Psychoseksuologia. Metody diagnostyczne i terapeutyczne

Okładka książki Psychoseksuologia. Metody diagnostyczne i terapeutyczne Zbigniew Lew-Starowicz
Okładka książki Psychoseksuologia. Metody diagnostyczne i terapeutyczne
Zbigniew Lew-Starowicz Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne zdrowie, medycyna
360 str. 6 godz. 0 min.
Kategoria:
zdrowie, medycyna
Wydawnictwo:
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Data wydania:
2022-05-01
Data 1. wyd. pol.:
2022-05-01
Liczba stron:
360
Czas czytania
6 godz. 0 min.
Język:
polski
ISBN:
9788374899673
Tagi:
psychologia seksuologia psychoterapia
Średnia ocen

6,4 6,4 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Psychiatrzy twórcy. Wywiady Marcin Jabłoński, Hanna Jurczak, Marek Krzystanek, Zbigniew Lew-Starowicz, Sławomir Murawiec, Katarzyna Szaulińska, Maciej Żerdziński
Ocena 0,0
Psychiatrzy tw... Marcin Jabłoński,&n...
Okładka książki Jak nie zostać moim pacjentem Zbigniew Lew-Starowicz, Krystyna Romanowska
Ocena 7,0
Jak nie zostać... Zbigniew Lew-Starow...
Okładka książki On. Pytania intymne / Ona. Pytania intymne Zbigniew Lew-Starowicz, Krystyna Romanowska
Ocena 7,1
On. Pytania in... Zbigniew Lew-Starow...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,4 / 10
5 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
928
204

Na półkach: , , ,

Rozdziały są pisane przez różnych autorów, więc poziom siłą rzeczy jest bardzo nierówny. Rozdział o problemach, z jakimi osoby LGBT+ przychodzą na terapię, zawiera parę ważnych informacji. Trochę jednak przykre jest, że podręcznik wydany w 2022 roku zawiera takie mądrości, jak “test zaczarowania", opierający się głównie na fantazjach autora, a nie na podstawach naukowych.

Rozdziały są pisane przez różnych autorów, więc poziom siłą rzeczy jest bardzo nierówny. Rozdział o problemach, z jakimi osoby LGBT+ przychodzą na terapię, zawiera parę ważnych informacji. Trochę jednak przykre jest, że podręcznik wydany w 2022 roku zawiera takie mądrości, jak “test zaczarowania", opierający się głównie na fantazjach autora, a nie na podstawach naukowych.

Pokaż mimo to

avatar
276
63

Na półkach:

Właśnie przeczytałam podręcznik i jest mi po prostu strasznie przykro, że nie wspomniano tu nic o flagellantyźmie, o którym pisali specjaliści we wcześniejszych publikacjach.
Czuję się wykluczona. Nie jestem jedyna, osoby, które zostały skrzywdzone w taki sposób istnieją, piszą do mnie.

Dlaczego seksuolodzy milczą? Nie przestrzegają? Nie edukują? Dlaczego nie podejmują tematu, genezy terminu masochizm (R. von Krafft-Ebing),pomijają historię J.J. Rousseau, L. Masocha.
Czytanie książki było dla mnie traumatyczne. Cały czas miałam nadzieję, że znajdę w niej choć maleńką wzmiankę.
Niestety. Nie znalazłam nawet słowa o nabytym - w ten specyficzny sposób - przez dzieci masochizmie, o przeciwdziałaniu, o ochronie dzieci przed lubieżnymi sprawcami, o zagrożeniach dla kształtującej się seksualności.

Niedawno minęło 30 lat od dnia, gdy zostałam skrzywdzona. W tamtych czasach pedofilia, zwłaszcza perwersyjna i sadystyczna była tabu. Niestety jest coraz gorzej.
Profesor K. Imieliński, krótko, bo na jednej stronie Seksiatrii - ale jednak wspomniał o flagellantyźmie:

" (...) Ludzie z cechami flagellantyzmu mogą uzyskać zaspokojenie seksualne jedynie poprzez chłostanie siebie lub innych osób. (...) Zasadniczą podnietę stanowi widok obnażonych pośladków. (...)
"Ponieważ udowodniono, że wskutek stosowania kar cielesnych u dzieci dochodziło do rozwoju flagellantyzmu, kary tego rodzaju w procesie wychowania zostały zniesione".

Obecnie problem osnuła cisza, która nie zachęci ofiar do szukania pomocy.
Psychoseksuolodzy po leturze tej książki będą trwać w niewiedzy i będą robić nadal wielkie oczy, gdy ofiara odważy się podzielić z nimi swoją traumą.

Jedynym seksuologiem, który podjął temat (poza tą publikacją) jest pan dr Andrzej Depko, za co bardzo dziękuję.

Właśnie przeczytałam podręcznik i jest mi po prostu strasznie przykro, że nie wspomniano tu nic o flagellantyźmie, o którym pisali specjaliści we wcześniejszych publikacjach.
Czuję się wykluczona. Nie jestem jedyna, osoby, które zostały skrzywdzone w taki sposób istnieją, piszą do mnie.

Dlaczego seksuolodzy milczą? Nie przestrzegają? Nie edukują? Dlaczego nie podejmują...

więcej Pokaż mimo to

avatar
2241
2241

Na półkach: , ,

Seks i psychologia.

Psychologiczne aspekty naszej intymności są tak samo ważne, jak każda inna sfera wewnętrznych przeżyć. Absorbują one nas, wpływają one na nasz komfort, na nasze emocje, a także - czemu nie sposób zaprzeczyć - wpływają one na całokształt naszego życia. Seks jest jego ważną częścią, jednak sfera ta nie zawsze daje nam poczucie komfortu. Obarczona jest ona licznymi zaburzeniami. Wpływa to na całokształt naszego życia emocjonalnego. Jak zatem można całą tę sferę poprawić? Jak zrozumieć seks od jego psychologicznej strony i sprawić, by stał się lepszy i więcej nam dawał? Niniejsze opracowanie pod redakcją profesora Zbigniewa Lwa-Starowicza to kompleksowe opracowanie, które, patrząc na rzecz pod kątem psychologicznym, pozwala bardzo wiele w omawianej kwestii zrozumieć.

Można śmiało powiedzieć, że omawiana książka zawiera w sobie wszystko, co chcielibyście wiedzieć o seksie - a przynajmniej od jego psychologicznej, związanej z seksuologicznymi problemami strony patrząc. Ktoś mógłby rzec - a na co to komu? Błąd! I to spory. Seks jest bowiem bardzo ważną sferą naszego życia i jedną z najbardziej podstawowych potrzeb, która pod kątem emocjonalnym wpływa na wszystkie pozostałe, a... często nie jest on taki, jak byśmy sobie tego życzyli. Wiąże się on także z licznymi zaburzeniami, które wymagają specjalistycznej interwencji. Wynika to z wielu kwestii, które opisano w niniejszej książce. Opisano je, a także pokazano na łamach omawianej lektury drogi, które wiodą ku temu, aby nasze życia seksualne - a w konsekwencji emocjonalne - było po prostu lepsze. I zdrowe.

Książka pod redakcją profesora Zbigniewa Lew-Starowicza to pierwsza publikacja na polskim rynku wydawniczym, w której tak kompleksowo omówiono zagadnienia z zakresu psychoseksuologii. Autorzy – uznani eksperci w swojej dziedzinie – prezentują aktualne koncepcje diagnostyczne i terapeutyczne oraz ich zastosowanie w praktyce klinicznej, powołując się na wyniki najnowszych badań naukowych. To teksty autorstwa naprawdę uznanych w świecie psychoseksulogii nazwisk. Warto się z nimi zapoznać.

To chyba najbardziej kompletny i kompleksowy przewodnik oraz poświęcony psychoseksulogii naukowy poradnik, jaki dostępny jest obecnie na polskim rynku wydawniczym. "Naukowy" jest tutaj słowem-kluczem, albowiem na tym właśnie aspekcie skupiono się w książce.

Na jej łamach omówiono diagnostykę problemów zdrowotnych związanych z seksualnością, a także zagadnienia dotyczące diagnozowania, opiniowania i leczenia sprawców przestępstw seksualnych w świetle zasad etyki zawodu seksuologa. Sporo miejsca poświęcono również metodom diagnostycznym wykorzystywanym w terapii problemów seksualnych, informacjom na temat wywiadu seksuologicznego przeprowadzonego przez specjalistów oraz aspektom diagnozy i terapii psychoseksuologicznej. Czytelnik znajdzie tu przegląd substancji psychoaktywnych wraz z konsekwencjami ich zażycia dla funkcjonowania psychoseksualnego, a także opis metod leczenia zaburzeń seksualnych, w tym wskazań i przeciwskazań do terapii, postępowania w przypadku konkretnych problemów oraz najczęściej spotykanych błędów w diagnostyce i leczeniu. Osobne rozdziały poświęcono psychopatii, zaburzeniu kompulsywnych zachowań seksualnych, pedofilii, duchownym w roli sprawców, przemocy seksualnej w postaci gwałtu oraz pracy klinicznej z osobami LGB.

To wszystko bardzo mądrze brzmi i można by wysnuć wniosek, że książka przeznaczona jest raczej dla specjalistów (w ramach szeroko pojętego samodoskonalenia zawodowego),niż dla zwykłego zjadacza chleba. Odpowiedź brzmi tutaj i "tak" - i "nie". Specjaliści z całą pewnością wyniosą z lektury wiele dobrego dla swojego zawodowego "warsztatu", jednak szeregowy czytelnik (wbrew pozorom) także.

Lektura - choć specjalistyczna - może być dla zwykłego czytelnika cenna przede wszystkim dlatego, że na jej łamach opisano szereg najczęściej spotykanych zaburzeń emocjonalnych na gruncie psychoseksuologii. To może być dla każdego odbiorcy pewnym sposobem teoretycznej weryfikacji, czy aby nie należy udać się do specjalisty. Seks to w naszym kraju często ciągle temat tabu, zatem warto z tej okazji do teoretycznej weryfikacji skorzystać (i, rzecz jasna, nie trzeba się od razu identyfikować z seksualnym psychopatą - jeśli zrywać z tabu, to świadomie, a ta książka to umożliwia).

Książkę bezapelacyjnie i z miejsca należy zaliczyć do najważniejszych publikacji poświęconych psychosekuologii (przynajmniej na naszym rodzimym rynku wydawniczym). Warto sięgnąć.

Polecam.

GWP - dziękuję.

#psychoseksuologia #metodydiagnostyczne #metodyterapeutyczne #zbigniewlewstarowicz #gwp #gdańskiewydawnictwopsychologiczne #cosnapolce #ksiazkipsychologiczne #psychologia #seks #wewnatrzinazewnatrz #goodbooks #bookstagram #bookstagrampolska #bookreview #recommendedbooks #dobraksiazka

https://cosnapolce.blogspot.com/2022/08/psychoseksuologia-metody-diagnostyczne.html

Seks i psychologia.

Psychologiczne aspekty naszej intymności są tak samo ważne, jak każda inna sfera wewnętrznych przeżyć. Absorbują one nas, wpływają one na nasz komfort, na nasze emocje, a także - czemu nie sposób zaprzeczyć - wpływają one na całokształt naszego życia. Seks jest jego ważną częścią, jednak sfera ta nie zawsze daje nam poczucie komfortu. Obarczona jest ona...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

 • Chcę przeczytać
  57
 • Przeczytane
  6
 • Posiadam
  4
 • Psychologia
  2
 • Popularnonaukowe i naukowe
  1
 • Ebook
  1
 • Chciałabym mieć
  1
 • Chcę kupić 
  1
 • 2023
  1
 • Moja biblioteczka❣️
  1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Psychoseksuologia. Metody diagnostyczne i terapeutyczne


Podobne książki

Okładka książki Neurologia. Podręcznik dla studentów fizjoterapii. Tom 2 Joanna Cegielska, Izabela Domitrz, Jakub Stolarski
Ocena 7,0
Neurologia. Po... Joanna Cegielska, I...
Okładka książki Diagnostyka laboratoryjna w dietetyce Karolina Orywal, Lucyna Ostrowska, Ewa Stefańska
Ocena 6,0
Diagnostyka la... Karolina Orywal, Lu...
Okładka książki Opieka nad pacjentem z ilościowymi zaburzeniami świadomości Anna Baranowska, Elżbieta Dróżdż-Kubicka, Elżbieta Krajewska-Kułak, Beata Janina Olejnik
Ocena 8,0
Opieka nad pac... Anna Baranowska, El...

Przeczytaj także