aby zwolnił i rozejrzał się wkoło siebie. Jego przyjaciółka z dzieciństwa Katie potrzebuje pomocy. Jego przyrodni brat Mutt również nie poradzi sobie bez...

Anna | 2014-01-06
Przeczytana: kwiecień 2011

Piękna historia o miłości, wybaczaniu, umiejętności zrozumienia innego człowieka, konieczności powrotu niekiedy do miejsc dzieciństwa czy wczesnych lat młodości, aby zrozumieć i ocenić zachowania naszych bliskich, czy nawet nas samych. Książka ciepła, pełna emocji, wzruszeń, skłaniająca do zastanowienia się nad postępowaniem każdego z nas, nad rolą i znaczeniem winy oraz przebaczenia, miłości w naszym życiu. Polecam.

a_psik | 2014-03-16
Przeczytana: 15 marca 2014

Czy potraficie szybko zapominać i wybaczać innym ludziom, szczególnie tym, którzy zaszli Wam za skórę? Spróbujcie odpowiedzieć sobie na to pytanie bez głębszego zastanawiania się. Czy łatwo wyrzucić z pamięci jakieś niemiłe zdarzenia z bliższej lub dalszej przeszłości? Ja z natury nie jestem jakoś szczególnie "pamiętliwa", ale rzeczywiście czasem zdarza mi się za długo roztrząsać jakąś niemiłą sytuację i chcąc nie chcąc - wiążę i kojarzę ją wtedy z daną osobą. A co mają powiedzieć ludzie, którzy zostali w jakiś sposób skrzywdzeni przez własnego rodzica... Czy wybaczenie jest wtedy prostą sprawą? O tej, a także wielu innych kwestiach traktuje powieść Charlesa Martina, który z każdą kolejną przeczytaną przeze mnie książką jego autorstwa, wkrada się w moje łaski i zaczyna pretendować do wąskiej grupy moich ulubionych pisarzy i pisarek.

Książka prezentuje dzieje trzech osób - dwóch braci i jednej kobiety, których łączy (oprócz znajomości z dziecięcych lat) to, że mają za sobą...