Chicago Bulls. Gdyby ściany mogły mówić

Chicago Bulls. If These Walls Could Talk
sport, koszykówka, NBA, Chicago Bulls
sport
0tommy

Historie prosto z szatni legendarnych Byków. Zajrzyj za kulisy najlepszej drużyny w historii NBA! Wyobraź sobie, że znajdujesz się w szatni Chicago Bulls tuż po zdobyciu przez Byki mistrzostwa. Że w kasynie w Las Vegas grasz w kości z samym Dennisem Rodmanem. Że rozmawiasz przy piwie z Michaelem Jordanem, który przed chwilą zdobył 69 punktów. Że widzisz, jak Scottie Pippen w trakcie meczu...

Historie prosto z szatni legendarnych Byków.
Zajrzyj za kulisy najlepszej drużyny w historii NBA!

Wyobraź sobie, że znajdujesz się w szatni Chicago Bulls tuż po zdobyciu przez Byki mistrzostwa. Że w kasynie w Las Vegas grasz w kości z samym Dennisem Rodmanem. Że rozmawiasz przy piwie z Michaelem Jordanem, który przed chwilą zdobył 69 punktów. Że widzisz, jak Scottie Pippen w trakcie meczu rzuca krzesłem.

To wszystko przeżył autor tej książki. Jako akredytowany dziennikarz towarzyszył Bykom przez 11 lat – miał dostęp do ich szatni, spotykał się z zawodnikami prywatnie, z niektórymi nawet się zaprzyjaźnił. Stał się niemal częścią legendarnej drużyny, która w latach 1991–1998 aż sześć razy sięgała po mistrzostwo NBA i trwale zapisała się w historii koszykówki.

W tej książce Kent McDill dzieli się opowieściami, które nie ujrzały dotychczas światła dziennego. Chicago Bulls. Gdyby ściany mogły mówić ukazuje legendarny zespół Chicago Bulls z zupełnie nowej, nieznanej perspektywy. I pozwala zrozumieć, na czym polegał jego fenomen.

Żaden fan koszykówki nie może przejść obok tej lektury obojętnie!

źródło opisu: www.wsqn.pl

źródło okładki: www.wsqn.pl

AndyDufresne | 2018-05-09
Przeczytana: 2018 rok

Moja ocena tej książki jest odrobinę za wysoka, przyznaję bez bicia, ale mam ogromny sentyment do Byków i trudno mi było ocenić ją obiektywnie. To przystępnie, prosto podana potrawka z historii tej ekipy, przeplatana anegdotami autora, a w zasadzie jego wspomnienia z dziennikarskiej przygody z Bykami. Książka składa się z szeregu krótkich ciekawostek, wcale nie odkrywczych, czy sensacyjnych, co jest jej plusem i minusem zarazem. Napisana w sposób humorystyczny, przystępny, ale uboga w informacje, które mogą zainteresować łasych na smaczki fanów drużyny - koszykarzy poznajemy tylko powierzchownie, w krótkich opowiastkach, które choć sympatyczne, to jednak pobudzają tylko apetyt na więcej.

Bartek | 2016-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2016

Niezwykle wciągająca książka, której autor nie robi badań, tylko wspomina, co sprawia, że jest ona absolutnie wiarygodna. McHill mógł z bliska obserwować oba mistrzowskie składy Bulls, czym dzieli się na łamach książki z czytelnikami. Krótkie rozdziały sprawiają, że publikację czyta się lekko. Jednocześnie autor nie sili się na skandale, jest raczej życzliwy zawodnikom, trenerom i fanom. Co więcej jest obiektywny, nie ukrywając np. faworyzowania gwiazd typu M. Jordana przez sędziów. "Gdyby ściany mogły mówić" to absolutnie obowiązkowa pozycja dla wszystkich fanów koszykówki.

Całe życie interesowałam się piłką nożną. W sumie interesuję się nią dalej w dużym stopniu. Jednak stwierdziłam, że czas poszerzyć horyzonty i tym oto sposobem sięgnełam po książkę opowiadającą o najlepszej drużynie w historii NBA – Chicago Bulls.

Wyobraź sobie, że znajdujesz się w szatni Chicago Bulls tuż po zdobyciu przez Byki mistrzostwa. Że w kasynie w las Vegas grasz w kości z samym Dennisem Rodmanem. Że rozmawiasz przy piwie z Michaelem Jordanem, który przed chwilą zdobyl 69 punktów. Że widzisz, jak Scottie Pippen w trakcie meczu rzuca krzesłem.

Wieloletnia dominacja najlepszej drużyny NBA w historii, z pewnością skrywa niejeden skeret lub anegdotę. Nie może być inaczej, gdy grają ze sobą takie gwiazdy jak Michael Jordan, Dennis Rodman, Scottie Pippen i wielu innych. Rąbka tajemnic skrywających się za Chicago Bulls odkrywa wieloletni dziennikarz Kent McDill. W jego książce "Gdyby ściany...

RealAnia | 2016-11-22

Chicago Bulls to drużyna, która jak żadna inna, od zawsze była, jest i zapewne pozostanie dla mnie synonimem koszykówki i pierwszym skojarzeniem z NBA. Gdy myślę o tej dyscyplinie sportu to mam przed oczami ikonę tej drużyny - Michaela Jordana. Pocztówka z jego postacią, obok tej z wizerunkiem Scottiego Pippena, wisiała przed laty w pokoju mojego starszego brata. Fascynacja Jordanem łączyła się z zainteresowaniem Chicago Bulls i filmem Kosmiczny Mecz. Trudno uwierzyć, że od tych pamiętnych wydarzeń minęło dwadzieścia lat. Zatarte wspomnienia ożywają jednak dzięki literaturze sportowej. Kolejną sentymentalną podróż odbyłam za sprawą książki Kenta McDilla.

„Ale zanim zdobyli swój pierwszy mistrzowski tytuł w 1991 roku, byli tacy sami jak koszykarze z innych drużyn.”

„Chicago Bulls. Gdyby ściany mogły mówić” to książka, która znacznie wyróżnia się spośród innych pozycji sportowych. Nienapisana przez sportowca ani trenera, a jednak jest relacją bezpośredniego uczestnika...

preclo | 2018-05-11
Przeczytana: 11 maja 2018

Dobra i nic ponad to.
Lekko się czyta, trochę ciekawych anegdot, ale bez szału.
Aczkolwiek dla fanów Bulls i NBA lat 90tych pozycja warta polecenia.

Pszczoua | 2018-07-03

Bardzo szybko się czyta. Świetne historie, wiele ciekawych anegdot.

GroszeQ | 2017-01-09
Na półkach: Przeczytane, SPORT

Jestem z "pokolenia tych" Chicago Bulls i "ery" Jordana dlatego tę pozycję musiałem przeczytać! Zrobiłem to i mam mieszane odczucia :/
Książka napisana przez dziennikarza który przez kilkanaście lat był oddelegowany do pisania codziennych relacji i ciągłego przebywania razem z drużyną Chicago Bulls i "tylko tyle" ma do napisania o tej wspaniałej drużynie która w ciągu 8 lat zdobyła 6 mistrzostw NBA, którą prowadził być może najlepszy zawodnik wszechczasów w tej dyscyplinie???
Serio, nie oczekiwałem giga sensacji ale się trochę zawiodłem, do tego jeszcze autor kilkukrotnie powtarza "te same teksty" robi się to nudne.
Generalnie książkę broni trochę wiadomości z "pierwszej ręki" ale szału nie ma jak dla mnie, niestety :(

Damian | 2016-11-21
Przeczytana: 13 listopada 2016

Lata dziewięćdziesiąte w koszykarskiej lidze NBA kojarzą się głównie z jedną drużyną: Chicago Bulls. A czymże byłby ów klub bez człowieka, który zdominował w tamtym okresie świat basketu (i nie tylko). Michael Jordan - żyjąca legenda, o której napisano setki publikacji. Dziś wiemy już o nim praktycznie wszystko. Ale w tamtym czasie, gdy Byki bezsprzecznie rozdawały i rządziły na zawodowych parkietach, zdobywając sześć tytułów mistrzowskich, wszystko owiane było gęstą mgłą tajemnicy. Oprócz śledzenia na ekranie telewizorów kosmicznych wręcz popisów MJ-a, Pippena, Rodmana i spółki, niewiele tak naprawdę było wiadomo o "zakulisowym" życiu naszych idoli.
Na nieco ponad 300 stronach zawarto to wszystko, z czym musieliśmy żyć i męczyć się przez blisko 20 już lat. Otrzymujemy odpowiedzi na nurtujące nas pytania, ale przede wszystkim mamy niebywałą możliwość cofnięcia się do owego magicznego czasu, gdy każdy mecz Byków wywoływał skrajne emocje wśród sympatyków i oponentów (do których sam,...

ABSIT | 2017-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2017

Jestem wielką fanką Michaela Jordana a co za tym idzie Chicago Bulls. Czerwone Byki to bezapelacyjnie jeden z najbardziej znanych klubów NBA i jeden z najbardziej utytułowanych. Książka "Chicago Bulls. Gdyby ściany mogły mówić" to nie lada gratka dla fanów tej drużyny Byków, NBA czy koszykówki. Kent McDill napisał niezwykle wciągającą książkę, która nie jest suchymi statystykami i zwykłymi komentarzami dotyczącymi tejże drużyny. To prawdziwa historia autora, który przeżył to wraz z koszykarzami. Mnóstwo ciekawych sytuacji i anegdot. Przedstawienie całej drużyny z tej drugiej strony, której kibic nie jest w stanie zobaczyć przez szklany ekran telewizora. Must have fanów basketu!

Bitel | 2017-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2017

To kolejna książka o NBA w ostatnim czasie, tym razem napisana przez reportera,który przez 11 lat jeździł z Bykami na wszystkie mecze i zdawał relacje z ich legendarnych 6 mistrzowskich tytułów.Książka jest napisana bardzo przystępnie,zawiera dużo ciekawych anegdot,jest sporo o Jordanie,Pippenie itd.Mamy tu świat NBA pokazany od strony dziennikarza,myślę daje jakieś nowe światło na rozgrywki.Autor książki nie jest pismakiem goniącym za sensacją,nie ma tu nie wiadomo jakich historii,ale jest to rzetelne i ciekawe,zwłaszcza dla fanów Bulls i fanów Jordana.I tym osobom polecam tą książkę w pierwszej kolejności.