Allegro - kampania grudzień kat. kryminał

Dangerous Lies

Wydawnictwo: Simon & Schuster
angielski
tombraiderka009

A teen is forced to make a fresh start after witnessing a violent crime—but love and danger find her anyway in this novel from Becca Fitzpatrick, the New York Times bestselling author of the Hush, Hush saga. Stella Gordon is not her real name. Thunder Basin, Nebraska, is not her real home. This is not her real life. After witnessing a lethal crime, Stella Gordon is sent to the middle of...

After witnessing a lethal crime, Stella Gordon is sent to the middle of nowhere for her own safety before she testifies against the man she saw kill her mother’s drug dealer.

But Stella was about to start her senior year with the boyfriend she loves. How can she be pulled away from the only life she knows and expected to start a new one in Nebraska? Stella chafes at her protection and is rude to everyone she meets. She’s not planning on staying long, so why be friendly? Then she meets Chet Falconer and it becomes harder to keep her guard up, even as her guilt about having to lie to him grows.

As Stella starts to feel safer, the real threat to her life increases—because her enemies are actually closer than she thinks…

źródło opisu: Simon & Schuster, 2015

źródło okładki: www.simonandschuster.com/

FairytaleePrincess | 2017-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2017

Lubię Twórczość Beccki Fitzpatrick, do tej pory szczególną sympatią darzyłam sobie "Black Ice". Widząc że pisarka stworzyła kolejne dzieło bez wątków nadprzyrodzonych, a mianowicie "Niebezpieczne kłamstwa" - postanowiłam ją przeczytać.
Trochę mi to zajęło zanim zdobyłam egzemplarz do przeczytania ale gdy już mi się to udało to z niecierpliwością czekałam na okazje, by mój ją rozpocząć.
I w końcu to zrobiłam.
Bardzo bardzo bardzo mi się podobało! Książka oczywiście nie pozbawiona drobnych niedociągnięć, ale ogólnie rzecz biorąc fabuła fajnie się kleiła, akcja płynęła wartko, była wciągająca i zaskakującą i czytanie jej było dla mnie prawdziwą przyjemnością i miłym spędzeniem czasu. Jeśli Pani Fitzpatrick napiszę jeszcze jakąś książkę, to na pewno ją przeczytam! 😊

Elżbieta | 2018-02-14
Przeczytana: 12 lutego 2018

Ciekawa fabuła z dominującym wątkiem kryminalnym i z nienachalnym wątkiem romantycznym. Wątki kryminalne takie jak morderstwo, narkotyki czy program ochrony świadków o którym nie pisze się codziennie powoduje, że książkę czyta się z zainteresowaniem.

Główna bohaterka jest świadkiem brutalnego morderstwa w swoim własnym domu i zostaje objęta programem ochrony świadków.
Opuszcza rodzinę, przyjaciół, chłopaka. Przenosi się setki kilometrów od domu. Z uwagi na śmiertelne niebezpieczeństwo nie ma możliwości kontaktu z bliskimi. Zmienia swoja tożsamość. Nie może posługiwać się swoim imieniem i nazwiskiem.

Rozpoczyna nowe życie. Znosi wiele wyrzeczeń. Wyzbywa się siebie , by móc odnaleźć się na nowo. Trudność sprawia jej asymilacja nowym obcym środowisku. Potrzebuje akceptacji. Ciężko jej być sobą, gdy nie może być sobą i gdy nie może uwolnić się przed własną przeszłością, która nie daje o sobie zapomnieć. Toczy walkę z samą sobą. Przechodzi kolosalną przemianę i przez to staje się...

Książniczka | 2016-05-31

Zastanawiam się często, jak to się dzieje, że historie w których nie ma nic wyjątkowego, potrafią być aż tak wciągające... Najnowszą powieść Fitzpatrick przeczytałam jednym tchem, ale właściwie nie wiem, dlaczego, skoro ma zdecydowanie więcej wad niż zalet.

Opowieść o Stelli jest lekka, przyjemna, nie pozbawiona romantyzmu i odpowiedniej dawki napięcia, ale też wydała mi się mocno naciągana. Niezbyt przekonała mnie historia o dziewczynie, która trafia do programu ochrony świadków i w małej miejscowości zaczyna całkiem nowe życie pod zmienionym nazwiskiem. Może po prostu zostało to przedstawione w mało wiarygodny, mało przekonujący sposób? Fabuła była dla mnie więc momentami dość irytująca - nie na tyle jednak, by przestać czytać. Drażniła mnie również Stella, która zachowywała się jak rozkapryszona pięciolatka...

Mogłabym jeszcze długo wyliczać rzeczy, które mnie denerwowały, nie pasowały do całości. Może jednak nie powinnam tego robić, skoro mimo to bardzo przyjemnie spędziłam...

Tysia19 | 2018-10-12
Przeczytana: 12 października 2018

Sięgnęłam po książkę, ponieważ słyszałam o niej wiele pozytywnych opinii, to też chciałam sprawdzić czy w rzeczywistości tak jest. Spora popularność sprawiła, że to właśnie ta lektura została przeczytana w pierwszej kolejności, a nie inna.

Po tym jak siedemnastoletnia Estella Goodwin była świadkiem groźnego przestępstwa, a skazany czekał na jej zeznania i wyrok, została objęta programem ochrony świadków. Musiała zmienić swoją tożsamość (Stella Gordon), przenieść się z miejsca w Filadelfii gdzie do tej pory mieszkała, do innego, spokojnego miejsca w Thunder Basin, zostawić wszystko i wszystkich, bez możliwości kontaktu z osobami z poprzedniego życia. Trafia pod opiekę emerytowanej policjantki, zastanawia się czy uda jej się odnaleźć w nowym otoczeniu, czy może czuć się bezpiecznie, oraz czy można zaufać tutejszym osobom.
"Estella już nie istniała. Teraz moją przyszłością była Stella."

Narracja jest pierwszoosobowa, obraz widzimy oczami Stelli. Bardzo podobał mi się styl pisania,...

Arlet | 2017-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2017

Prawie osiemnastoletnia dziewczyna jest świadkiem zbrodni. Za sprawą programu ochrony świadków, z Estelli Goodwinn staje się Stellą Gordon. Musi zamienić życie bogatego filadelfijskiego mieszczucha na kilka miesięcy w spokojnym kowbojskim miasteczku w Nebrasce. Czy aby na pewno spokojnym? Wiadomo nie od dzisiaj, że świat jest mały ;)

Byłam bardzo ciekawa tej książki. Oceniam ją na 7, bo jest dobrze napisana, pomimo kilku minusów (w tym niektórych nudnych momentów).
Zmagania Stelli z odnalezieniem się w nowej sytuacji splatają się z wątkiem lekko kryminalnym, jest odrobinka dreszczyku, nawet przemocy, a do tego gorący romans. Chet skrada serca...co tu dużo mówić, jednak autorka lekko przesadziła z tym, że jest on ... Nie chcę spojlerować, ale po prostu czytając, ciężko mi było w to uwierzyć. Sama Stella jest z początku bardzo irytująca, ale fajnie jest towarzyszyć jej w metamorfozie.

Bohaterowie zmagają się z nowymi problemami, a do tego dźwigają na plecach niejedno brzemię z...

kryminalnakuchnia | 2016-07-10
Na półkach: Przeczytane, New Adult

Mojej radości nie było końca, gdy okazało się, że Becca Fitzpatrick w końcu wydaje swoje "Dangerous lies" w wersji polskojęzycznej.

Natomiast szczyt euforii nastąpił parę dni po premierze, kiedy to jeszcze gorący eBook trafił na mój czytnik.

Niestety ten stan nie trwał zbyt długo, ponieważ po całkiem niezłym początku nastała nuda przez duże N.

Szczerze powiedziawszy, to będąc w połowie książki zaczęłam się zastanawiać, czy aby na pewno "Niebezpieczne kłamstwa" są autorstwa Pani Fitzpatrick, bo ani styl pisania, ani akcje, interakcje itp. nie są w stylu autorki.

Historia głównej bohaterki zdecydowanie dawała szczersze pole do popisu, a tytułowe niebezpieczne kłamstwa, to raczej niedopowiedzenia.

Jak dla mnie zero polotu i finezji :-)

Z przykrością muszę stwierdzić, że jestem bardzo rozczarowana.

Dia | 2016-08-01
Przeczytana: 30 lipca 2016

Bardzo przyjemna i lekka lektura. Trochę thriller, trochę romansu i wyszła wciągająca książka. Młoda dziewczyna, która zostaje koronnym świadkiem zmienia całe swoje życie bo zapewniony zostaje jej program ochrony świadków. Niezliczone kłamstwa, które mnożą się z każdym dniem stają się dla niej udręką ale tylko na takie nowe życie może liczyć. Polecam!

WampirkaJustynka | 2016-06-20
Przeczytana: 19 czerwca 2016

Sama nie wiem co mam myśleć o tej książce. Nie była ani zła ani dobra. Taka sobie. Praktycznie nic ciekawego się nie działo i wiało nudą. Polubiłam parę głównych bohaterów, choć niektóre postacie poboczne też były fajne. Jedynie z czego się cieszę to to, że jest to pojedyncza powieść. Mimo, że w przeciwieństwie do serii Szeptem i Black Ice ta jest słaba to nadal lubię tę autorkę.

Natalia | 2017-06-24
Przeczytana: 23 czerwca 2017

"Niebezpieczne kłamstwa" podobnie z resztą jak "Black ice" okazały się powieścią z rozbudowanym wątkiem romantycznym, natomiast thriller to zbyt wygórowane słowo jak na tę książkę.

Główna bohaterka musi opuścić rodzinną Filadelfie i w ramach programu ochrony świadków udać się do Thunder Basin. Martwi się, że przez cały pobyt u byłej policjantki Carminy będzie się nudzić. Nawiązuje,jednak dobrą relację ze swoją opiekunką i coraz lepiej czuje się w nowym miejscu zamieszkania, czego zupełnie się nie spodziewała. Nie muszę raczej dodawać,że spotyka tam miłość swojego życia. I co najważniejsze odkrywa tajemnicę dotyczącą przestępstwa, którego była świadkiem. Wszyscy wiemy, że kłamstwa nie prowadzą do niczego dobrego.

"Niebezpieczne kłamstwa" przypadną bardziej do gustu czytelnikom lubiącym powieści z romansem w tle oraz tajemnice,natomiast wielbiciele thrillerów będą zwyczajnie zawiedzeni.

FannyBrawne | 2016-07-12

Moja kuzynka bardzo zachwalała twórczość Becci Fitzpatrick i sagę ,,Szeptem". Narobiła mi ochotę na tą serię, jednak jak to bywa, ,,Szeptem" jest wypożyczone. Zabrałam się więc za ,,Niebezpieczne kłamstwa".

Nastoletnia Estella jest córką narkomanki. Pewnego dnia jest świadkiem morderstwa, którego dokonał diler jej matki. Dziewczyna zostaje objęta programem ochrony świadków i wysłana do mojej miejscowości Thunder Basin w Nebrasce, gdzie jako Stella zamieszkuje u emerytowanej policjantki, Carminy. Dziewczyna jest załamana rozłąką z domem i najbliższymi, zwłaszcza swoim chłopakiem Reedem. Jednak na jej drodze staje przystojny i sympatyczny Chet, który pomaga jej przyzwyczaić się do nowego miejsca. Jednak oprócz wyrzutów sumienia i demonów przeszłości, Stellę prześladuje również strach przed gangiem narkotykowym i miejscowym chłopakiem Triggerem, który zaczyna ją prześladować.

To typowa powieść młodzieżowa, więc nie należy po niej oczekiwać obcowania z wybitnym dziełem. Jednak jest...