Zabójcze ciało

Jennifer's Body
horror, szkoła, dla młodzieży
horror
DaiHelsing

Pełna czarnego humoru, szokująca i przezabawna historia pięknej Jennifer, która w wyniku nieszczęśliwego zbiegu okoliczności, przechodzi na dość specyficzną dietę… Na zabitej dechami amerykańskiej prowincji, nawiedzana przez demony cheerleaderka zaczyna pożerać kolejnych szkolnych kumpli. Apetyt wyraźnie jej dopisuje. Miarka przebiera się, gdy na półmisek trafia chłopak Needy, przyjaciółki Jennifer. Wkurzona dziewczyna bierze sprawy w swoje ręce.

SłabyGracz | 2013-07-25

Prosta i prymitywna. Ładnie przepisany scenariusz filmu, ale nic więcej. Autorka ma talent i umie pisać, ale najwyraźniej brak jej było inspiracji albo chciała na gwałt zarobić parę groszy. Okładka to chłam najgorszego sortu. Utwór ten czasami próbuje budzić kontrowersje, ale żadnego obeznanego czytelnika te momenty nie skonsternują. Można przeczytać, można nawet kupić, bo tania. Nie polecam się jednak spodziewać cudów. Krótkie i proste czytadło.

Booka | 2011-12-06
Przeczytana: lipiec 2010

Nie rozumiem negatywnych opinii na temat tej książki. Zgadzam się z tym, że nie jest to dzieło wysokich lotów. Jednak czytało mi się tą niedługą książkę lekko i przyjemnie (mimo, że to horror). Może dlatego, że były wakacje i dlatego tak fajnie mi się "wpasowała" w klimat ciepłych wieczorów? Nie wiem. Podobała mi się. Nie na tyle żeby ocenić ją na bardzo dobrą czy też wybitną. Zasługuje na to by nazwać ją przynajmniej przeciętną.
Jako, że nie widziałam filmu przed lekturą tylko daleko po przeczytaniu, historia Needy i jej koleżanki Jennifer zainteresowała mnie i sprawiła, że czytało mi się ją z ciekawością. Jedynie z przymrużeniem oka traktuję to jak doszło do tego, że Jennifer została "napiętnowana" do czynienia tych swoich ataków na szkolnych kumpli. Rozbawiło mnie to:-)
Co ważne: nie zanudziłam się przy tej książce.

monika | 2016-02-19
Na półkach: 2016, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 03 lutego 2016

Lekka,zabawna książka idealna dla zabicia czasu.Nic specjalnego ale szybko się czyta i można się nawet pośmiać.Opowiada o przyjaźni dwóch zupełnie różnych od siebie dziewczyn.Jedna jest przebojowa a druga dosyć skromna ale przeciwieństwa się przecież przyciągają.Pewnego razu dziewczyny wybierają się na koncert na którym dochodzi do pożaru.Dziewczynom udaje się uniknąć śmierci.Przynajmniej chwilowo i przynajmniej jednej.Przebojowa Jennifer przypadkowo uznana za dziewicę zostaje złożona w ofierze szatanowi.Jednakże ze względu iż nie jest już dziewicą powraca do świata żywych i zaczyna polować na swoje ofiary.Na nieszczęście jednej i drugiej Jennifer ma ochotę na chłopaka Needy.A tego dziewczyna już nie może zaakceptować ,nawet w imię przyjaźni.Teraz życie chłopaka Needy jest w rękach obydwu panienek.Czy Needy uda się uratować ukochanego? I czy uda jej się zniszczyć potworną przyjaciółkę?Tego wam nie powiem,dowiedzcie się sami.

Wiedźma | 2011-07-22
Przeczytana: 14 lipca 2011

Bardzo średnia książka, dorównuje poziomowi filmu. Dlaczego? Bo jest stworzona na podstawie jego fabuły i jeżeli ktoś go oglądał, naprawdę nie musi sięgać po tę opowieść przelaną na papier. Wszystkie sceny są kropka w kropkę skopiowane z filmu, książka nie wnosi nic nowego ani zaskakującego, jest krótka i każdy głupi mógłby napisać coś podobnego na podstawie scenariusza. Mimo to i tamto - czyta się całkiem przyjemnie, nie ma przynudzania, a akcja jest wartka. Jednak jak już wspominałam na początku, nikt nie musi czuć obowiązku do przeczytania "Zabójczego Ciała", jeśli wcześniej obejrzał film.

Dominika | 2015-03-13
Przeczytana: 13 marca 2015

"Zabójcze ciało" to pierwsza książka napisana na podstawie scenariusza filmowego, którą przeczytałam. Kiedyś oglądałam ten film, jednak niewiele z niego kojarzyłam i zupełnie nie pamiętałam fabuły, a że książka zalegała u mnie na półce już spory czas i miałam ochotę na coś niewymagającego, to postanowiłam ją przeczytać. Nie jest to książka wysokich lotów, ale czytało mi się ją przyjemnie i dość szybko. Akcja wciąga, nie trzeba się przy niej skupiać. Zdecydowanie podobała mi się historia Needy i Jennifer. W najbliższym czasie na pewno odświeżę sobie również film.

natalia | 2011-10-27
Przeczytana: 26 października 2011

Needy mieszka w amerykańskiej prowincji, ma kochającego chłopaka i przyjaciółkę Jennifer, która jest najpopularniejszą dziewczyną w szkole. A później nagle wszystko przestaje być normalne.
Jennifer zostaje złożona w ofierze szatanowi, przez zespół indie rocka, który pragnie zdobyć sławę sprzymierzając się z diabłem. Niestety, ich plan nie wypadł najlepiej-tak się składa, że panna Jennifer nie zachowała swej cnoty dla "tego jedynego". Później zaczyna się zjadanie ludzi żywcem i inne urocze sprawy.
Książka nie jest niczym nadzwyczajnym, ale czegóż można się spodziewać, skoro była napisana na podstawie filmu. (Który swoją drogą uważam, za lepszy.)Jeśli wahasz się pomiędzy książką, a wersją filmową-wybierz to drugie, nie sięgaj po obydwie, nie ma to najmniejszego sensu, gdyż praktycznie nie różnią się od siebie.

aggie | 2011-08-27
Przeczytana: czerwiec 2011

Momentami śmiałam się z "idiotyzmu" ( nawet nie wiem jak to nazwać ) tej książki, ale bardzo szybko udało mi się ją przeczytać. I choć może to dziwnie zabrzmieć - w porównaniu z niektórymi bardzo dobrymi książkami praktycznie nie nudziła. Ot tak, jak nie ma nic pod ręką do czytania.

martusiah2 | 2015-10-31
Przeczytana: 26 października 2015

Nie spodziewałam się czegoś dobrego, ale nie było aż tak źle. Taka do poczytania na Halloween.

Maggie | 2013-07-13

W moim odczuciu tandetna bajka. ALE pomimo tego, książkę czyta się lekko i bardzo szybko.

Aleksandra | 2011-02-19

To przecież horror