Poza czas i nieśmiertelność

Seria: Inny Świat
Wydawnictwo: Limbus
Many lives, many masters
hunter

Nadchodzi taki dzień, kiedy każdy z nas zaczyna się zastanawiać nad swoim życiem, prędzej czy później zaczyna stawiać sobie pytania: Kim właściwie jestem? Po co żyję? Co się ze mną stanie, gdy umrę? Lęk przed śmiercią – jako czymś nieznanym, ciągle nas porusza.

chemicalemon | 2015-10-17
Przeczytana: 14 października 2015

Bardzo ciekawa książka. Plusem jest początkowy sceptycyzm autora do tematu duchowości oraz jego solidna i ugruntowana pozycja naukowa w dziedzinie psychiatrii. Dzięki temu książka może łatwiej trafić do sceptyków i osób pierwszy raz stykających się z zagadnieniem reinkarnacji. Sama lektura jest bardzo szybka i wciągająca - prosty, zwięzły język i fascynujące zjawiska sprawiły, że trudno mi było przerwać czytanie. Dodatkowo ciekawe są dla mnie wspomnienia Katarzyny z przeszłych wcieleń - proste, zwyczajne, ludzkie.

Gorgia | 2017-03-25
Przeczytana: 24 marca 2017

Na książkę wpadłam niechcący.Leżała zakurzona w piwnicy rodziców.
Czekała na mnie nie bez powodu.
Dzięki niej dowiedziałam się,że nasze obecne życie to zaledwie ogniwo w długim łańcuchu wcieleń.
Pojawiamy się na Ziemi,by dopełnić wszystkie umowy i spłacić wszystkie zaciągnięte długi.
Każde nasze wcielenie to czas dla nas,by się czegoś nowego nauczyć i by spełnić karmę z poprzedniego życia.Jeżeli nam się to uda to w następnym nasze dusze awansują na wyższy poziom (lub do innego wymiaru),jeżeli nie to wracamy z powrotem - aż do skutku.
Żyjąc musimy być świadomi swoich czynów,zarówno tych przyziemnych,negatywnych,jak i wzniosłych - ponieważ za wszystko przyjdzie nam zapłacić.
Cokolwiek uczynimy wróci do nas.
"We współczesnym świecie lekceważy się równowagę i harmonię.
Wszystko się robi w nadmiarze.
Ludzie są zbyt grubi, ponieważ jedzą nadmiernie.
Zbyt często głoszą...

marychu5 | 2011-06-30

,,Wszystko się robi w nadmiarze. Ludzie są zbyt grubi, ponieważ jedzą nadmiernie. Inni zbyt dużo piją, zbyt dużo palą, bawią się do upadłego, mówią zbyt wiele i bez sensu, nazbyt się martwią. Zbyt często głoszą czarno-białe poglądy. Wszystko albo nic. Ale nie taka jest droga natury."

Kasia | 2017-01-18
ewelion | 2016-11-14