Magia tarota

2018-01-01
2018-01-01
Ischim Odorowicz-Śliwa
Tarot

Jeśli sue chce nauczyć tarota, to nie jest to książka, którą przeczyta się i odłoży. Owszem przeczytałam, ale będę do niej wracać.
Dla laika na początek może być. Od czegoś trzeba zacząć. Ale razem z książką trzeba kupić sobie karty. Inaczej sama książką na nic się zda.

Książka zawiera kilka kluczowych i wprowadzających informacji o tarocie. Otrzymujemy przepis jak wykonać odczyt z dowolnej talii oraz interpretacje i znaczenie kart tarota. Mamy przedstawione rozróżnienie pomiędzy pozycją prostą karty a odwróconą. Poznajemy też kilka różnych rozkładów kart i ćwiczeń aby doskonalić swoją umiejętność odczytywania przyszłości i odpowiedzi na pytania z kart.
Ilustracje piękne aż szkoda, że nie została do książki załączona talia kart do tarota, które służą za ilustracje w książce. Karty, które używam do wróżb są proste i zamiast obrazka osoby z mieczami, są same miecze... także opisy kart zawarte w książce nijak mają się do kart przeze mnie posiadanych. Liczyłam na lepszą i dokładniejszą interpretacje kart, niż to co widać na załączonym obrazku, ale niestety tego nie dostałam, jednakże jeśli ktoś z Was ma talię kart przybliżoną do tej opisywanej, np. pełną różnych ilustracji, jak talia, która posłużyła za tło do zdjęcia to w moim odczuciu wystarczy raz sięgnąć po tą książkę, przeczytać interpretacje autorki, a potem swobodnie przy próbach stawiania tarota samemu próbować interpretować karty poprzez to co widzimy na ilustracjach na nich zawartych.

Podsumowując: książka jest ciekawą lekturą i warto po nią sięgnąć zwłaszcza na początku swojej przygody z tarotem, jednakże nie jest to uniwersalny podręcznik, który warto mieć zawsze przy sobie.

Była to moja pierwsza ksiażka dotycząca tarota - kupiona z polecenia pewnej tarocistki. Myślę, że jest jak najbardziej w porządku dla początkujących, ale jedyne co chciałabym zmienić to opisy poszczególnych kart. Zawierają one sporo tekstu, ale mało faktycznej interpretacji i trochę ciężko może być osobie początkującej wyciągnąc z tego wnioski o przesłaniu karty. Mimo tego polecam, zawiera sporo przydatnych treści i napisana jest naprawdę bardzo przystępnym językiem.

Niezbyt ciekawa pozycja na temat kart tarota.
Po pierwsze, autorka nie jest zbyt dobrą pisarką, ani nauczycielką, bo treść jest ewidentnie nastawiona na przeprowadzanie kursu 'na żywo' (które sama organizuje),kiedy przychodzimy na lekcję do sali, przynosimy swoje karty tarota, a prowadząca (o dużym ego) przechadza się między rzędami i całą pracę zwala na uczniów, jednak sama mało co pomaga.
Po drugie, nie lubię pseudo-poradników, w których ciągle o coś mnie pytają, a tutaj, niestety pojawia się plaga pytań do czytelnika.
O ile jednak część o pracy z kartami jest nawet do zaakceptowania, o tyle interpretacje poszczególnych kart Arkanów Mniejszych są mizerne, bardzo płytkie - dużo treści, a mało znaczeń.
Myślę, że na rynku są ciekawsze książki z tej dziedziny dla początkujących tarocistów/tarocistek.

Niezbyt ciekawa pozycja na temat kart tarota.

• Moje
  • Nauka
  • Rozwój duchowy / poszerzanie wiedzy
  • Ezoteryka, senniki, horoskopy
  • Wokół tarota

Dodaj cytat z książki Magia tarota