Zabójcze ciało

2009-10-26
2009-10-26
Izabela Rosińska
horror szkoła dla młodzieży

Powieść mało rozwinięta, trochę prymitywna. Powiedziałabym, że książka wręcz dla nastolatków a nie 18+. Fajnie, że autorka miała pomysł na nie co inny temat, ale do ciarek na plecach jeszcze daleka droga.

Miało być 18+ i miał być horror ale to chyba taka bardziej czarna komedia. Nic specjalnego. Pomysł ok.. ale tak jakoś za krótko żeby się zżyć z postaciami... Takie to mało poważne. W sumie jak ktoś ma ochotę na taki mocno przerysowany horror bo chciałby troszkę poprawić sobie humor - to jak najbardziej. Ale dla mnie chyba szkoda czasu. Nie polecam za specjalnie...

Fajna, ale zbyt krótka. Powiem szczerze autorka mogła to znacznie bardziej rozwinąć, bo pomysł był super.
Od razu mówię. Dla mnie to nie był horror tylko czarna komedia, która jest bardzo fajna i przezabawna.

Lekka,zabawna książka idealna dla zabicia czasu.Nic specjalnego ale szybko się czyta i można się nawet pośmiać.Opowiada o przyjaźni dwóch zupełnie różnych od siebie dziewczyn.Jedna jest przebojowa a druga dosyć skromna ale przeciwieństwa się przecież przyciągają.Pewnego razu dziewczyny wybierają się na koncert na którym dochodzi do pożaru.Dziewczynom udaje się uniknąć śmierci.Przynajmniej chwilowo i przynajmniej jednej.Przebojowa Jennifer przypadkowo uznana za dziewicę zostaje złożona w ofierze szatanowi.Jednakże ze względu iż nie jest już dziewicą powraca do świata żywych i zaczyna polować na swoje ofiary.Na nieszczęście jednej i drugiej Jennifer ma ochotę na chłopaka Needy.A tego dziewczyna już nie może zaakceptować ,nawet w imię przyjaźni.Teraz życie chłopaka Needy jest w rękach obydwu panienek.Czy Needy uda się uratować ukochanego? I czy uda jej się zniszczyć potworną przyjaciółkę?Tego wam nie powiem,dowiedzcie się sami.

Spodziewałam się trochę ciekawszej akcji po tej książce, ale nie zrobiła na mnie wrażenia. Taka o- do poczytania żeby zająć czymś myśli ;)

Nie spodziewałam się czegoś dobrego, ale nie było aż tak źle. Taka do poczytania na Halloween.

Nie oglądałam filmu, ale książka mnie nie porwała. Owszem, wciągała, natomiast bohaterowie byli nijacy. Krótka, w sam raz na wieczór, kiedy człowiek potrzebuje się odmóżdżyć. ;)

"Zabójcze ciało" to pierwsza książka napisana na podstawie scenariusza filmowego, którą przeczytałam. Kiedyś oglądałam ten film, jednak niewiele z niego kojarzyłam i zupełnie nie pamiętałam fabuły, a że książka zalegała u mnie na półce już spory czas i miałam ochotę na coś niewymagającego, to postanowiłam ją przeczytać. Nie jest to książka wysokich lotów, ale czytało mi się ją przyjemnie i dość szybko. Akcja wciąga, nie trzeba się przy niej skupiać. Zdecydowanie podobała mi się historia Needy i Jennifer. W najbliższym czasie na pewno odświeżę sobie również film.

Opinia zawiera spojlery!
Książkę tę znalazłam na półce w bibliotece. Kojarzyłam film z rolą Megan Fox znaną mi z Transformersów. Zdziwiło mnie to znalezisko, ponieważ Zabójcze ciało (2009) nie jest ekranizacją. Książka na podstawie scenariusza filmowego autorstwa Diablo Cody wypadła nieźle, niestety pominęła kilka ważnych scen dotyczących głównej bohaterki imieniem Jennifer, ponieważ powieść pisana jest jako relacja z wydarzeń jej przyjaciółki, Neddy. Książka jest krótka i czyta się przyjemnie, nie jest stratą czasu.

Opinia zawiera spojlery!

Książka jest specyficzna, od samego początku zmusza do wzięcia ją z dystansem. Bardziej komediowa trochę coś w stylu parodii horroru. Można sobie przeczytać. Gdyby była dłuższa, bardziej rozwinięta myślę, że byłaby ciekawsza.

• 2015
  • Sprzedam/wymienię

Dodaj cytat z książki Zabójcze ciało