Japonia

Debiutancka powieść Polki od sześciu lat mieszkającej w Japonii. Zafascynowana japońskim teatrem i jego baśniową, magiczną oprawą napisała historię, która wprowadza nas właśnie w taki zaczarowany i odległy świat. Świat Isao i Nicole, Japończyka i Europejki: bezwzględnego właściciela dużej firmy w Tokio i jego pięknej, blondwłosej żony. Jest to jednak przede wszystkim historia o miłości, tej...

Debiutancka powieść Polki od sześciu lat mieszkającej w Japonii.
Jest to jednak przede wszystkim historia o miłości, tej trudnej, niezrozumiałej i momentami niebezpiecznej, która choć od samego początku wydaje się być skazana na porażkę, potrafi w pewnym momencie ten ostatni raz o siebie zawalczyć.
Czy para bohaterów wykorzysta daną im szansę?
Książkę uzupełniają ilustracje japońskiej artystki Yukari Fukudome oraz zdjęcia.

Joanna Shigenobu – ur. 1976 r., ekonomista, technik obsługi ruchu turystycznego. Od 6 lat mieszka w Japonii. Interesuje się japońskim teatrem, przyjaźni się z jedną z japońskich grup teatralnych.

źródło opisu: http://wfw.com.pl/ksiegarnia/ksiazka/1080%20-%20Mr%20Fugu

źródło okładki: http://wfw.com.pl/images/books/1080/zYSBhRjV4TrEBc.jpg

Marysia | 2018-08-01
Przeczytana: 30 lipca 2018

Nicole i Isao są małżeństwem, on jest Japończykiem, a ona Europejką. Mężczyzna jest bezwzględnym biznesmenem, dla niego liczą się tylko pieniądze w myśl maksymy po trupach do celu. Kobieta jest tylko ozdobą, ona ma błyszczeć i przynosić chlubę swojemu mężowi. Pewnego dnia Nicol nie wytrzymuje roli jaką przyszło jej pełnić u boku Isao. Popełnia samobójstwo.

Isao nie potrafi pogodzić się ze śmiercią żony, trzy lata po tym wydarzeniu Nicole przychodzi do niego. Czas akcji książki to jedna noc, to rozmowa męża z martwą żoną. Kim jest Nicole? Czy tylko zjawą?

Kobieta przepełniona żalem wypomina Isao wszystkie jego błędy. Ta rozmowa to swego rodzaju spowiedź mężczyzny, ale to żona wydobywa na światło jego grzechy. On może tylko żałować za zło które popełnił.

Ta książka o niewielkim romiarze przepelniona jest emocjami, głównie tymi negatywnymi. Szczególny styl autorki, sprawia że zostajemy w tę historię wciagnięci bez reszty. Ponadto historia Nicole i Isao pozwala spojrzeć na swoje...

Aga | 2015-10-22

jak dla mnie rewelacja... podobalo sie i to bardzo

Aki | 2015-12-24
Przeczytana: 17 marca 2016