Bądź ze mną

Wydawnictwo: Amber
7,8 (1985 ocen i 150 opinii) Zobacz oceny
By with me
patison91

Starałem się trzymać od ciebie z daleka. Próbowałem ignorować to, co do ciebie czuję. Bo wiem, że nie wolno mi tego czuć. Ale to walka z góry skazana na niepowodzenie. I nie chcę już dłużej walczyć… Tessa przeżywa ciężki rok - jest zakochana w Jasie, przyjacielu swojego brata Camerona, ale on nie odzywa się do niej od niesamowitego, zapierającego dech pocałunku sprzed roku. A nagła kontuzja...

Tessa przeżywa ciężki rok - jest zakochana w Jasie, przyjacielu swojego brata Camerona, ale on nie odzywa się do niej od niesamowitego, zapierającego dech pocałunku sprzed roku. A nagła kontuzja grozi tym, że na dobre będzie musiała pożegnać się z marzeniami o karierze tancerki.
Czas na plan B – studia... w tym samym college’u co Jase.
Jase skrywa tajemnicę, której nie zdradza nikomu. A już na pewno nie pięknej siostrze przyjaciela. Chociaż połączył ich najbardziej namiętny pocałunek, wie, że nie wolno mu się angażować w żaden nowy związek.
Jednak nie jest w stanie myśleć o niczym innym niż dziewczyna, która może zrujnować jego życie.
Tymczasem w campusie dochodzi do tragedii. A Tessa i Jase muszą zdecydować, ile są w stanie zaryzykować, żeby być ze sobą, i co są gotowi stracić, jeżeli ze sobą nie będą...

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2014

źródło okładki: http://www.amber.sm.pl

| 2015-02-03
Na półkach: Przeczytane, E-book, ***9, Luty 2015

Śliczna! Było w niej wszystko, czego potrzeba: wątek miłosny, przyjaźń, sprawy rodzinne, tajemnicza przeszłość i niepewna przyszłość, tragedia, moment zaskoczenia... Jak dla mnie o wiele ciekawsza od "Zaczekaj na mnie"! Bardzo, bardzo mnie wzruszyła, zaskoczyła, niekiedy wywoływała śmiech z jakiejś sytuacji, a kiedy indziej- złość na Jase'a na przykład, albo Cama... Tak on też mnie w pewnej chwili zdenerwował, chociaż chciał dobrze ;)
Polecam i daję mocne 9***

Ania | 2014-10-23
Przeczytana: 24 października 2014

Żałuję że nie miałam okazji przeczytać pierwszej części o losach bohaterów tej historii.Książka jest napisana z lekkością,poruszony jest w niej temat przemocy w związku.Jest tu wiele emocji,roście napięcie i łatwo sobie wyobrazić to co robią bohaterowie.Dzieje się w niej dużo złego i dobrego.Z biegiem stron akcja staje się dynamiczna i grożna.Jest to powieść o utraconych marzeniach,brutalnej rzeczywistoąci,żalu,strachu i miłości.Czytałam ją z dużym zainteresowaniem.Polecam!

KatiaBlue | 2014-07-24
Przeczytana: 15 lipca 2014

"Bądź ze mną" jest drugą książka J. Lynn, autorki którą najbardziej lubię spośród autorów popularnego ostatnio gatunku New Adult. Książki do niego należące opowiadają o młodych ludziach, od 18 do 25 roku życia, który właśnie weszli w dorosłe życie i zmagają się z różnymi problemami, jak również szukają miłości. "Bądź ze mną" właściwie trochę kontynuuje historię opisaną w "Zaczekaj na mnie", której bohaterami byli Cam i Avery, z tą różnicą, że tym razem przyglądamy się losom Teresy "Tess", młodszej siostry Camerona, oraz Jase'a, jego przyjaciela.

Teresa Hamilton jest utalentowaną, wielokrotnie nagradzaną tancerką, dla której pasja jest całym życiem. Niestety nabawiła się kontuzji w kolanie, która uniemożliwiła jej trenowanie. Postanawia zrobić coś ze swoim życiem, wybiera się na studia wychowania wczesnoszkolnego. Jednak bardziej niż perspektywa nauczania dzieci cieszy ją bliska obecność przyjaciela brata - Jase'a Winsteada, który fascynuje ją od kilku lat. Tych dwoje niewątpliwie...

geena | 2014-11-12
Przeczytana: 11 listopada 2014

Po wielkich "ochach i achach", które wzbudziła we mnie pierwsza książka J. Lynn - "Zaczekaj na mnie" nie mogłam się powstrzymać przed przeczytaniem czegoś jeszcze spod pióra TEJ autorki. Wtedy okazało się, że "Zaczekaj mnie" to pierwsza z trzech(!) części w serii. I tak... pełna pozytywnego nastawienia i wciąż aktywnych emocji towarzyszących lekturze historii Avery i Cama, weszłam do świata drugiego tomu, czyli miłosnych rozterek Tessy i Jace'a, i... tak, tak, tak! Powtórzę to po raz drugi - uwielbiam cię J. Lynn.

"Bądź ze mną" przypomina trochę kontynuację historii opisanej w "Zaczekaj na mnie", której to bohaterami byli Cam i Avery, jednakże tutaj - zdecydowanie częściej przyglądamy się losom Teresy (Tess) młodszej siostry Camerona, oraz Jase'a - jego przyjaciela. Tess jest utalentowaną, wielokrotnie nagradzaną tancerką, dla której taniec jest całym życiem. Niestety nagła kontuzja kolana grozi tym, że na dobre będzie musiała pożegnać się z marzeniami o karierze. Jednakże...

Magdalena T | 2014-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2014

Ani przez sekundę nie czułam zawodu."Bądź ze mną" to utracone marzenia, brutalna rzeczywistość, żal, strach i miłość. Miłość, która wypełnia myśli czytelnika, przyspiesza puls i rozczula. Kolana miękną a szara rzeczywistość wydaje się zbyt szara – aż nie chce się odrywać od lektury.Przez całość przebija się lekkość, co spodoba się czytelnikowi a co ważne porusza kwestie przemocy w związku. Nie zabraknie tutaj emocji, napięcie rośnie, oczami wyobraźni widzimy co robią nasi bohaterowie. Cała historia oparta została na solidnych fundamentach, które nie raz podniosą nam ciśnienie, poczujemy ciarki i zostaniemy zmyleni przez autorkę. Jestem totalnie zaskoczona. Ani przez chwilę się nie nudziłam, czułam skrajne emocje a przy tym byłam nie raz zaskakiwana. Moje myśli próbowały wyprzedzić fabułę i zamysł autorki. Gdy tylko zobaczyłam ostatnią stronę poczułam… żal? Niedosyt? Najchętniej czytałabym dalej. Miło jest przeczytać dobrą książkę o młodych ludziach walczących o miłość i swoje...

Agata | 2015-07-13
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 13 lipca 2015

Kolejna książka J. Lynn jest kontynuacją "Zaczekaj na mnie". Jednak tym razem główną bohaterką powieści jest znana z pierwszego tomu siostra Camerona, Teresa. Książka opowiada o miłości młodych dorosłych. Jest to typowy romans z tragedią w tle, który od razu wiadomo jak się skończy. Nie jest to zła książka, ale do najlepszych też nie należy. "Bądź ze mną" chciałam jak najszybciej skończyć, bo chciałam mieć ją już wreszcie za sobą. Niestety po przeczytaniu kilku powieści New Adult mam wrażenie, że czytam ciągle o tym samym i chyba mam na razie dość tego rodzaju książek. Fani książek New Adult nie będą zawiedzeni, ale jeśli ktoś nie przepada za tego typu książkami, to radzę nie sięgać po ten tytuł ;)

wiooletka13 | 2014-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2014

Na początku nie byłam przekonana do tej pozycji. Cam i Avery zawładneli moim sercem,ale jednak ciekawość wzięła górę i nie mogłam się powstrzymać ,żeby tę część sobie odpuścić. Tess i Jase - oboje wiele przeszli,ale nie zmienia to faktu,że oboje nie chcą być szczęśliwi.W tej książce jest mnóstwo zwrotów akcji,których nigdy bym się nie spodziewała,nawet jak jest się młodym można mieć za sobą pełen bagaż z którego nie można zrezygnować. Ale czy to oznacza,że nie można ułożyć sobie życia na nowo i nie być szczęśliwym pomimo wszystkich nieszczęść? Ta książka pokazuje,że jeśli naprawdę się kogoś kocha jest się w stanie być z tym kimś pomimo wszystko i stać u jego boku do końca życia. Jeśli mamy być z kimś nasze drogi i tak się zejdą prędzej czy później.

Ewelina229 | 2015-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2015

Zakochałam się, inaczej nie potrafię opisać tej książki, myślałam że młodsza siostra Cama nie stworzy równie fantastycznej opowieści co On i Avery, a tu proszę, cudowne miłe zaskoczenie... Jest taka jak lubię, chwilami śmiałam się do rozpuku, by już za chwilę poczuć drżący podbródek... Z mojego punktu widzenia, mogę szczerze polecić i zachęcić do wzięcia tej książki po to, by nie móc już jej odłożyć :)

verielle | 2016-07-20
Przeczytana: 19 lipca 2016

Ta część serii nie pochłonęła mnie tak bardzo, jak poprzednie, jednak wciąż "ma to coś". Były momenty, kiedy miałam ochotę przerzucić kilka kartek i miałam wrażenie, że niewiele bym straciła, ale były też takie, które czytałam niemal z zapartym tchem.
Historia Tess i Jace'a jest naprawdę bardzo ciekawa i kibicowałam im od początku do końca.
Cieszę się, że pojawili się również Avery i Cameron (choć Cam potrafił być tutaj naprawdę irytujący).
Polecam szczególnie wszystkim tym, którzy uwielbiają książki New Adult. ;)

lulamae | 2014-07-04
Przeczytana: 03 lipca 2014

Historia Jase'a oraz Tess zainteresowała mnie po przeczytaniu wcześniejszych książek z serii "Czekam na ciebie".

Teresa przez kontuzję jest zmuszona przez jakiś czas zrezygnować z dotychczasowych planów związanych z baletem. Z tego powodu idzie na studia na tą samą uczelnię gdzie uczy się jej brat Cameron oraz jego najlepszy przyjaciel Jase.
Tessa pomimo ciężkich doświadczeń w przeszłości chce od Jase'a czegoś więcej niż tego jednego pocałunku sprzed roku o którym nie może zapomnieć.
Jase dźwiga na swoich barkach tajemnicę i duży bagaż, który nie pozwala mu ruszyć do przodu ani zaangażować się w poważny związek.
Po roku od wspomnianego pocałunku skrywane do tej pory uczucia zaczynają wychodzić na powierzchnię kiedy nasi bohaterowie przebywają sporo czasu w swoim towarzystwie. Co z tego wyniknie przeczytajcie sami.

Książka nie jest gruba, ale dzieje się w niej nawet sporo, mamy kilka zwrotów akcji. Przyznam szczerze, że zostałam nawet zaskoczona w pewnym momencie.
Czyta się...