Herosi złotej Nike. Encyklopedia piłkarska Fuji (tom 43)

Okładka książki Herosi złotej Nike. Encyklopedia piłkarska Fuji (tom 43) Andrzej Gowarzewski
Okładka książki Herosi złotej Nike. Encyklopedia piłkarska Fuji (tom 43)
Andrzej Gowarzewski Wydawnictwo: GiA Cykl: Encyklopedia piłkarska FUJI (tom 43) Seria: Encyklopedia Piłkarska Fuji sport
sport
Encyklopedia piłkarska FUJI (tom 43)
Encyklopedia Piłkarska Fuji
Herosi złotej Nike
GiA
2014-02-01
2014-02-01
Fuji piłka nożna futbol mistrzostwa świata mundial

Książka jakiej w tematyce historii mistrzostw świata w piłce nożnej jeszcze nie było!
Autor opisał prawie 6 tysięcy sylwetek piłkarzy, trenerów, członków sztabów szkoleniowych, sędziów, działaczy i innych osób, którzy brali udział w finałach (albo przyczynili się do awansu drużyn) albo przyczynili się do ich organizacji.
W swoich badaniach oraz w celu weryfikacji informacji (głównie dotyczących uczestników pierwszych mundiali, a także uczestników pochodzących z "egzotycznych" piłkarsko krajów) korzystał z pomocy wielu podobnych mu pasjonatów z całego świata.
Dla znakomitej większości nazwisk, oprócz danych statystycznych dot. udziału w mistrzostwach, przedstawiono także krótsze lub dłuższe (w zależności od zasług) notki biograficzne, a także zamieszczono zdjęcia.
Ponadto, autorzy encyklopedii pokusili się o przedstawienie swoich zbiorczych jedenastek marzeń finałów mundiali dla kolejnych dziesięcioleci.
Dodatkowo, opracowanie uzupełniają także liczne statystyki dotyczące krajów, piłkarzy, sędziów, uczestniczących w mundialach.
Odebrałem jedną gwiazdkę od "noty marzeń" ze względu na liczne błędy językowe pojawiające się w notkach biograficznych, ale z drugiej strony zweryfikowanie poprawności takiej ilości zamieszczonych danych wydaje się chyba niemożliwe. Może przy następnej edycji encyklopedii autorzy postarają się o odpowiednie korekty.

W swoich badaniach oraz w celu weryfikacji...

• Piłka nożna
  • Książki sportowe
  • KFootball
  • Football
  • Sport

Dodaj cytat z książki Herosi złotej Nike. Encyklopedia piłkarska Fuji (tom 43)