Operacja Barbarossa

Unternehmen Barbarossa
9788311091993
II wojna światowa
historyczna

Gigantyczne zmagania w ich pełnym przekroju, od decyzji podejmowanych w kwaterze głównej Hitlera poprzez sztaby grup wojsk i poszczególnych armii, aż po codzienne ocieranie się o śmierć oficerów i szeregowych na froncie. Oddaje ona dramatyzm walk i wojny w ogóle. Temu celowi służy przenoszenie akcji również na stronę przeciwnika i pokazywanie jego trudności, błędów, wysiłku, ale i bohaterstwa.Ustne relacje, wspomnienia pisemne, listy i dzienniki kilku tysięcy osób będących bezpośrednimi uczestnikami opisywanych wydarzeń lub ich świadkami oraz wykorzystanie oryginalnych dokumentów bojowych znajdujących się w archiwach niemieckich stanowi ważny element książki.

źródło opisu: www.ksiegarnia.bellona.pl

źródło okładki: www.ksiegarnia.bellona.pl