Zawsze powroty. Dziennik podróży

Wydawnictwo: Sic!
6 (4 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny

Czytając gęsto zapisane stroniczki mojego dziennika, przewożone to tu, to tam w podróżnej torbie, uprzytomniłam sobie, że poza wierszami, które wówczas powstawały, jest to jedyne bezpośrednie świadectwo mojego stosunku do Francji, jej urody i kultury, które urzekły moją młodość. Julia Hartwig

rokita49 Boruta | 2014-12-14
Przeczytana: 14 grudnia 2014

Przeczytałem kolejny raz w związku z czytanym drugim tomem Dziennika Julii Hartwig.Autorka opisuje swój pobyt z mężem Arturem Międzyrzeckim w Paryżu,Normandii i Bretanii.Opisy tych miejsc są dla mnie bliskie,ponieważ w 1974 roku mieszkałem blisko rok w Paryżu,i udało mi się też w tym czasie zwiedzić obie wspomniane wyżej krainy.Na wyspie Saint Michael byłem kilka razy.Autorka wspomina głównie 1986 rok i jest w tych wspomnieniach bardzo dużo pięknej i oszczędnej poezji.Uzupełnieniem tej książki,mogłoby być pewnego rodzaju "abecadło" galerii niezwykle ciekawych osób,z którymi w tym okresie autorka się spotykała.Przeczytałem wczoraj w internecie wywiad z poetką,w którym wyraziła podziw dla Donalda Tuska w związku z objęciem jednego z najwyższych stanowisk w UE.Internauci wylali na p.Julię kubło pomyj.Mentalność tych ludzi jest zbliżona do prezentowanej przez bandytów z Pabianic,o których jest głośno w mediach.Nienawiść do osób myślących inaczej i brak elementarnej zdolności...

Alicja | 2016-01-16

Nuda, nuda, nuda.