Encyklopedia morderstw

Wydawnictwo: Universitas
Encyclopedia of Assassinations.
97883-242-0790-9
historyczna

Jedyna w swoim rodzaju encyklopedia ? analizuje historie ponad 400 zabójstw i innych aktów przemocy motywowanych względami politycznymi. Czytelnicy znajdą tu przegląd najbardziej dramatycznych wydarzeń w historii, hasła opisują szczegóły znanych ataków, zamachów i spisków przeciwko osobistościom ze świata polityki. Każdemu hasłu towarzyszą informacje o dacie i miejscu incydentu, a także dane biograficzne zarówno ofiary jak i mordercy oraz okoliczności jakie doprowadziły do incydentu.
Znajdziemy tu analizę takich wydarzeń, jakich jak spisek KGB przeciw niepoprawnemu politycznie pisarzowi Alexandrowi Sołżenicynowi, śmierć studenta z Afryki Południowej? Stevena B. Biko w 1977 i zabójstwo Edwarda II w 1327.

Wujek_Grzyb | 2013-10-30

Recenzje i inne moje teksty znajdziecie również na moim blogu:

Encyklopedie nigdy nie były książkami, które lubiłem czytać. Uważam, że te klasyczne wielkie encyklopedie powinny być tylko i wyłącznie nagrywane na CD bądź DVD, gdyż tyle papieru, którego potrzeba na ich wydrukowanie można by wykorzystać znacznie lepiej, na o wiele ciekawsze pozycje. Lecz gdy zobaczyłem tą książkę na jednej z aukcji (na pewnym znanym wszystkim portalu) od razu zdecydowałem, że ta książka na pewno będzie dobrym zakupem i teraz wiem, że się nie pomyliłem.

Wszystko to za sprawą pana Carla Sifakisa – pisarza, byłego reportera i wieloletniego badacza zajmującego się problematyką przestępczości zorganizowanej. Jest on miedzy innymi autorem „Mafia amerykańska. Encyklopedia” lub nieprzetłumaczonej na język polski „The Encyclopedia of American Crime”.
Książka, która dziś wam opisuje to ponad 400 zabójstw i innych aktów...

książek: 2009
gorofil | 2016-07-12