Wyzwanie czytelnicze LC

Psy
83-85763-07-4
psy, sensacja
Enigma

Powieść sensacyjna na podstawie scenariusza filmu Władysława Pasikowskiego pod tym samym tytułem. -Mają kontakty, doświadczenie. Potrafią znaleźć i z zimną krwią zabić. Byli do tego szkoleni. Potrafią zorganizować przerzut bezpieczniej niż pan, bo mają stare kanały. Na wschodzie i na zachodzie. Potrafią transferować i brać ogromne pieniądze. Byli kiedyś dobrymi specjalistami, mentami, psami,...

-Mają kontakty, doświadczenie. Potrafią znaleźć i z zimną krwią zabić. Byli do tego szkoleni. Potrafią zorganizować przerzut bezpieczniej niż pan, bo mają stare kanały. Na wschodzie i na zachodzie. Potrafią transferować i brać ogromne pieniądze. Byli kiedyś dobrymi specjalistami, mentami, psami, tkwili w najlepiej zorganizowanej mafii na świecie...
- To co pan mi radzi?
- Zaangażować takich samych jak oni...

źródło opisu: okładka i informacja wewnątrz książki

źródło okładki: sfotografowana samodzielnie

MacG | 2012-03-25
Przeczytana: 25 marca 2012

Największy plus to nowe, nieznane z filmu sceny oraz motywy. Można dowiedzieć się co nieco o Franzu, Olu czy Grossie. Z kolei razi wyrzucenie wielu scen, pomieszanie kolejności innych oraz kastracja znacznej części dialogów i kultowych kwestii. Dla fanów "Psów" i Pasikowskiego ciekawa pozycja, dla reszty niezły polski kryminał.

Izolator | 2015-09-19

Dosyć zgrabne uzupełnienie wątków z filmu. Dla nie-fanów raczej przeciętna pozycja.

czpilu | 2018-12-03
Przeczytana: 2002 rok