Lista

Wydawnictwo: Inny Świat
The list
stowarzyszenie, przymierze, moc, lista
horror

Plantatorzy z Południa w obliczu przegranej w wojnie secesyjnej zakładają tajne stowarzyszenie dla ratowania swoich interesów. Półtora wieku później Renny Jacobson, początkujący prawnik, dowiaduje się o nagłej śmierci swojego ojca. Okazuje się, że ojciec przeznaczył w testamencie cały majątek na cele dobroczynne, pozostawiając swemu jedynemu synowi tylko złotą monetę i udziały w spółce Przymierze Listy Południowej Karoliny, o której nikt nie słyszał. Kiedy Renny poznaje członków Listy i dowiaduje się, jak oszałamiająca jest wartość udziałów ojca, szybko odzyskuje nadzieję na odmianę życia. Nie rozumie tylko, dlaczego Jo, kobieta, którą właśnie poznał, a która jest mu coraz bliższa, nie podziela jego optymizmu. Renny odkrywa ponadnaturalną moc 140-letniego przymierza, która stała się źródłem niewyobrażalnego zła. Chce ją mieć dla siebie. Gdy jednak wydarzenia przybierają dramatyczny obrót dla niego i Jo, postanawia zmierzyć się z prawdą o Liście. Usidleni oboje przez moc Listy, mogą jedynie liczyć na cud... Gdzieś pomiędzy stylem Franka Perettiego a stylem Johna Grishama lokalizuje się styl prawnika-pisarza, Roberta Whitlowa CBA Frontline. Robert Whitlow jest najlepiej sprzedającym się autorem prawniczych thrillerów na Południu w USA i laureatem prestiżowej Nagrody Christy w kategorii współczesnej fikcji. Jest absolwentem Uniwersytetu Furmana, wyróżnionym też przez Szkołę Prawa Uniwersytetu Georgii, gdzie pracował w dziale rewizji prawa w Georgii. Nadal jest cenionym prawnikiem. Mieszka z żoną, Kathy, i czwórką dzieci w Północnej Karolinie.

Ewela | 2012-07-24
Przeczytana: lipiec 2012

Cudowna książka! Dla niektórych temat walki dobra ze złem wyda się banalny, jednak on cały czas istnieje. Wiara w Boga,nadzieja i prawdziwa miłość- niechaj trwają wiecznie:)
Polecam, czyta się jednym tchem!

Mortsnort | 2013-02-05
Przeczytana: 07 maja 2011

Mdły chrześcijański prozelityzm. Na książkę Roberta Whitlowa natrafiłem zupełnie przypadkiem, przeglądając (jak co tydzień zresztą) lokalne antykwariaty i kiermasze książkowe. Moją uwagę przykuła estetyczna okładka i obecny na niej napis "bestseller", następnie niezwykle niska cena jak na książkę w idealnym stanie. Jako fan thrillerów i kryminałów sądziłem wtedy, że trafiłem na bardzo ciekawy debiut nieznanego mi jeszcze autora, ale rzeczywistość szybko zweryfikowała moje przekonanie. Może wydawać się, że moja recenzja jest strasznie monotematyczna i niekompletna, ale wynika to tylko i wyłącznie z tego, że dokładnie taka sama jest książka której ona dotyczy. "Lista", jak wspomniałem, to literacki debiut Roberta Whitlowa wydany w Polsce nakładem wydawnictwa Nowy Świat. Jak informuje nas Wikipedia, przed napisaniem "Listy" autor zupełnie nie brał pod uwagę kariery pisarskiej, a napisanie książki wynikło poniekąd z przypadku. Fabuła książki dotyczy spadku, jaki młody prawnik, Josiah...

dasza | 2012-06-07
Przeczytana: kwiecień 2010

Akcja mnie wciągnęła, fajnie się czytało a przy okazji niebanalny temat oraz ponadczasowa walka dobra ze złem.

Chomiczenko | 2016-05-02
Adhara666 | 2015-09-22