Jak działa Księżyc. Praktyczne wykorzystanie cykli księżycowych

Okładka książki Jak działa Księżyc. Praktyczne wykorzystanie cykli księżycowych Yasmin Boland
Okładka książki Jak działa Księżyc. Praktyczne wykorzystanie cykli księżycowych
Yasmin Boland Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
2017-01-01
2017-01-01
księżyc zdrowie astrologia

Książkę przeczytałam dwa razy i jeśli ktoś chce praktykować rytuały nowiu, czy pełni, to trzeba ją po prostu mieć do całorocznej praktyki. Nie jest to żaden poradnik czarownicy z gotowymi zaklęciami, choć zawiera afirmacje, które mogą być pomocne. Tu chodzi raczej o rytuał poznania siebie, do czego służą pytania podczas każdej ,,sesji'' z nowiem i pełnią. Zaskoczyła mnie ta książka, bo faktycznie spodziewałam się zaklęć, a tutaj praca ze sobą i dopiero na końcu rytuał zasiewania ziaren swoich marzeń. Zrobiłam już jeden taki ,,rytuał'', zajął mi ponad godzinę. Jest kilka pytań, poleceń, więc warto mieć przy tym coś do pisania. Była to naprawdę wyjątkowa godzina; muzyka, świece, wgląd w siebie, plan na najbliższy czas do pełni, kiedy będzie można wszystko zrewidować i podsumować, no i oczywiście moje marzenie złożone w żyznej glebie Nowego Księżyca-niech rośnie razem z nim.

Pierwsza połowa fantastyczna i inspirująca. Czytanie drugiej trochę mija się z celem, bo są tam tabelki i informacje, które najlepiej sprawdzać na bieżąco przy okazji nowiu lub pełni, a po przeczytaniu wszystkich na raz i tak zbyt wiele się nie zapamięta. Niemniej jednak książka wiele rozjaśnia i stanowi piękne uzupełnienie do kart Yasmin "Moonology".

Bardzo dobra książka dla osób chcących żyć w zgodzie z rytmami księżyca i chcących pracować ze swoimi emocjami. Co prawda jest tu trochę astrologii, ale nie jest to żadne czary-mary i można spokojnie pominąć te zagadnienia. Natomiast można sobie popracować ze sobą, by lepiej się poznać, zobaczyć jakie emocje dominują w naszym zachowaniu, co jest dla nas ważne i do czego dążymy. Polecam!

Kiedyś usłyszałam od znajomego o manifestowaniu życzeń podczas nowiu – wzbudziło to moje zainteresowanie, i po jakimś czasie zdecydowałam się sięgnąć po tę książkę.

„Jak działa Księżyc” jest swojego rodzaju podręcznikiem po fazach księżyca, znakach zodiaków i innych kwestiach. Co prawda, jest napisany prostym językiem, to dla amatora pojawiają się sprawy bardziej zaawansowane. Mnie już nieco przerosły domy horoskopowe, nie wspominając o tym, co się dzieje w załącznikach. Z drugiej strony, może jak wejdę na wyższy stopień zaawansowania, będę mogła do niego wrócić i odkryć coś nowego.

Niemniej jednak, fazy księżyca, czy domy horoskopowe (dla tych bardziej obytych) można potraktować jako wskazówki ułatwiające lub urozmaicające życie. Każda pełnia czy nów, podyktowane przez dany znak zodiaku ma w sobie inny przekaz, skupienie, wskazówki i przestrogi. Tak więc każdego miesiąca możemy skoncentrować się na innej sferze swojego życia.

Jedynym minusem było chyba nadmierne promowanie autorki i jej strony, z czego ponad połowa internetowych pomocy już jest nieaktualna. Może lepiej by było również zamieścić je w załącznikach.

Dla osób zainteresowanych – solidna dawka wiedzy z klarownymi instrukcjami. Dla osób sceptycznych – nieszkodząca ciekawostka, która nie przetransformuje czytelnika w zagorzałego astrologa, ale może zachęci do pochylenia się nad innymi sferami swojego życia.

• Poradniki
  • Ezoteryka
  • Czytam z Legimi
  • Nie wiadomo skąd

Dodaj cytat z książki Jak działa Księżyc. Praktyczne wykorzystanie cykli księżycowych