herodot83 
35 lat, mężczyzna, status: Czytelnik, dodał: 2 książki i 316 cytatów, ostatnio widziany 1 tydzień temu
Teraz czytam
  • Ja, inkwizytor. Wieże do nieba
    Ja, inkwizytor. Wieże do nieba
    Autor:
    Oto dwie minipowieści, których bohaterem i narratorem jest Mordimer Madderdin, świeżo promowany absolwent Akademii Inkwizytorium. Dziewczyny Rzeźnika Piękne dziewczęta giną z ręki okrutnego seryjnego...
    czytelników: 8483 | opinie: 162 | ocena: 7,16 (4927 głosów) | inne wydania: 3

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-11-19 16:02:11
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
Cykl: Cykl Inkwizytorski (tom 5)
 
2018-11-19 16:00:15
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Biblioteka Miejska, Jacek Piekara, Rok 2018
Cykl: Świat Inkwizytorów (tom 1)

Powoduje głód kolejnych odsłon cyklu.

 
2018-11-13 16:16:00
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Biblioteka Miejska, Czytajmy dzieciom, Rok 2018
Cykl: Tupcio Chrupcio (tom 1)

Nutka katastrofizmu w wykonaniu Tupcia Chrupcia zadziałała zdecydowanie ożywczo na moją córkę. "Rodzeństwo - jak ja to rozumiem" - powiedziała czterolatka. Polecam.

 
2018-11-09 19:45:50
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Biblioteka Miejska, Jacek Piekara, Rok 2018
Cykl: Cykl Inkwizytorski (tom 1)

Genialny język opowieści, wspaniale zarysowana postać głównego bohatera. Nie bez znaczenia jest świadomość istnienia rozbudowanego cyklu, co oznacza wiele nocy wspólnego picia wina z Mordimerem.

 
2018-11-09 19:39:48
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Biblioteka Miejska, Czytajmy dzieciom, Rok 2018
Autor:

Opowieść, która przemawia do każdego przedszkolaka, zabawa w teatr zagwarantowana. Skutkiem ubocznym wspólnej lektury był obowiązek kupienia malinowego tortu, ale to już zupełnie inna historia :)

 
2018-11-02 10:57:50
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Biblioteka Miejska, Czytajmy dzieciom, Rok 2018
Cykl: Tupcio Chrupcio (tom 4)

Opowieść z życia wzięta, w dodatku dzieci to widzą - i chociażby z tego powodu dla mnie absolutny hit. Na okładce publikacji widnieje napis - "wychowanie przez czytanie". Trafione w punkt, z hirurgiczną wręcz precyzją. Znakiem rozpoznawczym Tupcia Chrupcia są również niezwykłe ilustracje, polecam jako wspólną lekturę z dzieckiem.

 
2018-11-02 10:51:49
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Biblioteka Miejska, Czytajmy dzieciom, Rok 2018
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kogutek Ziutek". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.

Niezwykle barwne ilustracje Agaty Nowak doskonale uzupełniają tekst opowieści, który przez to, że jest pisany wierszem do razu wpadł córce w ucho. Dzieci uwielbiają wyłapywać rytm, dodatkowo na ilustracjach można wskazywać elementy przekazywanej poprzez tekst narracji. Świetna zabawa.

 
2018-10-26 09:41:14
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Biblioteka Miejska, Jacek Piekara, Rok 2018
Cykl: Cykl Inkwizytorski (tom 7)

Największe wrażenie wywarł na mnie finał, jakby słowa potrzebowały czasu by stworzyć narrację zdolną do zaintrygowania. Świat Mordimera, jego punkt widzenia i sposób postrzegania własnej osoby są idealnym odzwierciedleniem intelektu połączonego z działaniem, no i mimo wszystko wiarą. Wiarą, która umyka bezmyślności, a dostrzega sens w podejmowanych decyzjach. Mordimer to nietuzinkowy bohater... Największe wrażenie wywarł na mnie finał, jakby słowa potrzebowały czasu by stworzyć narrację zdolną do zaintrygowania. Świat Mordimera, jego punkt widzenia i sposób postrzegania własnej osoby są idealnym odzwierciedleniem intelektu połączonego z działaniem, no i mimo wszystko wiarą. Wiarą, która umyka bezmyślności, a dostrzega sens w podejmowanych decyzjach. Mordimer to nietuzinkowy bohater polskiej fantastyki, mimo że jego perypetie z dużym prawdopodobieństwem będzie nam dane śledzić w kolejnych, jeszcze nie wydanych tomach, to uważam że mamy doczynienia z postacią kanoniczną.

pokaż więcej

 
2018-10-21 17:35:35
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Artur Hajzer, Posiadam, Rok 2018
Autor:

Dawno nie miałem w rękach tak dobrze wydanej książki, tekst został uzupełniony imponującą ilością zdjęć, które wtłaczają czytelnika w górskie masywy, jakże komfortowa to podróż. Wygodny fotel i ten dreszcz emocji. Dla mnie tekst Hajzera uchyla okno do świata, który inspiruje, może nawet gdzieś pomiędzy wierszami pomaga przezwyciężać trudności, które niekiedy nam samym wydają się alpinistyczną... Dawno nie miałem w rękach tak dobrze wydanej książki, tekst został uzupełniony imponującą ilością zdjęć, które wtłaczają czytelnika w górskie masywy, jakże komfortowa to podróż. Wygodny fotel i ten dreszcz emocji. Dla mnie tekst Hajzera uchyla okno do świata, który inspiruje, może nawet gdzieś pomiędzy wierszami pomaga przezwyciężać trudności, które niekiedy nam samym wydają się alpinistyczną mordęgą.

pokaż więcej

 
2018-10-16 20:08:27
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Biblioteka Miejska, Czytajmy dzieciom, Rok 2018
Autor:

Pewne roczniki mają sentyment do Reksia, wiedziony tą emocją zaproponowałem córce wspólne czytanie. Oczywiście najpierw była wyprawa do biblioteki i wesoła rozmowa czterolatki z uśmiechniętą bibliotekarką. Nie ma jak budowanie pozytywnych skojarzeń u dziecka. Wieczorne czytanie, zamieniło się prawie że w radiowe słuchowisko – w rolach głównych: Reksio, krowa Krasula, gęś Gęgula, kaczka... Pewne roczniki mają sentyment do Reksia, wiedziony tą emocją zaproponowałem córce wspólne czytanie. Oczywiście najpierw była wyprawa do biblioteki i wesoła rozmowa czterolatki z uśmiechniętą bibliotekarką. Nie ma jak budowanie pozytywnych skojarzeń u dziecka. Wieczorne czytanie, zamieniło się prawie że w radiowe słuchowisko – w rolach głównych: Reksio, krowa Krasula, gęś Gęgula, kaczka Kwaczka, koza Malwina, świnia Balbina, pies Azor, kot Mruczysław, koń Maurycy, takie towarzystwo musiała zapewnić dobrą zabawę. Dzięki mej improwizacji faktycznie tak się stało. Jednak drodzy rodzice, każdy z nas zna to uczucie, gdy tekst mówi jedno a ilustracja drugie, w dodatku słowa niejednokrotnie poziomem trudności wymykały się znaczeniowo naszym pociechom, wtedy my – rodzice, wkraczamy do akcji, układamy opowieść, tak by sprawić radość małym słuchaczom. Mimo tego talentu uważam, że książki są do czytania, a nie do wymyślania, zwłaszcza te adresowane do najmłodszych. Biedny Reksio, założę się, że warczy na autora opowieści i mimo tego co sugeruje tytuł, nie zostaną „przyjaciółmi”.

pokaż więcej

 
2018-10-16 15:51:19
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Biblioteka Miejska, Brandon Sanderson, Rok 2018

Człowiek postawiony w skrajnej sytuacji potrafi zadziwić nie tylko samego siebie, ale nawet i wyobrażenie o samym sobie. Sądny dzień, apokalipsa – religijny kontekst tych odniesień w rzeczywistości ubiera je w abstrakcję, nierzadko spycha w stronę legend i mitów (może i powszechnie znanych, ale czy poważanych?). A co jeśli wyobrażenie, kultywowane przez wieki o istocie religii, w którą... Człowiek postawiony w skrajnej sytuacji potrafi zadziwić nie tylko samego siebie, ale nawet i wyobrażenie o samym sobie. Sądny dzień, apokalipsa – religijny kontekst tych odniesień w rzeczywistości ubiera je w abstrakcję, nierzadko spycha w stronę legend i mitów (może i powszechnie znanych, ale czy poważanych?). A co jeśli wyobrażenie, kultywowane przez wieki o istocie religii, w którą wierzy dane społeczeństwo staje się przeinaczoną fikcją. Nastaje koniec świata, przynajmniej tego który do tej pory znali bohaterowie powieści, każdy z nich będzie musiał na nowo określić swoje miejsce wśród tych którzy przeżyją. O ILE PRZEŻYJĄ.

pokaż więcej

 
2018-09-29 20:40:08
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Biblioteka Miejska, Czytajmy dzieciom, Rok 2018
Cykl: Tupcio Chrupcio (tom 3)

Córka oszalała z radości na widok kasku Tupcia - dominujący motyw żółty ser. Oczywiście od razu chciała jeździć rowerem po mieszkaniu. Wspaniałe ilustracje.

 
2018-09-29 16:35:37
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Bartek Dobroch, Posiadam, Rok 2018

Tytuł, który zainteresował mnie literaturą górską, opowieść będąca szczerym rozliczeniem z faktami, nienarzucająca interpretacji, pozostawiająca wybór. Szacunek i pamięć o tych, którzy pozostali w górach. Na zawsze.

 
2018-09-24 10:24:49
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Biblioteka Miejska, Czytajmy dzieciom, Rok 2018
Cykl: Tupcio Chrupcio (tom 10)

Bardzo ciekawe ilustracje, a opowieść dosłownie z życia wzięta :)

 
Moja biblioteczka
347 188 1035
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (17)

Ulubieni autorzy (42)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (398)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd