Lebron James. Król jest tylko jeden?

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Miami Heat, LeBron James, NBA
Kuba

Jedyna wspierana przez Miami Heat biografia gwiazdy! Zarobił 100 milionów dolarów, zanim zdążył oddać pierwszy rzut w NBA. Żadnemu debiutowi w historii sportu nie towarzyszyły tak wyśrubowane do maksimum oczekiwania. On jednak poradził sobie z tą prawie niemożliwą do udźwignięcia presją. Dziś ma na swoim koncie już dwa mistrzowskie pierścienie, poprawia kolejne rekordy nie do pobicia i...

Jedyna wspierana przez Miami Heat biografia gwiazdy!

Zarobił 100 milionów dolarów, zanim zdążył oddać pierwszy rzut w NBA.
Żadnemu debiutowi w historii sportu nie towarzyszyły tak wyśrubowane do
maksimum oczekiwania. On jednak poradził sobie z tą prawie niemożliwą do
udźwignięcia presją.

Dziś ma na swoim koncie już dwa mistrzowskie pierścienie, poprawia kolejne
rekordy nie do pobicia i należy do trójki najlepiej rozpoznawalnych
sportowców świata. Ale jego droga na szczyt nie była usłana różami:
dzieciństwo w slumsach, trudne lata w Cleveland, przegrane kluczowe mecze,
zarzuty o „brak genu wygrywania” i nienawiść fanów po ogłoszeniu The
Decision o przejściu do Miami.

Wyjątkowa biografia autorstwa jedynego akredytowanego przy NBA polskiego
dziennikarza – owoc wielu lat pracy oraz kilkudziesięciu ekskluzywnych
wywiadów z samym LeBronem, z jego najbliższymi, przyjaciółmi, kolegami z
parkietu i współpracownikami.

źródło opisu: Wydawnictwo Sine Qua Non, 2014

źródło okładki: wsqn.pl

AndyDufresne | 2018-11-14
Przeczytana: listopad 2018

Spodziewałem się więcej po tej książce i szczerze mówiąc, jestem zawiedziony. Dlaczego? Przede wszystkim nie rozumiem skąd pomysł, by pisać biografię sportowca w połowie jego kariery. Przecież to nie ma sensu, skoro LeBron zagrał jeszcze w kilku finałach, zdobył mistrzostwo i w jego życiu wydarzyło się sporo innych rzeczy? Książkę czyta się nieźle, jest napisana przystępnym językiem, ale zdarza się w niej sporo literówek, które też obniżają notę, gdyż zwyczajnie rażą. Nie podobał mi się też sposób jej pisania - w zasadzie polegał on na streszczaniu kolejnych rozgrywek, bardzo niewiele jest w niej informacji o samym Jamesie, praktycznie nic o nim nie wiemy. Czekam zatem na kolejną pozycję o jednym z najlepszych koszykarzy w historii, ale już po zakończeniu przez niego sportowej kariery.

Paweł | 2018-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2018

Uwielbiam tego gościa...:) uwielbiam Jordana, uwielbiam Kobiego no i On...King James. Nie wiem czy jest sens się rozpisywać, pewnie nie. To jak gra trzeba poprostu zobaczyć. Przed każdym Jego meczem zastanawiam się co dzisiaj pokaże.....najlepsze akcje na YT mogę oglądać i oglądać...to się nie nudzi. Jednak moim zdaniem najlepsze książki np. o sportowcach powstają dopiero po zakończonej karierze. I na taką książkę o LeBronie z chęcią poczekam.

Łukasz | 2018-03-23
Przeczytana: 01 października 2017

Sięgając po książkę o zawodniku NBA mam pewne oczekiwania, przede wszystkim chciałbym zajrzeć za kulisy, poza to co widoczne na parkiecie i w hali. Chciałbym wejść w świat drużyny, kolegów, trenerów, poznać ich opinie, konflikty, przyjaźnie, wszystko to, co ostatecznie doprowadza do zwycięstw lub porażek. Chciałbym go poznać jako człowieka, bo jako sportowca znam z parkietu. Czytając tę książkę tego nie dostaniecie. Dostaniecie, jakiś zlepek statystyk, chaos, masę frazesów. Nie dowiecie się niczego więcej, poza tym czego możecie się dowiedzieć z analizy statystyk czy udzielonych już wywiadów. Pomijam fakt, że wydawanie biografii (?) wciąż aktywnego sportowca, który nawet jeszcze nawet nie przebąkuje o zakończeniu kariery, wydaje się bezcelowe. A więc szybki quiz: co w takim razie może być celem takiej publikacji? A: Opis drogi do mistrzostwa B: Analiza tego co ukształtowało późniejszego mistrza C: wyciągnięcie kasy od naiwniaków. Po lekturze skłaniam się do odpowiedzi C. LeBrona...

Mateusz | 2018-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2018

Zawiodłem się i to bardzo. Prawdziwe fakty i smaczki ukryte, a tutaj wszystko takie "cukierkowe i cacy". Jedyny plus za wywiady, a resztę znajdziemy na wikipedi (statystyki, opis meczów etc.)

Z całym szacunkiem do autora książki i LeBrona, ale mnie nie porwała i nie polecam.

XpatrycjuszX | 2018-02-06
Przeczytana: 2017 rok

Biografia Lebrona okiem redaktora

| 2017-08-15
Przeczytana: 02 sierpnia 2017

Jak napisać biografię jednego z (już) najwybitniejszych koszykarzy wszechczasów, absolutnego dominatora i Króla na swojej pozycji? Ano niestety, trochę nie tak jak zrobił to Marcin Harasimowicz.

Koszykarska historia dla początkujących. Autor przedstawia wiadomości a'la "kopiuj-wklej". Poza suchymi, znanymi powszechnie faktami i statystykami oraz tekstem pisanym dla bardzo niedzielnych kibiców, biografia Lebrona w wydaniu polskiego dziennikarstwa posiada jednak jakieś plusy.

Książka spodoba się młodym czytelnikom, dopiero zaczynającym przygodę z tym pięknym sportem. Jest pisana przystępnie i potrafi zaciekawić. Autor pisze czysto encyklopedycznie, ale jednak pisze.

Szału ni ma, Panie H. Popraw się Pan.

kuppilajnen | 2017-04-01
Przeczytana: 16 stycznia 2017

Suche fakty prosto z wikipedii (jako entuzjasta tego sportu nic (dosłownie nic) nowego się nie dowiedziałem), rozwleczone statystykami dostępnymi na nba.com.
Wywiady? jeden czy tam dwa z lebronem - po trzy pytania każdy, a reszta z role playerami, ale i tak nie w tematyce danych działów.
na tle "shaq bez cenzury" czy chociażby "michael jordan - życie" to są to pieniądze wyrzucone w błoto.

Mexxtm | 2017-03-04
Przeczytana: 04 marca 2017

Książka ogólnie ciekawa. Jak dla mnie trochę za mało "smaczków" o których nie wiedzieli by Ci którzy interesują się NBA. No i może zbyt "cukierkowe" wręcz podejście do LeBrona, ale ogólnie jak najbardziej polecam.

Grzegorz | 2016-09-06
Przeczytana: 05 września 2016

Biografia LeBrona Jamesa jest książka, nie tyle obiektywna co wychwalajaca do maksimum umiejętności tego niezwykłego koszykarze. W książce co rozdział znajduje się wiele powtórzeń opisujące jego osiągnięcia. Książka jest napisana trochę tak jakby autor nie posiadał zbyt bogatych źródeł. Książka jest napisana lekkim językiem dzięki czemu przyjemnie się ją czyta

MuM | 2016-03-31

Jako wielki fan koszykówki spod szyldu NBA nie mogłem nie przeczytać tej książki, jednak zawiodłem się, pomimo że wymęczyłem całą. Od razu widać różnicę pomiędzy pisarzem ze Stanów, a naszym rodzimym. Tam wszelkie książki czy relacje aż kipią od ciekawostek, własnych przemyśleń czy obserwacji bo ludzie to piszący przeżyli to, lub widzieli na własne oczy, przeprowadzali setki wywiadów itp ... Niestety tu widać, że jest to tylko zlepek różnych informacji, ilość wywiadów (nie wiem nawet czy faktycznie przeprowadził je autor) to żart, zadawanych po kilka tylko pytań, czasem nie mających wiele wspólnego z rozdziałem w którym zostały umieszczone ... Do tego 80% książki ogranicza się do przerabiania boxscore na język czytany, czyli: 29 kwietnia Lebron zdbył tyle i tyle pkt, zbr, a dzień potem zdobył ... Gdy zdobył 23pkt, to potem zdobył, a potem faulował ... naprawdę kiepsko się to czyta. Ogólnie nie polecam.