Przesądny

83-7227-252-2
horror, morderstwa
horror
Asia

Liam O'Connor, profesor folklorystyki w niewielkim pensylwańskim college'u, wyróżnia się urokiem i inteligencją, którą w osobliwy sposób godzi z dziwaczną wiarą w przesądy i złe uroki. Sara Morgan jest nim zafascynowana i początkowo nie zwraca uwagi na pogłoski o serii potwornych morderstw wstrząsających niewielkim miasteczkiem uniwersyteckim.

Immortalon | 2014-02-26
Przeczytana: 25 lutego 2014

Chyba większość ludzi miała w swoim życiu okres (a możne nadal ma?), kiedy wierzyła w zgubną moc przebiegającego przez ulicę czarnego kota, kiedy witając się ze znajomym unikała podawania ręki przez próg, kiedy zbite lustro miało oznaczać siedem lat nieszczęścia. Przesądy, bo to o nich mowa, są bardzo charakterystycznym elementem naszej kultury. Głęboko zakorzenione w ludowych opowieściach, miały ustrzec ludzi przed nieszczęściem, które mogło na nich spaść, jeżeliby nie przestrzegali odpowiednich "rytuałów" okolicznościowych. Osobą chorobliwie wręcz wierzącą w moc przesądów jest jeden z bohaterów książki R.L. Stine'a Przesądny, Liam O'Connor - sławny profesor folklorystyki wykładający na małym prowincjonalnym uniwersytecie w Pensylwanii. Jest on również głównym obiektem pożądania pewnej studentki - Sary. Sara Morgan jest typem "wiecznego studenta". Ma dwadzieścia cztery lata i nie mogąc odnaleźć się w życiu, znów wyrusza na studia. Wspomnianego wyżej profesorka poznaje w jednym z...

wiolagg66 | 2014-03-01

Przeczytałam tą książkę wieczorem i teraz się boję spać ;p
Bardzo dobra książka o morderstwach, chociaż nie polecam czytania jej w godzinach późnych :D

Roman Dłużniewski | 2016-11-28
Przeczytana: 28 listopada 2016

Dość oryginalny thriller-horror. Niby poważny facet i przesądy.. Ale dobrze się czyta więc można po nią sięgnąć.

karka0912 | 2013-11-13

Książka, która zapadnie w moim umyśle na bardzo długo.

Sara jest oczarowana profesorem Liamem. Nie przeszkadzają jej jego drobne dziwactwa, które po pewnym czasie stają się nie do wytrzymania. Otóż Liam bardzo wierzy w różnego rodzaju legendy, przesądy, wierzenia. Dostaje szału nawet wtedy, gdy ktoś nie powie mu "na zdrowie" kiedy kichnie. Więc serio nie wiem czemu Sarze wydawało się to wprost słodkie.

Cała akcja rozgrywa się kiedy w makabryczny sposób ginie sekretarka Liama. Jej ciało zostaje rozerwane na strzępy. Nie ma żadnych śladów wskazujących na to kto jest mordercą. Po jakimś czasie znowu ginie kobieta, w ten sam sposób...

Rozgrywane wydarzenia widzimy z różnych perspektyw. Ułatwia nam to bardzo czytanie. Zwykle nie lubię takiej narracji, ale tutaj w ogóle mi to nie przeszkadzało. Dzięki temu było o wiele ciekawiej. Można stwierdzić, że głównym bohaterem jest Sara, chociaż nad tym można podyskutować.

Jeśli ktoś ma słabe nerwy, niech nie bierze się za tą książkę,...

Malra | 2016-05-10
Na półkach: 2016, Ebook, Przeczytane
Przeczytana: 10 maja 2016

Fabuła książki bardzo wolno się rozwijała, przez to niecierpliwiłam się. Akcja była przewidywalna.
Całość wypadła słabo, jak dla mnie szkoda na nią czasu.

Agnieszka | 2015-02-14
Przeczytana: 01 lutego 2015

Książka inna niż wszystkie. Ciekawa z zaskakującym i przerażającym zakończeniem. Chociaż sceny mordów były tak straszne, że aż przerażały.

Ania O | 2014-10-15
Przeczytana: 2014 rok

O nie! Jak ja się zawiodłam! Jak mnie ta książka rozdrażniła! Wszystko ładnie pięknie. Przyjemne czytanie. Lekko nawiedzony mężczyzna wierzący w przesądy (oczywiście przystojny) i naiwna kobietka po uszy zakochana. Szybki ślub i... KATASTROFA! Katastrofa w życiu bohaterów, w książce i w mojej głowie. Marna próba połączenia hm no właśnie czego? Bajki i thrillera? Horroru z kryminałem? Plus za te wszystkie przypowiastki, przesądy i opowiastki. Jeżeli są prawdziwe (w sensie wierzenia przez przywołane narody) to szacunek dla autora za wyszukanie. Jeśli są fikcyjne- szacunek za wyobraźnię. Nie sprawdziłam więc nie wiem i pewnie nigdy nie sprawdzę. Książka, którą się czyta, odkłada na półkę i próbuje zapomnieć.

Jedna z tych książek, które musiałam odłożyć w trakcie czytania. Liczyłam na wciągający horror, trafiłam na książkowy odpowiednik taniego filmu grozy. W dodatku nudny. Nie polecam

zainspirowana | 2012-11-18

Następna, moim zdaniem, świetna książka, którą warto przeczytać. A zakończenie- kompletne mistrzostwo.

Asia | 2010-08-06
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Jakby podzielić na dwie części. To pierwsza cześć 5/5 druga 1/5 :)