Tajniki Magii Świec

Illuminatio
2014-01-01
2014-01-01
magia świec magia ezoteryka

Książka rzetelna, autorka zebrała w niej różne praktyki, symbolikę i wierzenia, wyciągając istotę. Podała przykłady i propozycje dla osób, które już pewne doświadczenie w zakresie magii mają. Obyło się bez oklepanych ogólników i nudnych podstaw, co się chwali. Do mnie przemówiło, że całość jest w duchu perspektywy polskiej, "lokalnie".

W mieszkaniu mojego brata świece zapala się codziennie.....
Z BIBLIOTEKI MOJEGO BRATA

Ta książka okazała się być pozycją nie tylko dla osoby zainteresowanej wyłącznie magią świec, ale również dla każdej osoby, dla której magia ma jakiekolwiek znaczenie. Sam wstęp obfituje w bardzo wiele informacji. Autorka obszernie opisuje różne definicje magii, by na końcu przekazać czytelnikowi swoją własną, będącą poniekąd połączeniem najważniejszych elementów wszystkich przedstawionych definicji.

Nie skupia się wyłącznie na informacji, że dany kolor odpowiada za to czy za tamto, ale ciekawie opisuje znaczenie kolorów w życiu człowieka. Opowiada nawet czym jest chromoterapia i jak kolor może wpływać na nasze postrzeganie. Dopiero po przyswojeniu całej tej wiedzy i otwarciu umysłu jesteśmy w stanie przejść do głównej części książki, która z pewnością zachwyci wielu z nas.

W mieszkaniu mojego brata świece zapala się codziennie.....
Z BIBLIOTEKI MOJEGO BRATA

"(...) samo zapalenie świecy nie wywoła żadnego efektu poza wyemitowaniem wiązki światła i ciepła; to nasze nastawienie, uszczegółowienie celu operacji, koncentracja i siła wewnętrzna decydują o powodzeniu przeprowadzanego rytuału".

Pomijając fakt, czy wierzę w magię czy nie, czytanie tej książki samo w sobie było fascynujące. Oprócz mnóstwa teoretycznej wiedzy, autorka opisuje też jak mogą wyglądać różne rytuały w praktyce. Świece wykorzystuje się w obrzędach magicznych i religijnych, ważny jest jej kształt, kolor i sposób palenia.

Podobało mi się, że autorka wszystkie kwestie wyjaśnia w prosty sposób. Miałam już do czynienia z książką o ezoteryce, która przypominała bełkot i po prostu nie dało się tego czytać... Tutaj magia jest propozycją wytłumaczenia zjawisk, których nauka nie potrafi wyjaśnić. Miłym i niespodziewanym dodatkiem była część o meksykańskiej Santa Muerte. Jednym z ciekawszych rozdziałów był według mnie ten zatytułowany "Korespondencje w magii", gdzie w pigułce przedstawione są informacje na temat m.in. astrologii, run, numerologii, czyli wszystkiego, czym możemy dopełnić rytuał ze świecami. W końcu zrozumiałam, co oznaczają te zawiłe zdania w horoskopach typu "koniunkcja Jowisza i Saturna w Wodniku"!

"Niestety, żadna magia miłosna nie będzie skuteczna w momencie, kiedy jesteśmy zaniedbani, odstręczający i nudni - wtedy pozostaje nam jedynie nekromancja i związek z zombie, któremu wszystko jedno, z kim jest i po co. Magia to nie tajemnicza moc manipulowania innymi i bezwłasnowolniania ich, to nie podstawowa technika realizacji celów czy rozwiązywania problemów - magia to praca energetyczna na wielu poziomach".

Opisy rytuałów były niesamowite. W dzisiejszych czasach mieszanie ziemi z cmentarza z pieprzem albo spalanie świecy w kształcie człowieka może brzmieć niepokojąco, ale czy w dawnych czasach niektóre obrzędy nie były znane i stosowane powszechnie? Polecam osobom zainteresowanym okultyzmem, czarami oraz tym z otwartym umysłem, chętnym poznawać nowe rzeczy.

"TAJNIKI MAGII ŚWIEC" BERENIKA TERN
To magiczna książka z kategorii : ezoteryka, sennik, horoskopy.
Bardzo mnie zaciekawił i temat i chciałam ją przeczytać.
Czy było warto ? Tak, oczywiście.
Jest to reedytowana pozycja, wydanie drugie wzbogacone o nowe, istotne treści. Otrzymujemy więc poszerzoną o trzy rozdziały znaną i cenioną już lekturę "Tajniki magii świec". Mamy więc dodatkowo :Korespondencje w magii czyli więzy sympatii , La Santa Muerte po polsku, czyli odpowied na tabuizację śmierci, zamerykanizowany i wymuszony kult młodości i Dodatek nr. 2 - Kąpiele duchowe.
Przyznam, że bardzo spodobał mi się ten dodatek - duchowe kąpiele to duchowe oczyszczenie. Jest to niezwykle ważny element w materii naturalnej/ludowej, który ma na celu oczyszczenie nas z negatywnych wpływów, usunięcie blokad, ochronę oraz wzmocnienie aury. To również oczyszczenie naszego najbliższego otoczenia - pokoju, domu, przedmiotów, ukochanych zwierzaków i ludzi. Autorka zawarła tu również konkretne propozycje kąpieli według receptur ugruntowanych w tradycji magii hoodoo.
Każdy z nas , jak sądzę lubi czasem posiedzieć przy zapalonej zapachowej , relaksującej świecy - działa to na nas kojąco, wyciszająco, błogo.
Niesamowitym jest, że świeca to żywioł ognia i każda paląca się świeca wytwarza magiczną moc i sporą dawkę energii i można ją odpowiednio ukierunkować.
Dzięki tej pozycji dowiemy się w czym tkwi siła magii świec.
Ważne jest, aby wiedzieć co oznacza poszczególny kolor świec, jej kształt i ich ułożenie. Tutaj dowiemy się tego wszystkiego.
Poznamy magiczne rytuały, które możemy wykonać sami w swoim domu.

Dzięki tej książce możemy :
oczyścić, chronić i wzmocnić duchową siłę,
urzeczywistnić upragnione intencje,
wykorzystać świece do rytuałów magii miłosnej i finansowej,
odkryć niezwykłe działanie energii olejków, kamieni, metali i ziół.

Dzięki temu możemy stać się SZCZĘŚLIWI :)

Świetna książka, do której będę bardzo chętnie wracać i bardzo ją polecać :)

"TAJNIKI MAGII ŚWIEC" BERENIKA TERN
To magiczna książka z kategorii : ezoteryka, sennik, horoskopy.
Bardzo mnie zaciekawił i temat i chciałam ją przeczytać.
Czy było warto ? Tak, oczywiście.

Jak tytuł wskazuje tu skupiamy się tylko na świecach. O mój borze tucholski, jakie to było złe. Cała książka jest ewidentnie jakąś pracą naukową pokroju licencjatu/ magisterki. Wiedza tu przedstawiona to ewidentnie sklejka z innych książek/ źródeł. Niektóre kwestie się powtarzają, a czasem nawet sobie przeczą. Czytało się bardzo opornie. Nie nauczyłam się z tej książki niczego, bo w większości skupiamy się tu na pierdołkach np. jaki kolor świecy to jaki bóg w każdej możliwej religi, jakie cechy reprezentuje, jaki to znak zodiaku. Nie ma nic co mogło by się do czegoś przydać. Jestem na nie

To jedna z lepszych książek traktująca o magii, rytuałach, które można wykonać w zaciszu swojego domu. Niezwykle merytoryczna z mnóstwem przydatnych informacji.

Świeczki pali praktycznie każdy z nas. Nie znam osoby, która nie miałaby w domu tea-light’ów czy innych rodzajów świec –zapachowe, kolorowe, o różnych kształtach, w słoiczkach itd. Stały się one elementem dekoracyjnym, narzędziem do tworzenia nastroju, kojarzone są z relaksem i odpoczynkiem. Jednak przede wszystkim związane są one z żywiołem ognia, a każda paląca się świeca posiada potencjał magiczny i sporą dawkę energii, która odpowiednio ukierunkowana może pomóc nam w kreowaniu świata zgodnie z naszą wolą.

„Tajniki magii świec” to książka autorstwa Bereniki Tern, która bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła! Już samo wprowadzenie daje nam jasny obraz tego, co otrzymamy, ale to nie wszystko – pierwsze strony uświadamiają nam, że autorka nie jest laikiem, ma własne zdanie na dany temat i nie boi się go wyrażać, a co więcej, posiada konkretne argumenty na jego ochronę. Spodobało mi się, że autorka przytoczyła całe mnóstwo różnorakich definicji magii, aby uświadomić czytelnikom, czym ona tak naprawdę jest. Myślę, że pani Tern posiada ogromną wiedzę w dziedzinie ezoteryki, jednak w tym przypadku skupiła się na magii świec.

Podstawową rzeczą są kolory, dlatego właśnie na sam początek otrzymujemy całe mnóstwo informacji o świecach poszczególnych kolorów. Są one opisywane według stałego schematu, dzięki któremu wiedza jest uporządkowana i ułatwia to odnalezienie informacji, której w danej chwili potrzebujemy. To podstawa, którą musimy poznać, aby osiągnąć przyszłą perfekcję w naszych działaniach związanych z magią świec. Jest to wiedza obszerna do przyswojenia, ale każdy zauważy, że wiele rzeczy przychodzi nam intuicyjnie i łatwo wszystko ze sobą pokojarzyć. Autorka opisuje również wszystkie znane rodzaje świec i powiem szczerze, że o istnieniu niektórych nie miałam pojęcia, bądź nie wiedziałam, że tak się nazywają i mają takie zastosowanie.

Pomimo że książka ta dotyczy głównie magii związanej z żywiołem ognia i wykorzystywaniem energii płynącej ze świec, pani Tern nie zapomina o dodatkach takich jak zioła, kamienie i minerały czy olejki eteryczne. Przedstawia zastosowanie tych najpowszechniejszych i najważniejszych, które przy odpowiednim użyciu mogą zwiększyć siłę przeprowadzanego rytuału. Idealną pomocą jest tabelka ze strony 134, ponieważ stanowi podsumowanie podstawowych elementów do danego rodzaju rytuału. Znaleźć tu można również informacje o fazach księżyca, wskazówki jak oczyszczać świecę czy też jak interpretować płomień.

Ostatnia część „Tajników magii świec” skupia się już na samych rytuałach, choć nie otrzymujemy gotowej recepty na przyciągnięcie miłości, pieniędzy czy powodzenia. Berenika Tern przekazuje nam wiedzę, w jaki sposób powinniśmy do tego podejść, ale zmusza nas do samodzielnego myślenia i tworzenia – za to ogromny plus, bowiem takie rytuały zazwyczaj działają z dużo większą siłą, gdyż płyną prosto z naszego wnętrza. Co mnie pozytywnie zaskoczyło? Autorka nie uważa czarnej magii za coś złego. W ogóle nie uznaje ona też podziału na magię białą, czarną czy szarą itd., bowiem magia to zawsze te same działania. Faktycznie przyjęło się określanie pewnych rytuałów danym kolorem, ale to tylko nazwa i nic więcej, dlatego „czarna” magia w oczach autorki nie jest niczym złym. Po części się z nią zgadzam i myślę, że każdy, kto ma w tej kwestii jakieś wątpliwości powinien po tę pozycję.

„Tajniki magii świec” to naprawdę znakomita pozycja, która zawiera w sobie całe mnóstwo ważnych informacji. Napisana bardzo przystępnym językiem, jednak bez zbędnego owijania w bawełnę. Tutaj mamy konkrety, konkrety i jeszcze raz konkrety. Z pewnością będzie to jeden z moich ulubionych poradników do tworzenia własnych rytuałów. Na pewno każdy znajdzie tutaj coś dla siebie i jest to lektura obowiązkowa dla osób chcących rozpocząć swoją przygodę z magią świec. Gorąco polecam, jest naprawdę warta przeczytania!

• Magia
  • Witchcraft