Carl Gustav Jung kluczową postacią w psychoterapii. Stworzył pojęcia, które w psychologii funkcjonują do dziś m. in. pojęcie kompleksu, archetypu, nieświadomości zbiorowej czy ekstrawersji i introwersji, a kwestionariusz MBTI oparty na jego teorii osobowości jest stosowany w środowisku biznesowym na całym świecie. Dzięki tej książce poznajemy Junga jako badacza nieświadomych procesów psyche, dostarcza nam też ona wiedzy na temat jego życia, kontrowersji z nim związanych i przyjaźni z Freudem. Autorka opisuje zainteresowania Junga alchemią, którą Jung traktował jako prepsychologię. To także kompendium wiedzy na temat jego teorii i praktyki terapeutycznej. To książka dla każdego, kto jest interesuje się szeroko ujętą psychologią, religią, kulturą czy mitologią. Okładka: miękka, Rok wydania: 2007,

sharifa | 2016-09-06
Przeczytana: 06 września 2016