Hero

2014-02-25

<nie dokończyłam, brakuje parę rozdziałów---wrócę później ;*

<nie dokończyłam, brakuje parę rozdziałów---wrócę później ;*

Na półkach: , , , , , ,

Zaczyna się bardzo intrygująco. Młoda dziewczyna Cateline, zapatrzona w miejscowego bohatera działającego pod pseudonimem Hero, pracująca w firmie Calvina Parisha jako asystentka jego pracownika, w dniu, w którym umawia się z pewnym chłopakiem na randkę, zostaje porwana przez tajemniczego gościa i uwieziona w bogatej posesji. Nieznane zamiary porywacza sprawiają, że w Cateline budzi się bunt i chęć ucieczki za wszelką cenę, o uległości nie ma mowy. Nie wydaje się, żeby porywacz miał wobec niej złe zamiary, ale jej buta i krnąbrność wyzwalają w nim zwierzęce instynkty, co jeszcze pogarsza sytuację. Samo to porwanie Cateline bez uświadomienia jej, dlaczego to zrobił zdecydowanie nie był najlepszy pomysł. Z czasem przebywania ze swoim porywaczem Cateline przywiązuje się do niego, wydaje jej się nawet, że się w nim zakochuje, ale gdy tylko nadarza się jakakolwiek okazja do opuszczenia posiadłości, natychmiast z niej korzysta. I wszystko było ładnie i pięknie, gdyby autorka nie dodała K-36 i nie zrobiła z tej książki erotycznej wersji Supermana czy Batmana. Ponad połowę książki przeczytałam w nieświadomości, że książka zawiera elementy fantastyki.
Początek był naprawdę ekscytujący, potem emocję trochę opadły, końcówka znowu trochę trzymała w napięciu. Jeden duży minus - dość ciężko mi się czytało po angielsku, ale całość ciekawa i wciągająca.

Przygodę z tą książką rozpoczęłam poprzez przeczytanie pierwszych 16 rozdziałów przetłumaczonych przez jedną z dziewczyn z chomikuj.pl. Niestety przez dłuższy czas żaden nowy rozdział się nie pojawił, a ja zdesperowana dowiedzieć się jakie ta historia ma zakończenie zdecydowałam się na dalsze czytanie po angielsku (łatwiej mi po polsku, ale w oryginale również daję radę). Powiem szczerze, że nie czytałam chyba nigdy takiej książki. Jest mocno erotyczna i dosyć brutalna w opisach. Jeśli ktoś ciężko znosi opisy brutalnych kontaktów seksualnych i opisów dominacji jednej osoby nad drugą to niech sobie odpuści.
Historia ta ma też duże zaplecze psychologiczne, jak można złamać osobę, jak można ją uzależnić od siebie, jak samemu nieświadomie można uzależnić siebie od kokoś kogo wydaje się nam, że mamy pod kontrolą.
Oprócz tego to dosyć niesamowite Love Story. Takie, jakiego w ogóle bym się nie spodziewała.
Gorąco polecam, ale i przestrzegam osoby o słabszych nerwach.

• Erotyk
  • Nieof. tłum.
  • Heavy Past
  • Ale jeszcze nie ma tłumaczeń... ;(
  • M:Rich&Sexy
  • NADAL NIE ZNALEZIONE!!!

Dodaj cytat z książki Hero