Casino
83-86868-85-6
nicholas pileggi casino
dona

Układ przez wiele lat funkcjonował idealnie: Frank Mańkut Rosenthal, mistrz i szara eminencja hazardu, wnosił spryt i dbał o szczegóły, a Tony Spilotro, mafijny spec od mokrej roboty, zajmował się wymuszeniami. Obaj rządzili Las Vegas i wysyłali do bossów w Chicago walizki pełne dolarów. Do czasu, gdy Mańkut zapragnął całej władzy, Tony zaś - żony wspólnika... Na podstawie książki powstał film, wyreżyserowany przez Martina Scorsese, w którym grają Robert DeNiro, Joe Pesci i Sharon Stone.

Tomek_DeVito | 2012-09-03
Przeczytana: 2009 rok

Książkę przeczytałem oczywiście po obejrzeniu filmu z super trio - De Niro - Pesci - Scorsese. Świetna opowieść. Pileggi odwalił świetną robotę spisując tą historię. Jest kilka "smaczków", które zostały pominięte w filmie.

Także gorąco zachęcam do przeczytania

Jan | 2012-08-27

Książkę kupiłem po obejrzeniu filmu z jednym moich ulubionych aktorów, Robert De Niro. Pomimo tego, że znałem historię, to jednak "połknąłem" ją dosyć szybko.

jdziurman | 2014-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2014

Chłopaki z ferajny 10/10. Ale Casino duuużo słabsze. Chaotycznie napisane, przytłacza ilość postaci i nazwisk.

mexcoy87 | 2015-01-05
Przeczytana: 04 stycznia 2015

Ciekawa książka, wszystko na faktach.

wmunny11 | 2016-09-08
Troll23 | 2016-07-29