Wódz Marsa

Okładka książki Wódz Marsa Edgar Rice Burroughs
Okładka książki Wódz Marsa
Edgar Rice Burroughs Wydawnictwo: Solaris Cykl: Barsoom (tom 3) Seria: Galaktyka Gutenberga fantasy, science fiction
Barsoom (tom 3)
Galaktyka Gutenberga
The Warlord of Mars
Solaris
2016-04-05
2016-04-05
Tomasz Walenciak
fantazy fantasy amerykańska fantazy Mars John Carter Barsoom

Macie swoje ulubione serie książkowe? A może macie jakichś ulubionych autorów?
U mnie ostatnimi czasy taka seria jest seria Barsoom. A ulubionym jest autor właśnie tej serii czyli Edgar Rice Burroughs 💓
Uwielbiam poznawać nowe przygody Johna Cartera. Co prawda mam wrażenie, że trochę się historie zaczynają się powtarzać, natomiast kompletnie mi to nie przeszkadza 😻
Nie można się oderwać od tych przygód. Ja aktualnie (póki są dostępne) słucham tej serii w audiobookach, więc słucham to na jednym tchu 😅 Nasz John Carter jest tu takim można by powiedzieć superbohaterem, który wyjdzie bez szwanku z każdej opresji, trochę sądząc po tym ile już przygód miał to przeżył już tysiące lat😂 Książka jest idealna nie tylko dla młodzieży, ale osoby starsze, które kochają fantastykę też odnajdą tu źródło przyjemności i rozrywki.
Miło mi będzie powrócić już niedługo do Barsoom i zapoznać się z kolejną czwartą już częścią cyklu. Czekajcie na opinie, bo myślę, że już niedługo się ukarze 🤭😉

Macie swoje ulubione serie książkowe? A może macie jakichś ulubionych autorów?
Nie...

Świetna kontynuacja losów Johna Cartera.
Tym razem tropi porywaczy swojej żony - fałszywego boga i czarnego pirata marsa.
Przygoda rozwija się świetnie, poznajemy nowych jeddaków, nową rasę żółtych ludzi z marsa.
Niestety zaczyna mi już po trzecim tomie doskwierać pewna wtórność rozwijanej opowieści. Mam wrażenie, że trzeba chwilkę odczekać przed rozpoczęciem kolejnego tomu.

Świetna kontynuacja losów Johna Cartera.

kolejna odsłona przygód Johna Cartera, którą po prostu połknąłem w jednej chwili... Polecam
Warto tu podkreślić, że jest to kontynuacja poprzedniej części, czyli Bogów Marsa. Poznajemy nowe rasy, nowy Jeddaków i kolejne przygody oraz zmagania Johna Cartera... Bardzo ciekawa.

Książka jest oszałamiająca. Akcja jest tak szybka, że zapiera dech w piersiach. I pomyśleć, że to ma już ponad 100 lat. Ok, czasem trzeba mocno przymrużyć oko, szczególnie na te ciągłe niesamowite zbiegi okoliczności, ale trzeba dać się ponieść tej wyobraźni…

Kolejna przygoda Johna Cartera na ginącej planecie Mars. Nasz bohater poszukując porwaną księżniczkę Helium (swoją żonę ) przemierza pół planety, spotyka niezwykłe zwierzęta, stwory, legendarne ludy Marsa a nawet krwiożercze rośliny. Akcja powieści toczy się z zawrotnym tempie, Carter podróżuje lądem, na statkach powietrznych, oraz pod ziemią by w końcu dotrzeć na biegun gdzie swoją siedzibę ma legendarny lud żółtych wojowników .

Po wydarzeniach z poprzedniej części, gdy John Carter pokazał obliczę okrutnego kultu, Matai Shang wraz z Thuridem chcą dokonać zemsty więc dokonują porwania księżniczki Marsa Dejah Thoris.
Już od samego początku akcja cały czas mknie do przodu i prawie nie ma miejsca na odpoczynek. Nasz główny bohater chce za wszelką cenę odzyskać żonę, ale napotka wiele przeszkód na swojej drodzę a przy tym eksploruję nowe tereny Marsa. I to jest właśnie wielkim plusem, pokazanie ogromu tego świata, natomiast jeśli chodzi o fabulę jest dosyć przeciętnętna.
Mimo tego, że ta literatura nie jest wybitna dobrze było znów wrócić do przygód odważnego Johna Cartera.

Bezpośrednia kontynuacja "Bogów Marsa" i domknięcie perypetii Cartera związanych z poszukiwaniem Dejah Thoris - księżniczki Helium i osobistej żony w jednym.
Akcja pędzi, jak bolid formuły 1, a główny bohater z każdej opresji wychodzi ledwo draśnięty by z ochotą rzucić w wir następnej niesamowitej przygody.
Dla wszystkich młodych duchem i o wyobraźni sięgającej poza atmosferę Ziemi.

Dla wszystkich młodych duchem i o wyobraźni sięgającej poza...

Dużo się dzieje ;-)

Dużo się dzieje ;-)

Kontynuacja przygód Johna Cartera ciągle trzyma poziom. Nadal akcja dzieje się wartko, krew spływa strumieniami, a główny bohater doświadcza niebywałych zbiegów okoliczności. Warto przeczytać w zalewie tandety i seksu. Polecam.

Przyjemna przygodówka.

Przyjemna przygodówka.