Zgłosuj na książki roku 2017

Czad. Cykl płci i miłości

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Demony Grabińskiego". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: bookrage.org
horror
poldix

"Czad" to zbiór opowiadań Grabińskiego związany z erotyką, którego wydanie książkowe wstrzymane zostało przez cenzurę. Część z nich ukazała się ostatecznie jedynie w prasie, a część włączona została do innych zbiorów. Rękopis noweli "Wąż", której również prasowe wydanie zostało wstrzymane przez cenzurę, nie zachował się. Zbiór zawiera następujące utwory: "Czad", "Ksenia", "Dzieża", "Kochanka Szamoty", "Projekcje", "Podzwonne", "W domu Sary", "Strych", "Zmora".

źródło opisu: http://bookrage.org/

źródło okładki: http://bookrage.org/

Paula_K | 2014-05-07
Przeczytana: 06 maja 2014

Od momentu gdy przeczytałam pierwsze zdanie pierwszego opowiadania aż do końca książki, miałam nieodparte wrażenie że czytam opowiadania Edgara Allana Poego!
Niezwykłe podobieństwo i językowe i fabularne!

Opowiadania prowadzone w pierwszej osobie (często w formie pamiętnika) przez postaci z końca XIX wieku, mroczne, nakreślane często bez nazwisk, nazw własnych czy nawet nazw miejsc... Po to by czytelnik nie zajmował się niepotrzebnymi opisami tła i mógł całkowicie skupić się na głównym kontekście opowiadania.

Opowiadanie niezwykle bogate językowo, co bardzo sobie chwalę, bo lubię czasem przerzucić się z nowoczesnego języka na bogatą barwę tamtego stulecia. Ale jeśli ktoś liczy na szczegółowe opisy erotycznych igraszek to się zawiedzie. Miłosne uniesienia okryte są pięknymi i głębokimi określeniami ale bez wnikania w gorące szczegóły. Nie bez powodu, gdyż nie erotyka jest tam najważniejsza. Mocniej autor postawił na mroczną stronę fascynacji i pożądania oraz ewidentnie na temat...

PanTera | 2014-12-13

Zbiór opowiadań bardzo nierównych. Od słabych do bardzo dobrych.

Krzysztof | 2018-01-06
Przeczytana: 03 sierpnia 2016
silenceinmotion | 2016-05-01
Przeczytana: 01 maja 2016
Pociąg do grozy, czyli rzecz o Stefanie Grabińskim

12 listopada mija 81. rocznica śmierci Stefana Grabińskiego, nazywanego polskim Poem czy też polskim Lovecraftem. I choć od ponad 10 lat jego opowieści niesamowite są w domenie publicznej, to wydawcy sięgają po nie rzadko i Grabińskiego nadal czytają jedynie nieliczni. Pozwólcie zatem, że przybliżymy Wam pokrótce sylwetkę tego polskiego pisarza, który nie powinien pozostawać w zapomnieniu.