Timekeeper

Okładka książki Timekeeper Alexandra Monir
Okładka książki Timekeeper
Alexandra Monir Wydawnictwo: Delacorte Press Cykl: Poza Czasem (tom 2) fantasy, science fiction
Poza Czasem (tom 2)
Delacorte Press
2013-01-08
2013-01-08
fantasy romans

Nie jest to literatura, w jakiej gustuję, i nie chodzi tu o gatunek, lecz o styl i sposób, w jaki autorka przedstawia nam swoją opowieść. Ta książka, podobnie, jak tom pierwszy tego cyklu, zawiera po prostu suchą, pustą i szybką relację z rozmaitych zdarzeń (a ciągle coś się dzieje),a bohaterki i bohaterowie są jednowymiarowi - nie posiadają żadnej głębi.

Ta część jest o niebo lepsza od poprzedniej. Niestety wciąż nie oznacza to, że jest dobra, bo o ile pierwsza część szorowała po dnie żenady, ta odbiła się i dryfuje gdzieś w jej odmętach. Zdaje się, że największym problemem tej historii jest mnogość wprowadzanych wątków. Niestety ich ilość sprawia, że żadnemu z nich nie jest poświęcane dość dużo czasu, a co za tym idzie - nie ma napięcia. Okej, czasami można się było uśmiechnąć, wątek Rebecci też wprowadził nieco tajemnicy do tej historii, ale jego dziecinne rozwiązanie pozostawia niesmak. Zresztą całe zakończenie sprawiało wrażenie jakby było pisane na kolanie w siedzibie wydawnictwa w dniu ostatecznego terminu oddania. Historia zakończyła się też w taki sposób, że spokojnie można byłoby zrobić z tej serii trylogię. Kto wie, skoro pierwsza część była słaba, druga trochę lepsza, może trzecia miałaby potencjał na 4 gwiazdki. Jednak dobrze, że nie powstała, bo czasu straconego na dwie pierwsze już nie odzyskam.

Drugi i ostatni tom cyklu "Poza czasem".

Michelle Windsor próbuje pogodzić się z tym, że Philip i ona nie są już razem. Jednak chłopak jest w jej szkole i w jej czasie, tylko że jej nie pamięta. Michele jest tym zasmucona, ale nie ma czasu na zmartwienia, kiedy dowiaduje się, że Rebecca próbują ją dopaść. Michele postanawia stawić jej czoła.

Natomiast Michele podróżuje w czasie i dostaje od Philipa nuty, które mogą przywołać mu wspomnienia. Michele próbuje zbliżyć się do Philipa, by przypomnieć mu to co było między nami. Jest zazdrosna o Kayę, której podoba się Philip.

Michele i Philip tańczą na balu i zaczynają podróż w czasie. Ich relacje się zmieniają i pozostaje im tylko pokonać Rebeccę, która nie spocznie dopóki nie zabije Michele.

Ta część nie jest zła, ale pierwsza była zdecydowanie lepsza. Zakończenie mnie zaskoczyło, nie tego się spodziewałam... Podobał mi się wątek podróży w czasie, tajemnice i intrygi... Po pierwszym tomie było oczywiste, że będzie kontynuacja, ale ja nie miałabym nic przeciwko gdyby powstał trzeci tom.

Drugi i ostatni tom cyklu "Poza czasem".

Natomiast Michele podróżuje w...

Pierwsza część lepsza, ale tą kontynuację warto przeczytać i udać się w tą podróż.

Lektura jest pozycją obowiązkową dla osób, które przeczytały "Poza czasem". Skoro już poznało się Michele i jej magiczną moc podróżowania przez epoki, to ciekawość popycha do poznania końca tej historii. Tutaj jakby dzieje się nieco więcej niż w części I: pojawia się Stowarzyszenie, o którego istnieniu dziewczyna nie miała pojęcia; natykamy się też na pałająca chęcią zemsty kobietę, która zagraża życiu Michele; być może nadarzy się też okazja na spotkanie z ojcem, którego nie było okazji poznać... Z pewnością książka nie zawiedzie fanów gatunku.

1997

I tak oto koncze stary rok bo watpie bym cos jeszcze zdazyla przeczytac do jutra moze co najwyzej cos zaczne :-) dobra kilks slow o ksiazce jest trochę bym powiedziała lepszą od tamtej chyba z utęsknieniem czekałam na zapiski z pamiętnika Henrego Ivinga sam początek niczego sobie lecz ciągle mi gdzieś czegoś brakowało w tej książce być może bohaterowie są bezpolciowo przedstawieni nie wiem jedyne slow o jakie mi się masowa to to że są plascy jak uwaga płaski FIN (kto czytał to wie jaka postać cytuje i z jakiej książki Oki podpowiem To skomplikowane Juli) książka ma potencjał Ale wymaga wyciągnięcia dopracowania itd nie wiem może ją już jestem za stara na tego typu książki Ale czytałam o niebo lepsze książki dla 12latek weźmy nawet Harrego Pothera no ta książka tutaj ma bardzo niska poprzeczkę. Co bądź jakoś ją czyta stron niewiele i tak poszło do przodu. Czy polecam? Nie wiem jeśli nie macie nic pod ręką to czemu nie Ale jeśli macie wybór z palcem w nosie możecie sobie ją odpuścić.

Bardzo podobała mi się kontynuacja pierwszej części.
W tej książce dowiemy się czy główna bohaterka będzie mogła być zswoim ukochanym, czy pozna ojca, jak ułożą się relacje z dziadkami i przyjaciółmi i co najważniejsze co z jej podróżami w przeszłość.
Polecam tą książkę z całego serca.

Bardzo podobała mi się kontynuacja pierwszej części.
Polecam tą książkę z całego serca.

seria fajna , lekko i dość szybko się czyta, choć w tej cześć jest wiele wyjaśnien odnośnie podróżowania i ojca Michele, to samych głownych bohaterów jak dla mnie jest za mało i dość szybko się kończy.

Książka według mnie jest trochę nielogiczna. Jest dużo zawirowań i niedokończonych spraw. Za mało rozwinięte wątki oraz nieskończona akcja. Mam lekki niedosyt i chciałabym poznać dalsze wydarzenia bohaterów

Podróże w czasie, reinkarnacja, a do tego miłość. Ciekawa historia, osadzona w różnych epokach. Pobudza wyobraźnię.

• 2015

Alexandra Monir Władcy czasu Zobacz więcej