W otwarte Karty

Tłumaczenie: Jerzy Drabent J.
Wydawnictwo: Poker Books
Every Hand Revealed
978-83-930494-0-0
karty
Ag2S

Gus Hansen - znany jako "The Madman" ze względu na swój szalony, nieustraszony i agresywny styl gry, jest jednym z najbardziej uznanych graczy pokerowych. Jego dokonania mówią same za siebie. Jest niekwestionowaną gwiazdą pokerowego świata i posiadł - jakże upragniony przez wszystkich - sekret zwyciężania. Jest zdobywcą mistrzowskiej bransolety inauguracyjnego turnieju Poker SuperStars Invitational, jak również jedynym w historii trzykrotnym zwycięzcą turniejów z serii World Poker Tour. Swój piąty międzynarodowy tytuł zdobył wygrywając w imprezie 2007 Aussie Millions, za co otrzymał 1 200 000 dolarów. Teraz - po raz pierwszy w historii - Gus zdecydował się opowiedzieć ze szczegółami o tym, jak rozegrał ten turniej oraz zdradzić tajniki swojego sukcesu.

AliEns00 | 2015-10-16
Przeczytana: 23 kwietnia 2015

Nietypowa pozycja traktująca o Texas Hold'em. Gus Hansen to jedna z największych gwiazd światowego pokera, jednak jego książka nie jest typowym poradnikiem (w stylu Harringtona czy Roya Roundera), z którego mniej doświadczeni gracze mogą się czegoś nauczyć. Jest to zapis turnieju, Aussie Millions z 2007r., wygranego przez autora. Opisuje on wszystkie rozdania, w których brał udział, oraz szczegółowo przedstawia tzw. "rozdania kluczowe".
Książka obrazuje podejście autora do turnieju, jego styl gry, sposób oceny gry rywali. Jest w niej kilka fajnych momentów, np. Hansen potrafi się przyznać, że w związku z dużym zmęczeniem, biorąc udział w rozdaniu h2h, nie zauważył koloru, który był w jego posiadaniu. Kilka złotych myśli się pojawia. Może przeczytanie tej książki, nie powiększyło moich umiejętności gry, ale dla fana pokera jest to pozycja, którą warto przeczytać.

Kremik | 2011-02-01
Przeczytana: grudzień 2010

Książka dla fanów pokera.

Czytając można wywnioskować, jak należy dostosowywać grę do panujących warunków, lecz nie jest to typowy poradnik. Ponad 300 stron zawierających analizę każdej zagranej przez Gusa ręki to chyba zbyt wiele. Niezmienna forma szybko nuży.

Marcin Janusz | 2011-05-18
Na półkach: Przeczytane, @ Poradniki
Przeczytana: 12 marca 2011

Zdecydowanie więcej frajdy znajdziecie czytając pierwszą lepszą książkę telefoniczną, niż poradnika Gus`a. Ta książka to jakieś nieporozumienie. Pomijając już nawet fakt, że napisana jest w fatalny sposób (na trzeźwo tego się nie da czytać), to co gorsza, trudno było mi zrozumieć, czego niby czytelnik mógłby się od Hansen`a z tej lektury nauczyć - to przecież zwykły reportaż z przebiegu turnieju "dostałem to, zagrałem pass... dostałem to, podbijam za 1/2 puli i wszyscy pasują" i tak przez 200 stron ;-(

Gier32o | 2016-11-02
Jumper | 2016-07-22