Kobe Bryant. Showman

2017-04-11
2017-04-11
Michał Rutkowski
Kobe Bryant Showman koszykówka NBA

Okładka książki Niezniszczalny. Niesamowita historia Roberta Kubicy Cezary Gutowski, Aldona Marcinak
Niezniszczalny... Cezary Gutowski, Al...
Okładka książki Larry vs Magic. Kiedy rządziliśmy NBA Larry Bird, Earvin "Magic" Johnson, Jackie MacMullan
Larry vs Magic... Larry Bird, Earvin ...
Okładka książki Steven Gerrard. Serce pozostawione na Anfield. Autobiografia legendy Liverpoolu Steven Gerrard, Donald McRae
Steven Gerrard... Steven Gerrard, Don...
Okładka książki W krainie piłkarskich bogów. O Polakach w Serie A Piotr Dumanowski, Dominik Guziak
W krainie piłk... Piotr Dumanowski, D...

W żadnym momencie autor książki nie potrafił mnie zaciekawić do historii Kobe'ego Bryanta. Interesuje się mocno NBA, ale ta książka jest po prostu nijaka, rzadko zmusza czytelnika do refleksji czy wciąga. Końcówkę już męczyłem na siłę by tylko skończyć i dobrnąć do końca. Zdecydowanie na rynku są ciekawsze lektury o tematyce sportowej.

Niesamowita historia. Wśród biografii Lazenbuego nawet oczko wyżej od biografii Jordana, wydawała mi się jakoś lepiej napisana po prostu , mniej suchych faktów a więcej fajnie ciągnących się historii. Niemniej tak samo jak Michał Jordan. ŻYCIE- dla fanów koszykówki pozycja obowiązkowa co tu dużo gadać

"Must have/read" dla każdego fana koszykówki. Niesamowita i tragiczna niestety postać, wielki koszykarz, jako widz NBA od czasów początków transmisji w polskiej tv, widziałem jak przez lata rozwija się jego talent, stawiam go na równi z Jordanem, on sam zawsze dążył aby być jak MJ. Wielka szkoda, że zginął tragicznie. Wydanie które mam, nie obejmuje jeszcze tej historii.

Dużo faktów ale mnie się to słabo /ciężko czytało :/

Dużo faktów ale mnie się to słabo /ciężko czytało :/

Fenomenalna historia. Niesamowita lektura jednak momentami ilość szczegółów była przytłaczająca. Mimo wszystko serdecznie polecam.

Biografia w świetny sposób opisuje życie i sukcesy legendy sportu

Biografia w świetny sposób opisuje życie i sukcesy legendy sportu

Historia wybitna. Po lekturze książki Lazenby'ego o Michaelu Jordanie, przystępowałem do czytania z wysokimi oczekiwaniami i nie zawiodłem się ani trochę. Encyklopedia wiedzy dla fanów Bryanta i koszykówki. Zaczyna się od losów rodziców Kobego, którego ojciec przecierał szlaki w NBA. A później już historia jednego z najwybitniejszych koszykarzy w historii. Dzieciństwo, gra w liceum, przeskok do NBA, presja oczekiwań, sława, sukcesy, mistrzostwa i błędy, które odcisnęły piętno na jego karierze. To wszystko tłumaczy skąd wzięła się legendarna już Mamba Mentality.

Powiem szczerze, że początkowe rozdziały, które dotyczyły ojca Kobe były dla mnie dość nużące i już chciałem odstawić czytanie, jednak kiedy na pierwszy plan przychodzi główny bohater to wtedy książkę już się nie czyta tylko pochłania.

Co mogę powiedzieć, Super. To z czasów tamtej NBA, tamci gracze, no i mój idol. Dużo nowego dowiedziałem się, przede wszystkim że trudny człowiek mimo że tytan pracy i geniusz. Polecam dla fanów tamtej NBA.

Wydanie z 2017, czyli sprzed katastrofy. Normalnie nie czytam literatury sportowej. Całkiem przyjemna odskocznia. Ciekawe wzmianki o życiu codziennym Ameryki. Też Włochy. Los Angeles Lakers. Znał 7 języków ? Uwielbiał "Gwiezdne wojny". Wziął ślub katolicki z Vanessą. Też skandale. Zawziętość i upór. Niewiele jednak o życiu prywatnym. I to minus.

• Sport
  • Biografia