Psyche i Klio. Historia w oczach psychohistoryków

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej
8322719000
historyczna

Psychohistoria nowy paradygmat badań historycznych, rozwijany przede wszystkim w USA, który za podstawę swych dociekań przyjmuje koncepcje psychoanalizy i psychologii. Czytelnik polski nie miał dotąd okazji, aby zaznajomić się z koncepcjami i dorobkiem psychohistorii. Publikacja tekstów czołowych psychohistoryków z pewnością wypełni tę lukę, przedstawiając genezę i rozwój tej dyscypliny. Tłumacz, dokonując wybory tekstów, chciał pokazać fascynującą odmienność nowej gałęzi historii.

vivarto | 2013-11-12
Na półkach: Przeczytane, Psychologia