Kocha, lubi, pragnie

Wydawnictwo: Znak Literanova
poradniki
Ag2S

Znakomita szkoła uwodzenia i najlepsza instrukcja obsługi związku Co zrobić, żeby pierwsza randka była udana? Jak rozpalić i utrzymać pożądanie? Co jest potrzebne, aby zbudować udany związek? Ta książka to zapis zaskakujących rozmów o tym, czego pragną kobiety i czego chcą mężczyźni. Profesor Zbigniew Lew-Starowicz radzi Paulinie Reiter nie tylko, jak znaleźć, ale przede wszystkim jak...

Znakomita szkoła uwodzenia i najlepsza instrukcja obsługi związku

Co zrobić, żeby pierwsza randka była udana?
Jak rozpalić i utrzymać pożądanie?
Co jest potrzebne, aby zbudować udany związek?

Ta książka to zapis zaskakujących rozmów o tym, czego pragną kobiety i czego chcą mężczyźni. Profesor Zbigniew Lew-Starowicz radzi Paulinie Reiter nie tylko, jak znaleźć, ale przede wszystkim jak utrzymać partnera i stworzyć związek – namiętny i szczęśliwy.

„Kocha, lubi, pragnie” to jednocześnie szkoła uwodzenia i najlepsza instrukcja obsługi związku.

źródło opisu: Wydawnictwo Znak, 2014

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Patrycja Perzyna | 2015-04-26
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2015
Przeczytana: 24 kwietnia 2015

Swietna! Lew -Starowicz jest dla mnie mistrzem! To kolejna jego książka która mnie urzekła. Jeśli ktoś nie lubi zbytnio czytać to polecam tą jego książkę. Jest mała i treściwa, zawarte jest w niej wszystko co musisz wiedzieć by być lepszym dla swojej drugiej połowy. Kilka opowieści ludzi kilka testów i sporo zwykłych pytań, zwyklych ale ważnych. Polecam bardzo!!

Natula | 2014-07-28
Przeczytana: 25 lipca 2014

Słyszeliście o Zbigniewie Lwie-Starowiczu? Jeśli nie, to pokrótce przedstawię jego osobę. Profesor Zbigniew Lew-Starowicz to prezes Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego i Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, psychiatra i psychoterapeuta, biegły sądowy, autor wielu publikacji z zakresu psychologi i seksuologii, w skrócie naczelny seksuolog kraju. Miałam przyjemność czytać kilka książek profesora, m.in. „Vademecum sztuki miłosnej” i „Barwy seksu”, poza tym często zdarzało mi się słuchać jego audycji w Polskim Radiu oraz wystąpień w programach telewizyjnych, dlatego śmiało mogę powiedzieć, że żywię wielką sympatię do profesora, głównie za jego profesjonalizm, takt i bezpośredniość.

Stąd też kiedy pojawiła się książka „Kocha, lubi, pragnie”, która jest zapisem rozmowy prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza z redaktorką naczelną „Wysokich obcasów” Pauliną Reiter, to postanowiłam, że koniecznie muszę ją przeczytać. Stało się, z przyjemnością poddałam się tej lekturze, raz, że w...

cymelium | 2015-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2015

Przeczytałam wiele pozycji pana Starowicza. Ta książka jest napisana lekkim, swobodnym językiem o istotnych sprawach, o tym jak być szczęśliwym w związku. Ta lektura nie jest tylko dla par z mniejszym czy większym stażem. Jest dla singli, dla osób które nie mają jeszcze doświadczenia w codziennym życiu z drugą osobą. Jest dla wszystkich, którzy chcieliby spędzić życie u boku szczęśliwego partnera, a jednocześnie aby sami byli szczęśliwi. Mowa tu o potrzebach obu płci, o pożądaniu i podnieceniu, o trzech mózgach, o literaturze erotycznej, o języku pożądania, o różnicach.....Przeczytałam ją jednym tchem. Były momenty że jakoś pojaśniało mi w głowie i na sporo spraw popatrzyłam z innego punktu widzenia. Warto po nią sięgnąć, a potem polecić partnerowi :)

Drb | 2018-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2018

Niestety, ta książka nie zrobiła na mnie wielkiego wrażenia. Choć zawiera kilka ciekawych, zdroworozsądkowych myśli. Być może moja opinia na temat tej pozycji jest niska, bo czytałam ją zaraz po "Sztuce obsługi penisa", która w porównaniu zdecydowanie lepiej wypada.

Cailleach | 2014-09-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 14 września 2014

Kocha, lubi, pragnie ma formę wywiadu, podzielonego na poszczególne rozdziały tematyczne. Te przedzielone są wypowiedziami anonimowych osób, nawiązujących do treści rozdziału, różnego rodzaju testami psychologicznymi, poradami kulinarnymi (afrodyzjaki) oraz małym przewodnikiem po filmach i książkach, które wzbudzą pożądanie.

Pan Zbigniew Lew Starowicz opowiada na pytania dotyczące upodobań kobiet, mężczyzn oraz przedstawia co jest ważne, aby stworzyć i utrzymać udany związek. Jeśli czytało się wcześniej jakiekolwiek artykuły nt. zachowań obu płci, "Mężczyźni są z Marsa, a Kobiety z Wenus" czy też babskie gazety, to nie ma tutaj rzeczy, o których już wcześniej byśmy nie wiedzieli. Ale podane w zbilansowanej formie i w postaci przejrzystych rozdziałów, dłużej zostają w pamięci. O wielu kwestiach, które są ważne, a na co dzień raczej ignorowane, przypomniałam sobie w trakcie lektury książki i wdrożyłam w życie. Wywiady dotyczą seksualności oraz uczuciu między ludźmi, nie skupiają się...

Paula Ignasiak | 2014-11-04
Przeczytana: 04 listopada 2014

Fenomen Lwa Starowicza polega na tym,że w niecodzienny sposób pisze o sprawach codziennych a zwłaszcza o miłości. Liczne przykłady, wspaniały dialog, trafione pytania to tylko nieliczne walory książki. Myślę, że jest to doskonała propozycja dla osób ( zwłaszcza kobiet), które chcą się dowiedzieć w jaki sposób zarówno stworzyć jak i pielęgnować związek. Autor udowadnia, ze tak niewiele do tego potrzeba. Bo miłość jak przeczytacie w książce to bliskość, namiętność i zaangażowanie.Jak dbać o te trzy elementy? Na to i inne pytanie na pewno uzyskacie odpowiedź.

Sanny | 2019-06-09
Przeczytana: 09 czerwca 2019

Dla takich książek powinna być półka "Niedokończone". Tego się nie dało doczytać do końca, gniota książkowego można w całości przeczytać, ale tendencyjnego gniota już nie. O ile poprzednie pozycje Starowicza mnie zachwycały, wzbogacały to tutaj mam wrażenie, że całość można zamknąć w haśle "Kobieto, wyglądaj ładnie, niezbyt często się odzywaj, a jak już to robisz to tylko by wychwalać swojego partnera". A to wszystko pod pozorem poważnej nauki. Naprawdę nie polecam...no chyba, że ktoś lubi czytać babskie pisemka z najniższej półki.

Justyna_78 | 2014-09-28
Przeczytana: 22 września 2014

Czego pragną mężczyźni a czego kobiety. Jak bardzo różne są nasze gusta jeśli chodzi o pożądanie. Kilka porad dotyczących udanego związku. Parę testów do wykonania. Kilka podpowiedzi (erotyczne książki i filmy) jak rozpalić w sobie więcej ognia. To wszystko znajdziecie tutaj w książce autorstwa znanego seksuologa. Interesująco ale nie odkrywczo. Można.

drapichrustka | 2014-11-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 12 listopada 2014

Książka „Kocha, lubi, pragnie” jest zapisem rozmowy Pauliny Reiter z profesorem Zbigniewem Lwem-Starowiczem na temat różnych aspektów pożądania. Książka podzielona jest na 10 rozdziałów, pomiędzy którymi znajdziemy opowiadania różnych ludzi związane z jednym z omawianych tematów a także przydatne testy psychologiczne oraz spis dziesięciu podniecających lektur i dziesięciu filmów do łóżka.

Książka zaczyna się od informacji na temat pragnień damskich i męskich oraz różnic pomiędzy nimi. Podczas gdy u mężczyzn pożądanie to w głównej mierze fizjologia u kobiet pożądanie siedzi przede wszystkim w głowie, z czego panowie nie zawsze zdają sobie sprawę. Różnic jest oczywiście sporo, ale niekoniecznie muszą być one rozpatrywane stereotypowo. Różnimy się między sobą np. temperamentem czy podejściem do eksperymentów. Profesor wyjaśnia również jak rozwija się pożądanie, co je wzmaga, co zmniejsza i jak o nim mówić. Poruszany jest wreszcie temat zakazanego pożądania.

Wszystkie te kwestie...

sylia | 2014-10-05
Przeczytana: 05 października 2014

Niby o relacjach damsko-męskich napisano już wszystko. Niby, bo w tej książce w bardzo zgrabny sposób wiele rzeczy podsumowano i wyjaśniono. Oprócz wywiadu, stanowiącego główną część książki, są również ćwiczenia, testy i całe morze inspiracji, które mogą nas skłonić do refleksji nad własnym życiem w opisywanych sferach. A wszystko w bardzo przystępnej formie. Warto przeczytać.