Lubimyczytać.pl to:
ponad 663 tys. recenzji
ponad 220 tys. książek
własna biblioteczka
system rekomendacji
Okładka książki W pewien wrześniowy poranek

W pewien wrześniowy poranek

wydawnictwo
Rafael
typ
papier
7.62 (125 ocen i 18 opinii)

Opis książki

To historia miłosna, jakiej nigdy nie czytałeś: wzruszająca, pełna czułości, upamiętniająca tragedię ofiar i heroizm ratowników z 11 września 2001, i portretująca wszechogarniającą moc wiary w Boga i ludzkiej miłości.

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Karolina | 2013-06-01
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2013 rok
Przeczytana: 01 czerwca 2013

Wspaniała książka.. Nigdy podobnej nie czytałam
Miłośc, Wiara, Śmierć..

Dwie historie, które łączą się na jakiś czas..
Dramat dwóch rodzin, zamach na WTC..
Wzruszająca powieść pozwalająca porozmyślać nad swoim życiem

jola_st | 2010-10-02
Na półkach: Przeczytane, 2010
Przeczytana: 01 września 2010

Piękna książka o utraconej miłości.

Sandra | 2012-09-07
Przeczytana: 07 września 2012

Przy żadnej książce nie wzruszyłam się tak bardzo, jak przy tej. Odejmuję jedną gwiazdkę za zbyt dużo spraw religijnych poruszanych w powieści. Raz na kilka stron w zupełności by wystarczyło.

andria | 2013-08-23
Przeczytana: sierpień 2013

Przepiękna. Tak wzruszająca że aż się popłakałam. Karmiąc się takimi treściami człowiek zaczyna doceniać to co ma :) Polecam!

mausi64 | 2010-03-30
Na półkach: Lubię wracać, Przeczytane
Przeczytana: 2009 rok

wspaniała opowieść o miłości, Bogu i nadziei; polecam zdecydowanie

Sheri | 2011-01-01

Szczerze mówiąc cała historyjka jest dla mnie zbyt ckliwa. Bardziej spodobałaby się pewnie fanom twórczości Danielle Steel, w każdym razie powieść pisana jest w podobnym klimacie. Z drugiej strony niektórych mogłyby zrazić częste odwołania do Boga, wiary i religii. Pomijając to wszystko, "W pewien..." jest przede wszystkim historią ludzkiego i rodzinnego dramatu do którego przyczynił się słynny 11 września 2001.

zaczytana_aga89 | 2012-10-01
Na półkach: Przeczytane, Ukochane
Przeczytana: 01 października 2012

,,Chcę,żebyś wiedziała,kochanie,że gdy odnajdziesz tę cudowna wiarę, będę się uśmiechał szerzej niż kiedykolwiek wcześniej, ponieważ bardziej nawet niż Twojej miłości pragnę pewności,iż w wieczności będziemy razem. Po prostu nie mogę znieść myśli, że mógłbym trafić do nieba bez Ciebie. Za mocno Cię kocham,żeby cię stracić..."

Powieść niesamowita, przepełniona przede wszystkim miłością. Opowiada o miłości do męża, żony, dzieci, przyjaciół,ale i o prawdziwej miłości do Boga i miłości do wykonywanego zawodu, z tego właśnie słynie Karen Kingsbury. W jej książkach towarzyszy nam Bóg, niemal do każdej sytuacji życiowej potrafi znaleźć najbardziej pasujący fragment Pisma Świętego, przy tym nie moralizuje, nie narzuca nam swojej wiary, pokazuje jedynie pełne zaufanie do Boga swoich bohaterów. Jesteśmy świadkami nawrócenia, zakochiwania się w Bogu. Tego nie znalazłam jeszcze u innego autora. Miłość do drugiej osoby w tej książce jest przede wszystkim wyzwaniem , być stawić czoła najgorszym wyd...

Grażyna | 2012-02-05

Warta przeczytania , tę książkę lepiej oceniam niż przeczytane także tej autorki (około kilkunastu).

samanta | 2013-05-24
Przeczytana: 23 maja 2013

Wspaniala opowieść o miłości Bogu utracie bliskiej osoby ! Bardzo wzruszajaca

molik | 2011-06-30
Przeczytana: 2010 rok

Przepiękna i bardzo wzruszająca.

Załóż konto za darmo!

76. rocznica
  • Jerzy Stuhr
    67. rocznica
    urodzin
    Aktorstwo to nic innego jak umiejętność zapamiętywania w sobie pewnych stanów nerwowych i odtwarzania ich na zawołanie.
  • Ryszard Henryk Kordek
    93. rocznica
  • Alexandra Adornetto
    22. rocznica
    urodzin
    Niektórzy mówią, że i tak nie mamy wpływu na to w kim się zakochujemy - to miłość wybiera nas. Zdarza się i tak, że oddajemy serce komuś, kto jest zupełnym zaprzeczeniem tego, czego - jak nam się wydawało - szukaliśmy w drugim człowieku.
  • Jesper Juul
    66. rocznica
    urodzin
    Pochwała nie buduje u dziecka poczucia własnej wartości. Jeśli rodzice i otoczenie zachowują się tak, jakbyś był mistrzem świata we wszystkim, to kiedy znajdziesz się w prawdziwym świecie możesz doznać szoku. Bo tam przecież znajduje się mnóstwo innych mistrzów świata. Nagle otacza cię tłum ludzi, którzy w swoich rodzinach byli numerem jeden. Rodzice, którzy w ten sposób hodują dzieci, oddają im niedźwiedzią przysługę, bo one później nie potrafią zaakceptować, że życie może sprawiać ból, że człowiek może być rozczarowany i zły. Są jak pianiści, którzy w fortepianie akceptują tylko białe klawisze. To straszna sytuacja, która czyni z dzieci uczuciowe kaleki. Wielu dorosłych, którzy wychowywali się w takich rodzinach, sądzi, że powinni się rozwieść, gdy tylko w małżeństwie pojawią się pierwsze konflikty.
  • Philip Carlo
    65. rocznica
  • Thor Heyerdahl
    12. rocznica
    śmierci
    Nie widzę niczego, co byśmy mogli otrzymać od nich w zamian. (...) Jednakże - powiedział nagle donośnie szef, z ironicznym błyskiem w oku - odwaga i przedsiębiorczość mają również swoją wartość. Pułkowniku Lewis, niech pan im da to wyposażenie!

Znajdź nas na Facebooku